★ Wolnej encyklopedii. Czy wiesz? strona 253
                                               

Zbigniew Landau

Z. Landau Władysław – polski historyk i ekonomista, kierownik katedry historii gospodarczej i społecznej szkoły głównej handlowej, wice-rektor uniwersytetu Warszawskiego. Maria Skłodowska-Curie, i przed Wyższej Szkole biznesu w Warszawie.

                                               

Roman Lasocki

Roman Lasocki Jules − polski skrzypek, profesor nauki o sztuce, sztuka, wieloletni rektor uniwersytetu muzyki. Fryderyka Chopina w Warszawie.

                                               

Agnieszka Legucka

Agnieszka Katarzyna Legucka – Polska politolożka, doktor habilitowana nauk społecznych, prorektor akademii obrony Narodowej w latach 2015-2016.

                                               

Michał Lenartowicz (naukowiec)

Michael Andrew Smart Mińska sportu, doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, nauczyciel, a od 2016 roku wice-rektor dla studentów i studiów w Akademii wychowania fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

                                               

Włodzimierz Lengauer

Władimir Ленгауэра – polski historyk starożytności, profesor nauk humanistycznych, profesor w zwykłych instytutu Historycznego uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2005-2008 roku dziekan wydziału historii uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2008 ...

                                               

Roman Leppert

Roman Leppert – polski pedagog, profesor nauk społecznych, wykładowca i były rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalista w zakresie pedagogiki ogólnej.

                                               

Andrzej Lesicki

Andrzej Lesicki – polski biolog, zoolog, malakolog, doktor nauk biologicznych, profesor nadzwyczajny w Uniwersytecie. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2008-2016 wice-rektor Uniwersytetu. Adama Mickiewicza w obszarze kadr i rozwoju. Rektorem ...

                                               

Andrzej C. Leszczyński

Andriej Siergiejewicz Leszczyński – polski filozof, wykładowca, autor tekstów z zakresu antropologii teatralnej, etyki i filozofii człowieka.

                                               

Paweł Leszczyński

Paul Adrian Leszczyński – polski prawnik, specjalizujący się w dziedzinie prawa konstytucyjnego, społeczeństwa i prawa administracyjnego. Profesor Nadzwyczajny Akademii. Jakub z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

                                               

Joanna Lewin-Kowalik

Jeanne Marie Lewin-kowalik – Polska fizjolożka, neurolog, profesor nauk medycznych, wice-rektor Śląskiego uniwersytetu medycznego w Katowicach.

                                               

Jacek Lipok

Marek Jacek Limonki – polski chemik i biotechnologicznych, specjalizujących się w agronomía i chemii organicznej, nauczyciel, związane z uniwersytetu Opolskiego.

                                               

Jerzy Lis

Lis Jerzy – polski profesor nauk technicznych, akademii górniczo-hutniczej w Krakowie, prorektor ds. współpracy AGH 2016-2020. Członek-korespondent pan.

                                               

Józef Litwin

Józef Litwin – polski prawnik, profesor nauk prawnych, profesor, dziekan wydziału prawa uniwersytetu Łódzkiego, rektor uniwersytetu Łódzkiego, specjalista w dziedzinie prawa administracyjnego, w tym prawa O aktach stanu cywilnego. Numizmatyk.

                                               

Halina Lorkowska

Maria Halina Lorkowska – Polska historyczka, teoretyczka muzyka, habilitowana doktor sztuk muzycznych, rektor Akademii Muzycznej. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

                                               

Anna Łabno

Anna Łabno – prawnik Polska, konstytucjonalistka, profesor prawa, wykładowca na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

                                               

Włodzimierz Łajming

Włodzimierz Łajming – polski malarz, rysownik, profesor nauk, sztuk pięknych, absolwent i pracownik PWSSP w Gdańsku.

                                               

Grażyna Łaska

Niewinnych Reed ukończył w 1988 roku biologii na uniwersytecie Warszawskim. W 1993 roku otrzymała na wydziale biologii na Uniwersytecie. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stopień naukowy doktora w dziedzinie biologii na podstawie zmienności pracy, ró ...

                                               

Waldemar Łazuga

Waldemar Łazuga – profesor, doktor nauk historycznych, specjalność: historii Powszechnej XIX–XX wieków. Профессорское tytuł otrzymał 14 grudnia 1999 roku.

                                               

Tadeusz Łodykowski

Tadeusz Piotr Łodykowski-polski polityk i ekonomista, poseł na Sejm PRL. viii i ix kadencji, profesor wydziału ekonomii uniwersytetu Gdańskiego, dziekan i prorektor Wyższej szkoły gospodarki w Sopocie.

                                               

Paweł Łukaszewski

Paweł Wojciech-polski kompozytor, dyrygent, pedagog i organizator życia muzycznego. Od 2016 roku rektorem uniwersytetu muzyki. Fryderyka Chopina w Warszawie.

                                               

Anna Machnikowska

Absolwent wydziału prawa i administracji uniwersytetu Gdańska. Od 1991 roku pracował jako nauczyciel Uniwersytetu. W 2000 roku został doktorem w dziedzinie prawa, i w habilitowała 2011. Pełni funkcję kierownika katedry postępowania cywilnego wydz ...

                                               

Zbigniew Maciąg

Збигниев Antoni Maciąg – polski prawnik i pedagog, doktor nauk prawnych, Konstytucyjnego, niemcoznawca i analityk. Współzałożyciel i od 2002 do 2005 r. rektor krakowskiej Wyższej szkole. Andrzej Frycza Modrzewskiego, profesorem nadzwyczajnym tej ...

                                               

Cezary Madryas

Anton Wojciech Madryas – polski inżynier, specjalizujący się w inżynierii miejskiej, wykładowca związany z Politechnika Wrocławska i prorektor ds. rozwoju z 2008 roku. Od 1 września 2016 roku, rektor Politechniki Wrocławskiej.

                                               

Jarosław Majewski (prawnik)

Jarosław Маевский – polski prawnik, karnista, specjalista prawa bankowego, prawnik, profesor prawa, kierownik katedry prawa karnego wydziału prawa i administracji uniwersytetu. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

                                               

Beata Mak-Sobota

Beata Magdalena Mak-sobota – Polska plastyczka, doktor habilitowana sztuki, prorektorka Akademii sztuk pięknych we Wrocławiu.

                                               

Krystyna Makowska-Ławrynowicz

Йоланта Krystyna makowska-Ławrynowicz – polski pianista, kameralistka, profesor na uniwersytecie muzycznym w Warszawie i Akademii muzycznej w Łodzi.

                                               

Wojciech Maksymowicz

Wojciech Stefan Maksymowicz – polski neurochirurg, profesor, doktor nauk medycznych, w 1997-1999-minister zdrowia i opieki społecznej, podsekretarz stanu w Ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego w 2019 roku, a następnie sekretarz stanu w Mini ...

                                               

Tadeusz Malak

Absolwent Wyższej szkoły gospodarki w Poznaniu w 1956 roku. Tam pracował jako nauczyciel uniwersytecki, ale porzucił to zajęcie i kontynuować pokarmowego doktora nauk ekonomicznych. W 1957 roku, był aktorem teatralnym z entuzjazmem Mieczysława Ko ...

                                               

Jan Malarczyk

Stycznia Маларчик – polski prawnik, profesor prawa, profesor normalne, uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalista w dziedzinie historii politycznych i prawnych nauk w latach 1972-1981 dziekanem wydziału prawa i administracji Uni ...

                                               

Dorota Malec

Dorothy trochę prawnik Polska, polski historyk prawa i zarządzania, profesor prawa, kierownik katedry prawa administracyjnego i administracyjno myślałem, wydziału prawa i administracji Uj wice-rektor uniwersytetu w interesie rozwoju uniwersytetu. ...

                                               

Krzysztof Malik

Michał Kazimierz Malik – polski ekonomista, profesor ekonomii, specjalizuje się w ekonomii, ekologii, gospodarki regionalnej, mikroekonomii, teorii ekonomii, zarządzania, ekologii, wykładowca związany z uczelniami wyższymi w Opolu i bytomiu.

                                               

Andrzej Mania

2008-2016 Andrzej Stefan mania – polski naukowiec, specjalista w zakresie problemów USA, w latach wice-rektor Uniwersytetu.

                                               

Mariusz Marasek

Mariusz Marasek Wojciech-polski polityk, pedagog, historyk, poseł na sejm i kadencji, były przedstawiciel Ministerstwa obrony w celu utworzenia Centrum kompetencji dla kontrwywiadu NATO i jego dyrektora.

                                               

Barbara Marcinkowska

Barbara Marcinkowska – Polska pedagożka, doktor habilitowana nauk społecznych, wice-rektor Akademii pedagogiki specjalnej. Mary Grzegorzewskiej w Warszawie.

                                               

Jacek Marecki

Jacek Марецкая – inżynier elektryk, specjalista w dziedzinie energetyki, profesor nauk technicznych, aktywny członek Polskiej akademii nauk i akademii inżynierskiej w Polsce.

                                               

Wacław Markert

Syn Henryk i Wanda d. Barcz. W 1917 roku ukończył gimnazjum 2, filologiczne w łodzi i wziął badań medycznych na uniwersytecie Warszawskim. Od 1918 r. służył jako ochotnik w Ułan 3 dzieci z Warszawy, walczył w trakcie polsko-ukraińskiej wojny jeńc ...

                                               

Czesław Martysz

Czesław Martysz, Michał, polski prawnik, profesor prawa, specjalista w dziedzinie prawa administracyjnego, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i jego były wice-kanclerz, z 2012 r. dziekan wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego w Kato ...

                                               

Marek Masnyk

Marek Masnyk Kazimierz-polski historyk, specjalizujący się w historii Śląska i nowoczesny nauczyciel historii uniwersytetu Opolskiego, profesor nauk humanistycznych, rektor uniwersytetu Opolskiego w okresie 2016-2020 roku.

                                               

Piotr Masojć

Piotr Masojć – polski naukowiec-agronom, doktor nauk rolniczych, profesor normalne Zachodnio-Pomorskiego uniwersytetu technologicznego w Szczecinie, prorektor akademii rolniczej w Szczecinie.

                                               

Janusz Mastalski

Edward Mastalski, Janusz – polski ksiądz katolicki, profesor teologii, wice-rektor Papieskiego uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie 2014-2018, rektor Wyższego seminarium duchownego w Krakowie diecezji w latach 2017-2019, biskup Krakowski z 2019 ...

                                               

Rafał Matwiejczuk

Rafał Matwiejczuk Jacek - polski ekonomista, specjalizujący się w dziedzinie logistyki i marketingu, wykładowca związany z uczelniami wyższymi w Opolu.

                                               

Stanisław Matysik

Stanisław Матысик – polski prawnik, profesor prawa, wykładowca na wielu uniwersytetach w Polsce i Francji, w tym regularnych profesor uniwersytetu Gdańskiego, specjalista w dziedzinie prawa morskiego, prawa cywilnego i prawa międzynarodowego publ ...

                                               

Grzegorz Mazurek

Grzegorz Mazurek – polski teoretyk i praktyk zarządzania i marketingu, k. t. n., profesor w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Specjalizuje się w dziedzinie cyfrowej transformacji - wpływ nowoczesnych technologii internetowych w marketingu ...

                                               

Bolesław Mazurkiewicz

Alex Kazimierza Mazurkiewicz – polskiego przedstawiciela nauk technicznych, specjalizujący się w budownictwie morskim. W latach 1987-1990 był rektorem politechniki Gdańskiej.

                                               

Stefan Meller

Stefan Meller – polski dyplomata, historyk, publicysta, profesor nauk humanistycznych, w latach 2005-2006 minister spraw zagranicznych i przewodniczący Komitetu integracji europejskiej.

                                               

Zbyszko Melosik

Zbyszko Melosik – polski socjolog edukacji i pedagog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca na wydziale edukacji Uniwersytetu. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odznaczony Krzyżem komandora Orderu polskiego odrodzenia doktora honoris causa Uniwer ...

                                               

Hanna Magdalena Michalak

Anna Magdalena Михалак – Polska habilitowana, profesor sztuk muzycznych, rektor Akademii muzycznej. Felixa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

                                               

Ryszard Michalski (ekonomista)

Ryszard Michalski – polski ekonomista, profesor Akademii finansów i biznesu Vistula, doktor nauk ekonomicznych, 1995-1998, i 2002-2004-podsekretarz stanu w Ministerstwie finansów.

                                               

Witold Michałkiewicz

Witold Michałkiewicz – polski lekarz, ginekolog, rektor akademii medycznej w Poznaniu w latach 1964-1972, członkiem Polskiej akademii nauk.

                                               

Cezary Mik

Jest absolwentem VI szkoła w Bydgoszczy. W 1988 roku ukończył studia na wydziale prawa i administracji uniwersytetu. Mikołaja Kopernika. Stopień doktora nauk prawnych w ustawie znalazł się tam w 1991 roku. Jego praca nazywała zbiorowych praw czło ...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie