Poprzednia

★ Chevrolet Volt - chevrolet ..
                                     

★ Chevrolet Volt

Chevrolet Volt został po raz pierwszy zaprezentowany w styczniu 2010 roku.

Pierwszy prototyp pojęcia Volt został oficjalnie zaprezentowany w Detroit 7 stycznia 2007 roku. Na przełomie lipca i sierpnia 2009 roku w stanach ZJEDNOCZONYCH rozpoczęła się kampania w sieci reklamowej "230" na zasadzie marketingu wirusowego, który zakończył się 10 sierpnia. "General Motors" na swoich stronach opublikował informacje o tym, że Chevrolet Volt pójdzie 230 mil na 1 galon paliwa. Okazało się, że to tylko chytry chwyt reklamowy, bo jechać 230 km wymaga, ale jeden galonem paliwa jest w pełni naładowany akumulator.

Sprzedaż samochodu rozpoczęły się w grudniu 2010 roku, początkowo w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych. Stopniowo, model ten musi zalogować się na inne rynki, ale rynek europejski będzie prawdopodobnie tylko dwa modele Opla Ampera.

Wraz z dwoma Opel Ampera zdobył tytuł Europejskiego samochodu roku 2012. Ponadto, w 2011 roku otrzymał tytuł północnoamerykańskiego Samochodu Roku.

4-cylindrowemu silnik, który ładuje baterie, zasięg samochodu rośnie do 610 km.

                                     

1. Druga generacja. (The second generation)

Chevrolet Volt II został po raz pierwszy zaprezentowany w styczniu 2015 roku.

W styczniu 2015 roku na NAIAS w Detroit zaprezentowano drugą generację Piorun. Samochód otrzymał zupełnie nowy wygląd, ponadto znaczące zmiany zostały twin engine napęd. Silniki teraz bardziej wydajny silnik elektryczny 149 km, Silnik spalinowy, 101 km, pojemność baterii więcej, przy tym udało się zmniejszyć ciężar jednostek napędowych i akumulatorów. W rezultacie, samochód posiada najlepsze cechy sprint do 95 km / h w 8.4 sekundy. Pełna pojemność zbiornika-34 l i z kompletem baterii samochodu wynosi 640 km.

Produkcja samochodu będzie nagle zostanie zakończona w marcu 2019 roku, zaledwie 4 lata po premierze. Przyczyna polega na radykalnej restrukturyzacji koncernu General Motors", w którym oferty zniknie większość klasycznych sedanów i samochodów osobowych.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie