Poprzednia

★ Audi A1 - audi ..
Audi A1
                                     

★ Audi A1

Audi A1 − samochód klasy samochód miejski produkowany pod niemieckiej marki Audi w 2010. 2018-to druga generacja modelu.

                                     

1. Pierwsza generacja. (The first generation)

Samochód Audi A1 został po raz pierwszy zaprezentowany na początku 2010 roku. Pięciu-drzwiowy model nazywa Спортбэк A1.

Reklamy studio pierwsze modele czasu 50 Miasto Audi zaprezentowała w Tokio w 2007 roku. Prototyp otrzymał nową nazwę Audi Metroproject Quattro nie. Trzy lata później, na Geneva motor show zaprezentowano wiele produkcji samochodów, kod przedsiębiorstwa 8x. Wersja produkcyjna opiera się na platformie PQ25 wspólnie z Volkswagen Polo i Seatem Ibiza. W końcu 2011 roku w Tokio, został przedstawiony Sportback, który pojawił się w sprzedaży w połowie 2012 roku.

12 lutego 2014 roku Audi zaprezentowała usportowioną klasę A1 – modele S1 i S1 Спортбэк. Obie maszyny są napędzane przez silnik benzynowy 2.0 l TFSI o mocy 231 km i maksymalnym momencie obrotowym 370 Nm. C1 przyspiesza do 100 km / h w 5.8 sekundy. – Na S1 Sportback w 5.9 sekundy. Prędkość maksymalna obu modeli wynosi 250 km / h w stosunku do standardu A1 został wprowadzony szereg zmian w zawieszenie. Tylna belka skrętna, system używany wielowahaczowy. Przed innymi są, na przykład, łożyska kolumn słupka. Debiutancki rynek obu modeli jest planowane na drugi kwartał 2014 roku. Oba modele trafią do sprzedaży w drugim kwartale 2014 roku.

W listopadzie 2014 roku, Audi zaprezentowała A1 i A1 Спортбэк po liftingu. Samochody otrzymały przestylizowany przedni - zmieniony wygląd, zintegrowany z kratką zderzaka i reflektora. Nowością jest również system sterowania MMI z pokładowego Wi-Fi. Do palety jednostek napędowych zadebiutował nowy trzy-cylindrowy Moc silnika diesla o pojemności 1.4 litra i mocy 90 koni mechanicznych. Mówiąc o demontażu pojazdu do 2 cm

W ciągu kilku lat, firma Audi prowadzi badania i testy modelu elektronicznego rynku A1, pojazd, który napędzany jest w pełni elektrycznym, zainspirował ruch w obszarach miejskich. Elektryczny silnik, z pomocą jednostopniowej transmisji na przednie koła generuje maksymalną moc 85 kw i momencie obrotowym 300 Nm. Od zera do 100 km / h samochód przyspiesza w 9.8 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona do 130 km / h. akumulator Litowo-jonowy zbudowany w kształcie litery T, przechowywanie 13.3 kw / h energii zapewnia jazdy na napędzie elektrycznym 50 km, za pomocą domowego gniazdka elektrycznego 230 v, można ładować go na pełną około trzech godzin. Ponadto, znajdujący się z tyłu pojazdu, jednowirnikowy kompaktowy i lekki silnik Wankla o mocy 25 kw 34 km i o pojemności 354 cm3, zwiększa zasięg pojazdu do 250 km.

                                     

1.1. Pierwsza generacja. Wersja wyposażeniowe. (Version wyposażeniowe)

  • Zaangażowanie.
  • Ambicje. (Ambitions)
  • S-Line.

W standardowe wyposażenie Audi A1 obejmuje, w szczególności, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia, reflektory halogenowe obudowa z przezroczystego szkła, z elektryczną regulacją zasięgu i przełącznik światła pozycyjne zintegrowane światła do jazdy dziennej, szkło termoizolacyjne, adaptacyjne światła hamowania, towarzyszące drzwi, ABS z ESP, elektronicznie sterowany zamek krzyż EDS, poduszki powietrzne, poduszki powietrzne, regulacja wysokości foteli przednich, i po otwarciu bagażnika dodatkowe tylne światła umieszczone na stojakach.

Opcjonalnie pojazd może być wyposażony m.in. w: wysoki-beam asystent, reflektory bi-ksenonowe z dziennymi światłami, spryskiwacz, światła przeciwmgielne, lampy tylne wykonane w technologii led, układ zmywania reflektorów, Audi parking system plus, sportowe zawieszenie, klimatyzacja, manualna lub automatyczna, pakiet oświetlenia, technologia led, tempomat, panoramiczny szklany dach, czujnik zmierzchu, czujnik deszczu, ogrzewanie przednich foteli, system audio Bose i Bluetooth.

Limited edition:

  • Wzmocniony Zaawansowany. (Increased Advanced)
  • Kontrast Wydanie. (Contrast Edition)
  • Quattro 333 jednostki. (Quattro 333 units)
  • Czarny Wydanie. (Black Edition)
  • Wzmocniony Plus. (Enhanced Plus)
  • Wzmocniony. (Reinforced)
                                     

1.2. Pierwsza generacja. Silniki. (Engines)

Wszystkie modele, z wyjątkiem A1 1.4 TFSI o mocy 136 kw 185 km i S tronic z 1.6 TDI 66 kw 90 km, przy standardowym systemem Start-Stop i system rekuperacji, co znacznie zmniejsza zużycie paliwa.

                                     

2. Druga generacja. (The second generation)

Audi A1 II został pokazany po raz pierwszy w czerwcu 2018 roku.

Drugi mały generacja modelu Audi w fabrycznej kod GB zadebiutował nieco ponad 8 lat od swojego poprzednika, przynosząc ze sobą wiele zmian. Samochód nie jest tylko nieco niższa, ale i znacznie więcej - liczba ta przekroczyła 4 metry. W tym czasie samochód oferowany jest z 3-drzwiowy, na rzecz jednej wersji nadwoziowej - 5-drzwiowy hatchback. Ponadto, produkcja została przeniesiona z Belgii do Hiszpanii.

Wygląd drugiej generacji A1-to nowy styl marki, który jest realizowany w 2017 roku, wraz z prezentacją nowego Audi A8. Ciało ozdobione каннелюрами, zderzak ozdobione dużymi wlotami powietrza i lampy i reflektory mają bardziej skomplikowany kształt wielokątów, a nie jak wcześniej - trójkątowych ciała stałego. deska rozdzielcza wykonuje Konwencję w kategorii "sterownik otulających", i konsola środkowa jest zdominowany przez ekran dotykowy.

Niemiecka marka oferuje wiele opcji dostosowywania, dwukolorowe malowanie nadwozia i wnętrza w tym. Pod maską jesteśmy w słynny silników Volkswagena Polo, a to znaczy: 1.0 TFSI o mocy 116 km i 1.5 TFSI 150 km. Ponadto, asortyment będzie korona S1 z napędem na wszystkie koła quattro i Audi 2.0 TFSI silnik o mocy 250 koni mechanicznych.

Sprzedaż drugiego wariantu A1 uruchomiona pod koniec 2018 roku. Samochód w tym czasie był tylko jeden zawodnik - Mini Cooper.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie