★ Wolnej encyklopedii. Czy wiesz? strona 396
                                               

Reprezentacja Peru w piłce siatkowej kobiet

2. miejsce - 1967 1971, 1975, 1979, 1987. 3. miejsce - 1959, 1983, 1991.

                                               

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Polski w siatkówce reprezentacja siatkarski reprezentuje Polskę na mecze i imprezy sportowe, nagrywanie trener, który może zdarzać się dla wszystkich sportowców, którzy mają obywatelstwo polskie, niezależnie od wieku, narodowości i ...

                                               

Reprezentacja Portoryka w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja portoryko w siatkówce reprezentacja tego kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Obecnie zajmuje 18. miejsce w rankingu FIVB. Obecny trener zespołu Carlos Cardona.

                                               

Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Rosji w reprezentacji kobiet w siatkówce w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Drużyna Siatkarska Rosji jest oficjalnym następcą tradycji ZSRR i WNP.

                                               

Reprezentacja Południowej Afryki w piłce siatkowej kobiet

Siatkówka reprezentacja RPA kobiecej reprezentacji tego kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Największy sukces kobiet w Afryce Południowej - 4. miejsce organizacji mistrzostw Afryki w 1997, 2001.

                                               

Reprezentacja Rwandy w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Rwandy w siatkówce kobiet w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Największy sukces kobiet w Rwandzie 10. miejsce organizacji mistrzostw Afryki w 2007 roku.

                                               

Reprezentacja Senegalu w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja reprezentacji Senegalu siatkówka kobiety w tym kraju, które reprezentują na arenie międzynarodowej. Największy sukces kobiet z Senegalu - 4. miejsce Pucharu Narodów Afryki, w 2009, 2011, 2013, 2015 i 2017 roku.

                                               

Reprezentacja Serbii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Serbii w siatkówce reprezentuje Serbię, którzy w siatkówkę kobiety. Dla jej pracy są relacje w siatkówce w Serbii. Siatkarska serbskiej drużyny w CHAMPIONSHIP oficjalny kontynuator tradycji narodowej reprezentacji Jugosławii. Należy ...

                                               

Reprezentacja Seszeli w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja wysp Seszeli w siatkówce wśród kobiet w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Największe powodzenie u kobiet Seszele-to złoty medal mistrzostw Afryki, wywalczony w 2001 roku, nigeryjski Port Harcourt. Dwa lata późnie ...

                                               

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej kobiet

Narodowa reprezentacja USA w siatkówce wśród kobiet w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Obecnie zajmuje 2. miejsce w rankingu FIVB.

                                               

Reprezentacja Szwajcarii w piłce siatkowej kobiet

Szwajcarska drużyna piłki siatkowej reprezentacja tego kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Największe powodzenie u kobiet Szwajcarii musiał pójść 12. miejsce w europejskim pucharze w 1971 roku.

                                               

Reprezentacja Szwecji w piłce siatkowej kobiet

Szwedzka reprezentacja w siatkówce reprezentacja tego kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Największe powodzenie u kobiet ze Szwecji musiał iść 15. miejsce w europejskim pucharze w 1967 i 1971 roku.

                                               

Reprezentacja Tajlandii w piłce siatkowej kobiet

Tajska reprezentacja w siatkówce reprezentacja tego kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Ten skład trenerski Kiattipong Radchatagriengkai.

                                               

Reprezentacja Tunezji w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Tunezji w siatkówce wśród kobiet w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Tunezja należy obecnie 28. miejsce w rankingu FIVB. Tunezyjki walczył 3 razy Puchar Narodów Afryki.

                                               

Reprezentacja Turcji w piłce siatkowej kobiet

Narodowa reprezentacja Turcji w siatkówce wśród kobiet w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej.

                                               

Reprezentacja Ugandy w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Ugandy w siatkówce kobiet w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Największy sukces kobiet w Ugandzie 9. miejsce organizacji mistrzostw Afryki w 2007 roku.

                                               

Reprezentacja Ukrainy w piłce siatkowej kobiet

Ukraińska drużyna kobiet w siatkówce reprezentacja tego kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Przedmiot Ukraiński Rosyjski Siatkówkę.

                                               

Reprezentacja Urugwaju w piłce siatkowej kobiet

Urugwaj siatkówka reprezentacja tego kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Obecnie, trzydzieści pierwsze miejsce w rankingu FIVB.

                                               

Reprezentacja Węgier w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Węgier w siatkarskiej drużyny Narodowej kobiet w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Przedmiot Węgierski Polski W Siatkówce.

                                               

Reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja wielkiej Brytanii w siatkówce reprezentacja tego kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Trener Brytyjek Audrey Cooper. Największy sukces kobiet w wielkiej Brytanii był na Win 8. miejsce w mistrzostwach ZSRR w siatkówce pl ...

                                               

Reprezentacja Włoch w piłce siatkowej kobiet

1. miejsce - 2004, 2018. 3. miejsce - w 1999 roku 2005, 2019. 2. miejsce - 2002 2009.

                                               

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja reprezentacji wybrzeża kości Słoniowej siatkówka kobiety w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej. Największy sukces kobiet w wybrzeżu kości Słoniowej był Lekcja 8. miejsce organizacji mistrzostw Afryki w 2005 roku.

                                               

Reprezentacja Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej kobiet

Zespół wysp Dziewiczych kobiecej reprezentacji USA w siatkówce w tym kraju, reprezentuje ją na arenie międzynarodowej.

                                               

Reprezentacja Zambii w piłce siatkowej kobiet

Drużyna reprezentacji Zambii siatkówka kobiety w tym kraju, które reprezentują na arenie międzynarodowej. Największe powodzenie u kobiet Zambii 6. miejsce Pucharu Narodów Afryki w 1995 roku.

                                               

Reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce siatkowej kobiet

Boisko do siatkówki drużyna kobiet Związku Radzieckiego – reprezentacja tego kraju, przedstawili go na arenie międzynarodowej w latach 1949-1991. Jeden z najbardziej utytułowanych drużyn w historii żeńskiej siatkówki.

                                               

Dietetyka

Dietetyk – medyczna nauka o żywieniu człowieka zdrowego i chorego sprawa: Biochemiczne podstawy żywienia. (Biochemical bases of nutrition) Przeprowadzenie edukacyjnej zasilania. (Conduct educational supply) Kontrola jakości produktów żywnościowyc ...

                                               

Alergeny pokarmowe

Alergeny pokarmowe alergeny dostające się do organizmu z pożywieniem i może to niektórych ludzi do wystąpienia objawów alergii. W 1999 roku komisja Codex Alimentarius" potwierdziło listę produktów spożywczych, najczęściej wywołujące alergie pokar ...

                                               

Bariatria

Bariatria – dziedzina medycyny, zajmujący się analizą, definicja, przyczyny, zapobieganie i leczenie nadwaga, a zwłaszcza otyłość, w tym metod chirurgicznych.

                                               

Białka

Białka, Białka-to wysokiej masie cząsteczkowej биополимеры, a w rzeczywistości biologiczne polikondensaty, zbudowane z reszt aminokwasów połączonych peptydowymi −CONH−. zależność Zawiera we wszystkich żywych organizmów i wirusów. Synteza białek o ...

                                               

Białka niepełnowartościowe

Niekompletne białka – białka pochodzenia roślinnego, które zawierają mało lub nie zawierają absolutnie niezbędne aminokwasy. Takie białka występują, w szczególności, w nasionach roślin strączkowych, zbóż i orzechów. Może zapewnić wystarczające źr ...

                                               

Białka pełnowartościowe

Białko jest pełnowartościowe białka, które zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy w odpowiednich ilościach i w odpowiednim wzajemnym stosunku. Pełna są białka zwierzęce i niektóre białka roślinne.

                                               

Biologiczne znaczenie pierwiastków

Nazywa makro określa elementy, których zawartość w tym środowisku jest stosunkowo duży. Bo wśród różnych typów środowisk i grup organizmów występują w związku z różnicami określone wartości graniczne dla dystrybucji makroelementów. Różnią się tak ...

                                               

Błonnik

Błonnik-to różne substancje, zwykle pochodzenia roślinnego nieulegające trawienie przez enzymy przewodu pokarmowego człowieka i zwierząt monogastrycznych. Jest to mieszanina substancji, natura polisacharydowym i niepolisacharydowym. Spożycie błon ...

                                               

Czarny czosnek

Czarny czosnek-to funkcjonalny zasilanie, super-duper, nutraceutyk, jest świeży czosnek. Przechowywanie w wysokiej temperaturze i wilgotności zachodzą reakcje enzymatycznego brązowienia – reakcja Maillarda. Proces produkcji czarnego czosnku jest ...

                                               

Czynnik bioleczniczy

Bioleczniczy factor – drobnoustroje, które przyspieszają powrót do zdrowia i zapobiegają powikłań tych chorób w organizmie człowieka. Czynniki skuteczności bioleczniczych udowodnione naukowo, z udziałem dużej grupy pacjentów, randomizowanych bada ...

                                               

Dieta zgodna z grupą krwi

Dieta dla typu krwi, czasami również określane jako diety DAdamo – ta dieta, opracowany przez Peter J. DAdamo, opisane w książce, jeść zgodnie z twoją grupą krwi. DAdamo mówi, że typ krwi jest najważniejszym czynnikiem determinującym wybór zdrowe ...

                                               

Dietetyk

Dietetyk-to interdyscyplinarny specjalista pracujący w: Ocena wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia. Planowanie żywienia dla osób zdrowych i w stanach chorobowych i w specjalnych stanach organizmu ludzkiego np. ciąża. Opracowanie procesu pr ...

                                               

Dopuszczalne dzienne spożycie

Dopuszczalna dzienna dawka dopuszczalna dzienna dawka dopuszczalna dzienna dawka, Adi wskaźnik określający maksymalną ilość substancji na kilogram masy ciała, które mogą być spożywana codziennie z żywnością, bez znaczących negatywnych skutków dla ...

                                               

Drożdże odżywcze

Drożdże odżywcze-to dezaktywowane drożdże, które często сахаромицетов, które są dostępne na rynku jako produkt spożywczy. Sprzedawane są zazwyczaj w postaci płatków lub proszku i cieszy się popularnością wśród wegan i wegetarian. Drożdże odżywcze ...

                                               

Egzogenne kwasy tłuszczowe

Kwasy tłuszczowe nazywane są również niezbędne nienasycone kwasy, które są niezbędne grupa kwasów tłuszczowych, które nie mogą być syntetyzowane w organizmie zwierząt, w tym człowieka i muszą być dostarczane w pożywieniu, w przeciwieństwie do end ...

                                               

FSMP

Realizację projektu - żywności do specjalnych celów medycznych, zgodnie z polskim prawem: "diety żywności do specjalnych celów medycznych".

                                               

Gęstość energetyczna pokarmu (dietetyka)

Wartość energetyczna posiłków – ilość kalorii na gram., Czasami, może być opisany jako ilość kalorii na jednostkę objętości posiłków, na przykład, w przypadku z lodami. Uważa się, że stałe spożywanie produktów o wysokiej gęstości energii może być ...

                                               

Indeks glikemiczny

Indeks glikemiczny indeks glikemiczny to klasyfikacja produktów na podstawie ich wpływu na stężenie glukozy we krwi w 2-3 godziny po ich spożyciu. Indeks glikemiczny jest definiowany jako średni procentowy wzrost stężenia glukozy we krwi po posił ...

                                               

Junk food

Niezdrowe jedzenie jest terminem używanym do opisania tanie jedzenie i łatwy w produkcji, ale biedną z punktu widzenia zdrowej żywności, które zawierają tak zwane puste kalorie. Często, choć nie zawsze słusznie, utożsamia się z fast-food, jak w o ...

                                               

Kaloryczne równoważniki składników pokarmowych

W kalorie równoważniki składników odżywczych − ilość kalorii, wydzielających się podczas spalania lub całkowitego utleniania w procesie oddychania 1 grama związków organicznych, np.: do spalania 1 grama węglowodanów lub białka uwalnia 4 kcal, a 1 ...

                                               

Kolostrynina

Kolostrynina Colostrinin jest naturalne, coraz siara, bogata mieszanka prolinę polipeptydy. Kolostrynina, przeznaczonych do spożycia przez ludzi jest produkowany z siary krów przez brytyjską firmę regen terapii PLC.

                                               

Kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 nienasyconych kwasów tłuszczowych, z których ostatnia para prywatne podwójnego obiegu wtryskiwacze, znajduje się na trzecim atomie węgla. Do tej grupy wchodzą, w szczególności, wielonienasycone kwasy tłuszczowe odgrywają ...

                                               

Kwasy tłuszczowe omega-6

Kwasy tłuszczowe omega-6 nienasycone kwasy tłuszczowe, z których najnowsza podwójne wiązanie znajduje się na szóstym od końca atomie węgla w углеводородной łańcuchem. W acylogliceroli wchodzące w skład tłuszczów. Kwasy tłuszczowe omega-6, niezbęd ...

                                               

Kwasy tłuszczowe omega-9

Kwasy tłuszczowe Omega-9 – nienasycone kwasy tłuszczowe, który jest ostatnim małżeńskim bondage dziewiąty od końca atomie węgla łańcucha węglowego. W acylogliceroli wchodzące w skład tłuszczów. Przykładowe kwasy omega-9 Kwas oleinowy. (Oleic acid ...

                                               

Leczenie żywieniowe

Zasilanie leczenie jest integralną częścią procesu leczenia, mających na celu poprawę i utrzymanie stanu odżywienia, wzrostu i przyspieszenie gojenia. Leczenie żywienie kliniczne miary medycznej części: Ocena jedzenia statusu. (Assessment of nutr ...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie