★ Wolnej encyklopedii. Czy wiesz? strona 252
                                               

Stanisław Głuszek

Głuszek Stanisław Zbigniew – polski chirurg, profesor, doktor nauk medycznych, profesor w zwyczajnym uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na lata 2007-2016 dziekanem wydziału lekarskiego i nauk o tej uczelni, w latach 2016-2020 r., rektor ISA.

                                               

Hanna Godlewska-Majkowska

Hanna гдлевскому i-Majkowska w 1984 roku uzyskał dyplom magistra ekonomii od szkoły głównej planowania i statystyki. W 1991 roku uzyskał tam doktorat z zakresu geografii ekonomicznej na podstawie pracy na rzecz rozwoju i lokalizacji przemysłu prz ...

                                               

Jan Godlewski (fizyk)

Nauka fizyki i ukończył w 1968 r. w wyższej szkole pedagogicznej w Gdańsku, obecnie na Uniwersytecie w Gdańsku. W 1976 roku otrzymała na Politechnice w Gdańsku, stopień doktora, a w 1986 roku w Instytucie fizyki PAN w Warszawie obronił pracę dokt ...

                                               

Andrzej Gołaś (ur. 1946)

Andrzej Maria Gołaś – polski naukowiec, specjalista zarządzania dźwiękiem i informatyki stosowanej, profesor i wice-rektor Akademii górnictwa i hutnictwa w Krakowie w latach 1998-2002 prezes senator Kraków, VI kadencji.

                                               

Elżbieta Gołata

Elżbieta Gołata – Polska doktor habilitowana nauk ekonomicznych, specjalizujący się w dziedzinie demografii i statystyki, prorektor uniwersytetu ekonomicznego w Poznaniu.

                                               

Roman Gornowicz

Roman Gornowicz – polski naukowiec, specjalista w dziedzinie leśnictwa i wykorzystania leśnych profesor nauk leśnych, profesor nadzwyczajny, Uniwersytet przyrodniczy w Poznaniu, wice-rektor Uniwersytetu.

                                               

Henryk Goryszewski

Henry Józef Goryszewski – polski polityk, prawnik, wykładowca. Członek parlamentu i kadencji 1991-1993 i III kadencji 1997-2001, 1992-1993, wiceprezes Rady ministrów w rządzie Hanny Suchockiej.

                                               

Barbara Goszczyńska

Barbara Zofia Goszczyńska – Polska doktor habilitowana nauk technicznych, wice-rektor uniwersytetu technologii Świętojańskiej.

                                               

Barbara Górnicka

Barbara Maria Górnicka Polska, itp. e. n., profesor nauk medycznych, wice-rektor Warszawskiego uniwersytetu medycznego.

                                               

Marian Górski (lekarz)

Marian Grzegorz Górniczo – profesor, doktor nauk medycznych. Rektor akademii medycznej w Gdańsku w latach 1968-1972, bezpartyjny poseł na Sejm prl VI kadencji.

                                               

Ryszard Grabowski

Ryszard Grabowski – geodeta, prof. dr hub. inż., w 1987-1990-prorektor ds. pracy naukowej Politechniki.

                                               

Magdalena Graczyk

Magdalena Graczyk w 1975 roku związany z Wyższą szkołą inżynierską w Zielonej Górze. Od 2001 roku pracuje w Uniwersytecie Zielonogórskim. Techniczne Doktoryzowała nauk dyscyplina: inżynieria środowiska na wydziale inżynierii środowiska Politechni ...

                                               

Zbigniew Grądzki

Janusz Zbigniew Grądzki – polski lekarz weterynarii, epizootiolog, profesor nauk weterynaryjnych, profesor pedagogicznego uniwersytetu przyrodniczego w Lublinie, wice-rektor uniwersytetu w latach 2016-2020 roku.

                                               

Janusz Greger

Janusz Грегер – polski profesor nauk medycznych, wice-rektor akademii medycznej w Łodzi, specjalista w dziedzinie biochemii.

                                               

Eugeniusz Grela

Eugeniusz Richard La ogrzewa polskiego specjalisty, profesora nauk rolniczych, profesor pedagogicznego uniwersytetu przyrodniczego w Lublinie, wice-rektor uniwersytetu w latach 2016-2018.

                                               

Andrzej Grodek

Andrzej Gródek – polski ekonomista, historyk gospodarczy i wykładowca. Całe jego życie było związane z Wyższą szkołą handlu, w latach 1946-1949, a od 1956 do 1959 roku był jego rektorem. Przez wiele lat kierował również bibliotekę uniwersytecką, ...

                                               

Stanisław Grodziski

Stanisław Grodziski – polski prawnik, profesor prawa, dziekan wydziału prawa i administracji uniwersytetu jagiellońskiego, rektor uniwersytetu, honorowy doktor uniwersytetu Wrocławskiego.

                                               

Franciszek Groër

Franciszek Józef, Stefan Groer – polski pediatra, profesor na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie, dyrektor Instytutu matki i dziecka w Warszawie.

                                               

Leon Grosfeld

Leon Grosfeld – polski historyk, badacz historii polskich XIX i XX wieku, działacz komunistyczny, pułkownik Polskiej armii Ludowej.

                                               

Marcin Gruchała

Marcin Gruchała jest polski specjalista w dziedzinie medycyny wewnętrznej i kardiologii, profesor, doktor nauk medycznych. W latach 2012-2016 rektor Gdańskiego uniwersytetu medycznego, rektor uniwersytetu w latach 2016-2020 roku.

                                               

Marek Gruszczyński

Marek Грущински – polski ekonomista, ekonometryk, profesor prostych w szkole głównej handlowej w Warszawie. Wice-rektor uniwersytetu w latach 2012-2016, dyrektor kanadyjskiego programu MBA w ВГХ w okresie 2002-2006 i 2008-2012.

                                               

Jerzy Gryniakow

Jerzy Gryniakow – polski duchowny Ewangelicko-Аугсбургской w RP, teolog i historyk, profesor teologii, rektor chrześcijańskiej akademii teologicznej w Warszawie, specjalista w dziedzinie praktycznej teologii i historii Kościoła.

                                               

Krzysztof Grysa

Grysa Włodzimierz Krzysztof – polski naukowiec, profesor nauk technicznych, 1990-1996 i 2012-2016 rektor uniwersytetu technologii Świętojańskiej.

                                               

Czesław Grzelak

Специализирутся w historii współczesnej i historii wojskowej. Habilitował się w 1990 roku. Tytuł profesora uzyskał w 1996 roku. Pełni funkcję prorektora ds. współpracy z oddziałami w Piotrowej-Trybunalski z uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kiel ...

                                               

Janusz Grzelak

Janusz Гжелак łukasz − polski psycholog, profesor nauk humanistycznych, były wiceminister edukacji. Wieloletni pracownik wydziału psychologii uniwersytetu Warszawskiego.

                                               

Marek Grzybiak

Marek Marian Grzybiak – polski neurolog, profesor akademii Medycznej w Gdańsku, wykładowca w Akademii sztuk pięknych w Gdańsku.

                                               

Beata Guczalska

Beata Laura Guczalska – Polska, teatroved театровед, wice-rektor państwowej Wyższej szkoły teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie.

                                               

Jacek Guliński

Jacek Guliński – polski chemik, profesor, wice-rektor Uniwersytetu. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 2008-2012., podsekretarz stanu w Ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego w latach 2012-2014, dyrektor Poznańskiego parku naukowo-technolo ...

                                               

Paweł Gusnar

Paweł Gusnar – polski saksofonista, solista, kameralista, muzyk sesyjny, pedagog, nauczyciel muzyki. Fryderyk Chopin, w okresie 2011-2016 prodziekan wydziału instrumentalnego, ale od 2016 roku. rektorem tego uniwersytetu. Równolegle, od 2003 roku ...

                                               

Monika Guszkowska

Monika Guszkowska Joanna – Polska psycholog, profesor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca fizycznej akademii edukacji imienia Józefa Piłsudskiego w Warszawie, prorektor ds. pracy naukowej i wdrożenie instytutu.

                                               

Anna Halicka

Członek Komitetu cywilnych obiektów w okresie 2016-2020 roku, kierował sekcją konstrukcji betonowych. Zastępca delegata na międzynarodowej International du плакирование. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Członkiem mieście Lublinie izby inż ...

                                               

Adam Haupt

Adam Haupt – polski architekt, w 1962-1965, rektor państwowej Wyższej Szkole sztuk pięknych w Gdańsku.

                                               

Przemysław Hauser (historyk)

Przemysław Hauser – polski historyk, profesor. Специализирутся w historii relacji polskiego i niemieckiego mniejszości narodowych w Niemczech w II Rzeczypospolitej. Przednia znawca.

                                               

Roman Hauser

Roman Marek Hauser – polski prawnik, sędzia, profesor nauk prawnych. W latach 1992-2004 latach 2010-2015 i prezes naczelnego sądu administracyjnego, w latach 2014-2015, przewodniczący Krajowej Rady sądownictwa.

                                               

Andrzej Hellmann

W 1971 roku ukończył studiów medycznych wydziału lekarskiego akademii medycznej w Gdańsku. Następnie uzyskał stopień doktora, a w 1982 roku pracę doktorską. W 1995 roku otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Specjalizował się w dziedzinie chor ...

                                               

Stanisław Hiller

W 1911 roku przeszedł dojrzewać w prywatnym polskim gimnazjum. Od 1912 roku studiował na wydziale medycznym uniwersytetu jagiellońskiego w Krakowie. Był uczniem profesora Emila Godlewskiego młodszy. W 1914 roku, walczył w 1 kompanii kadrowych Józ ...

                                               

Barbara Hlibowicka-Węglarz

Absolwent filologii romańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pod kierunkiem profesora Stanisława Karolaka przygotował pracę doktorską hotel Les équivalents Français dr. portugais de linstrumental włoskiej, wanna z tapicerką propositionnel dargume ...

                                               

Edmund Homa

Edmund Homa – polski architekt, projektant wzornictwa przemysłowego i architektury wnętrz, profesora Akademii sztuk pięknych w Gdańsku.

                                               

Jerzy Hrybacz

W czasie ii wojny światowej pracował w podziemiu. Ukończył w 1951 badań na wydziale ekonomii Wyższej szkoły gospodarki w Szczecin. Następnie uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. Był profesorem państwowej wyższej szkoły zawodowej w Gorzowie ...

                                               

Jan Hupka (chemik)

Stycznia Hupka – polski chemik, profesor, specjalista w zakresie ekologii i technologii chemicznej. Prorektor ds. pracy naukowej i realizacji Gdański politechnika. Kierownik Katedry Technologii Chemicznej.

                                               

Jolanta Jabłońska-Bonca

Ivan Elżbieta Jabłońska-Bonca-profesor nauk prawnych, rektor nauk prawnych, dyrektor Prawnej uczelni Akademii Leona Koźmińskiego.

                                               

Kazimierz Jakubiuk

Jakubiuk Kazimierz-absolwent wydziału elektrycznego politechniki Gdańskiej, który ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku.

                                               

Małgorzata Janicka-Słysz

Margaret, Bóg Janicka-Słysz – Polska muzyka teoretyk, doktor habilitowana sztuk muzycznych, rektor Akademii muzycznej w Krakowie.

                                               

Aleksandra Janik

Aleksander Janik – artystka plastyczka wykładowca akademicki. Uczestniczy w grafiki, sztuki, książki, zdjęcia, projekt graficzny.

                                               

Włodzimierz Jastrzębski

Władimir Jastrzembski – polski historyk i dziennikarz, od 1996 do 2003 roku-dyrektor Instytutu historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, były dziekan Wydziału nauk humanistycznych, itp., gustownie szachy.

                                               

Wiktor Jaśkiewicz

Wiktor Jaśkiewicz – prawnik, profesor Uniwersytetu. Adama Mickiewicza w Poznaniu wojewoda olsztyński

                                               

Jerzy (Pańkowski)

Jerzy, imię świeckie Mariusz Pańkowski – polski prawosławny arcybiskup, zwykłego wrocławsko-miejski diecezji, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, drugiego porucznika. Profesor teologii, rektor chrześcijańskiej akademii teologicznej w Warszawie.

                                               

Mieczysław Jeżewski

Mieczysław Jeżewski – polski fizyk, jeden z pionierów polskiej radiotechniki i badania ciekłych kryształów, profesor i wice-rektor Akademii górnictwa i hutnictwa w Krakowie.

                                               

Wiktor Jędrzejec

Wiktor Andrzej Jędrzejec – polski malarz i pedagog, profesor sztuk plastycznych, zwyczajnych profesor i rektor Akademii sztuk pięknych w Warszawie. Zajmuję się grafiką pić, naprawy i projektowania.

                                               

Piotr Józefowicz

Absolwent liceum Lublinie sztuki, 1979. W latach 1981-1985 studiował w PWSSP usług obecnie w Gdańsku. Dyplom w 1985 roku w pracowni profesora Kazimierza Ostrowskiego. Adiunkt II stopnia – prowadził pracownię rysunku wieczornego na wydziale malars ...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie