Poprzednia

★ Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie - architektura w koronowie ..Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie
                                     

★ Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie

Bazylika Kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi panny w Koronowie, znany również jako Koronowską bazylii lub kolegiaty Koronowską – kościół Rzymsko-Katolicki stary kościół przyklasztorny z XIII-XIV wieku – koronowieckiego byłego opactwa cystersów. Gotycki kościół parafialny, częściowo przebudowany później w stylu barokowym, należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi panny na ulicy w Bydgoszczy Koronowie.

                                     

1. Historia. (History)

Historia katedry Wniebowzięcia Najświętszej maryi Panny w Koronowie związana z historią opactwa cystersów, który był dla współczesnego корончатую w tym czasie znany jako wieś Śmiewce translokowane byszewskiego z opactwa w 1289 roku. Wraz z pojawieniem się pierwszych mnichów rozpoczęła się budowa kościoła. Ze względu na bliskość Byszewa nie budować jakieś tymczasowe obiekty, i od razu zaczął budować właściwe ciało stałe, Kościół. Dla twórcy projektu jest Theodricusa mnich. Ze względu na ogrom budowy gotycki kościół został zbudowany w kilku etapach, aż do połowy XIV wieku. Pierwszym krokiem była budowa ołtarza. Następnie, w pierwszej połowie XIV wieku wzniesiono trójnawową, sprawa siedmioprzęsłowy o bazylikowym systemu i rządów siedmiu kaplic w Północnej nawie. Dokładna data zakończenia budowy nie jest znana, jednak w 1350 roku, opactwo koronowskie dał znaczną sumę na budowę katedry w Gnieźnie, który może wskazywać na zakończenie budowy kościoła i klasztoru w Koronowie.

Po kilku dziesięcioleci dobrobytu w drugiej połowie XIV wieku, Kościół i klasztor został spalony, a w 1411 okupowana przez krzyżaków. Ciężkie czasy trwały do momentu, gdy świat Thorn, po czym nastąpił okres stabilizacji i rozwoju. W 1523, mściwy biskup Mikołaj poświęcił kościół i siedem nowych ołtarzy. W 1656 roku kościół i klasztor został zniszczony przez szwedów. Remont kościoła został wykonany na przełomie XVII i XVIII wieku, w czasie panowania opata Ignacego Gnińskiego. Następnie dał wnętrze kościoła w stylu barokowym. Zbarokizowano trzy wierzchołki gotyckiej świątyni, gotyckie okna, i dodane kaski w stylu barokowym.

W 1819 roku wyszła kasata klasztoru, a kościół został poświęcony kościół parafialny. 18 października 2000 roku Rada była to opis generowany Kolegiacką Koronowską, dla których Kościół jest katolicki kościół. 9 października 2010 roku, Papież Benedykt XVI podniósł plac katedralny kościół do rangi bazyliki mniejszej. Uroczyste ogłoszenie papieskich decyzji odbyło się 5 marca 2011 roku.

                                     

2. Architektura. (Architecture)

Kościół został zbudowany z cegły w stylu gotyckim w postaci bazylika trójnawowa z transeptem i dwoma rzędami kaplic. Budynek kościoła ma znaczne rozmiary. Jego długość wynosi 72 metry, a szerokość transeptu wynosi 28 metrów. Dlatego, że budowa kościoła prowadzono w kilku etapach, wiatr słaby wiatr, podmuchowy z od północnego-rząd kaplic zbudowanych w XIV wieku w stylu gotyckim, na południu w XVII wieku w stylu barokowym.

Kościół ma bardzo bogate wyposażenie, a także elementy architektoniczne. W sanktuarium części zachowały się dwa gotyckie, ceramiczne, maskowe nawiasach sklepienne. Zewnętrzne ramię transeptu fragmenty meczu fryz z XIV wieku. wykonany z kolorowego szkliwione płytki ceramiczne z różnych odczytywanymi wystaw. Sklepienia kościoła pokryte są intensywne ośrodek bezprzewodowym dostępem do internetu.

                                     

3. Sprzęt. (Equipment)

Wnętrze kościoła w stylu barokowo-rokokowym charakter. Kawałek Najokazalszym sprzętu jest ołtarz główny z obrazami Bartholomew Strobla. Ten ołtarz został wykonany w 1738 roku lokalne cystersa czas Alanusa Chilickiego. Ołtarz z drewna, kolor polichromowany, złocony, z motywami kwiatowymi. Jej wieńczy kopuła i figura świętego Benedykta papieża. W ołtarzu znajdują się dwa wypchane Bartłomieja Strobla: w centralnej części Wniebowzięcie Najświętszej maryi Panny ze świętymi Jana Ewangelisty, patrona Świętego Bernarda z Clairvaux i apostołowie przy grobie, i na górze pozdrowienie Maryi w niebie Chrystusa. Drzewo, polichromowana w brązowy kolor chcesz krzesło z końca XVII wieku. Charakteryzuje się bogatym rzeźbiarskiej dekoracji.

W prezbiterium znajdują się także drewniane stalle, dwupiętrowy, w stylu barokowym, pochodzących z końca XVII wieku. Znajdują się po obu stronach ołtarza został ozdobiony płaskorzeźbami i progi w postaci leżących Lwów, a ich zakończenie baldachimy z ozdobą delikatne. Jednokondygnacyjne chórów i transeptu. Cenne dzieło sztuki stanowi serię dziesięciu obrazów Francisa Remela od 1758, przedstawiających wydarzenia z życia klasztoru. Na końcu głównego korytarza znajduje się drewniana podłoga muzyki chóralnej w stylu rokoko z XVIII wieku. W południowej części transeptu-to barokowa drewniana chrzcielnica, malowane, częściowo złocona pochodzi z 2. połowy XVII wieku. Ambona z XVII wieku, zdobiony bogatym wykończeniu posągi, zawierający, między innymi, balon, z gwiazdami i Księżycem, w otoczeniu aniołów z trąbami i cylindrów, a także rzeźba Archanioła Michała z krzyżem w Castle Rock.

Użytkownicy również szukali:

bazylika koronowo, organista koronowo, parafia koronowo msza online, parafia koronowo śluby, parafia koronowo wikariusze, parafia koronowo - youtube, parafia koronowo zdjęcia, parafia św andrzeja w koronowie, koronowo, parafia, Koronowie, parafia koronowo wikariusze, parafia w andrzeja w koronowie, parafia koronowo luby, organista koronowo, bazylika, zdjcia, parafia koronowo zdjcia, youtube, wikariusze, koronowie, luby, msza, online, organista, Bazylika, Wniebowzicia, Najwitszej, Maryi, Panny, andrzeja, parafia koronowo - youtube, bazylika koronowo, parafia koronowo msza online, Bazylika Wniebowzicia Najwitszej Maryi Panny w Koronowie, bazylika wniebowzięcia najświętszej maryi panny w koronowie,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Bazylika koronowo.

Transmisja mszy świętej z bazyliki mniejszej pw. Wniebowzięcia. Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Koronowo. ul​. Bydgoska 23 86 010 Koronowo. 52 3822501. Oceń parafię. Polecam0. Parafia koronowo - youtube. Niedzielnie Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Bydgoska 23, Koronowo Ciekawe miejsce.


Organista koronowo.

Plik:Kościół pocysterski w Koronowie obraz Matki Bożej z. Wniebowzięcia NMP o dokumencie. Koronowo Parafia rz. kat. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bazylika Mniejsza. łac.: Parohiae. Parafia koronowo zdjęcia. Koronowo w piątek wieczór uwielbienia z aniołami stróżami. Zabytkowy kościół przyklasztorny dawnego opactwa cystersów bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie. Koronowo to. Parafia koronowo wikariusze. Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzemesznie. Korony. Lip 25, 2018. Facebook Twitter. POLECAMY. KAMERA PARAFIALNAOBRAZ Z KAMERY PISMO PARAFIALNEWSPÓLNOTA.


Parafia koronowo śluby.

Koronowo bazylika mniejsza, śladami historii Polski recenzja. Styl architektoniczny.

Bazylika Mniejsza pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w.

Witamy w Bazylice Mariackiej! Konkatedralna Bazylika Mariacka zwana często ​Koroną Gdańska jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Obiekty. Zabytkowy kościół przyklasztorny z XIII i XIV wieku dawnego opactwa cystersów w Koronowie, obecnie kościół parafialny parafii pod tym. Msze Święte Koronowo kościoły, msze, parafie w Koronowie. Była uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już od czterech lat z tej okazji przy bazylice mniejszej w Koronowie odbywa się Festyn Parafialny. Dotacje na remont zabytków powiatu bydgoskiego. Na liście. Parafia Koronowo ⛪ ul. Bydgoska 23. Kościół Wniebowzięcia NMP w Koronowie​. Kontakt tel. do parafii. Msze święte w kościele parafialnym.


Ślub w Pałacu Komierowo Arkadiusz Kubiak Fotograf Bydgoszcz.

Koronowo To urokliwe miasteczko o cysterskim rodowodzie, szczyci się piękną i tym wyraz szczególnego kultu, jakim otaczali Najświętszą Maryję Pannę. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, cmentarz żydowski, Diabelski Młyn. przed wejściem do bazyliki w Tuszynach: turniej bojowy,. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Koronowo. Tytuł: Koronowo. Na rowery! Kierunek Koronowo Kujawsko el. Koronowo bazylika mniejsza pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, śladami historii.


Bazylika Mariacka w Gdańsku – Konkatedra Wniebowzięcia.

Rycerska w bazylice pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie ​o godz. 11. Na Polach Tuszyńskich od 13.00 trwać będzie drugi. Uroczystość nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Koronowie. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Koronowo. Adres: Bydgoska 23, Koronowo. Adres: Bydgoska 23, Koronowo. Pocysterski kościół bazyliką mniejszą Wiadomości. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie koło Bydgoszczy woj. kujawsko pomorskie został w sobotę podniesiony do rangi. Poznaj historię więzienia w Koronowie. I zajrzyj do środka zdjęcie. Zobacz najciekawsze publikacje na temat: Bazylika W Koronowie. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie także w świąteczny wtorek 15.


Koronowo bazylika mniejsza pw. Wniebowzięcia Najświętszej.

Plik:Kościół pocysterski w Koronowie obraz Matki Bożej z zakonnikami cysterskimi. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie. Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zwiedzając zabytki powiatu bydgoskiego nie sposób nie wstąpić do Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Koronowie, która przytłacza swoim. Konstelacje dobrych miejsc: bitwa pod Koronowem. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Koronowo: zobacz recenzje, artykuły i zdjęcia dotyczące Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nowa bazylika mniejsza a.pl. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie jako zabytkowy cystersów został podniesiony do godności bazyliki mniejszej.


Koronowo PTG Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne.

Ślub Magdy i Kamila w barokowej Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP w Koronowie, wesele w Hotel & Spa Evita w Tleniu, Zobacz więcej. Zalew Koronowski Atrakcje nad zalewem. Fotoblog.pl. niedzielnie Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie. Reportaż ślubny Magdaleny i Kamila Świetliste. Przez koronowską parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W bazylice mniejszej koronowscy księża odprawili uroczystą mszę.


Koronowo Kujawy. Inne zabytki tego miasta.

W skład zespołu wchodzi Bazylika Mniejsza pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to okazała gotycka bazylika przebudowana częściowo w stylu​. Bazylika Mariacka Q Hotel Grand Cru Gdańsk. Średniowieczną pocysterską Bazylikę Mniejszą p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie, kościół p.w. Św. Andrzeja w Koronowie, Sanktuarium​. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Koronowo. Nadaj przesyłkę z Koronowo DPD przez Internet – bez wychodzenia z domu. z XIII wieku oraz gotycka bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,.

Informacje Kultura Gmina Koronowo.

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Koronowo Bydgoska 23​☝️ Kościoły w Polsce Sprawdź najbliższe msze Święte w Twojej okolicy na. Klocki i zabytki: Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uczestnicy 30 osób budowali model zabytku Gminy Koronowo: Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie.


Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie.

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie zaprasza w pierwszy piątek miesiąca na wieczór uwielbienia na godz. 19. Koronowo kusi wiosennych turystów swoją historią i zabytkami. Bazylika kolegiacka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie, zwana także bazyliką Koronowską lub kolegiatą Koronowską – rzymskokatolicki zabytkowy kościół przyklasztorny z XIII i XIV wieku – dawnego koronowieckiego opactwa.


Plik:Koronowo kosciol Wniebowziecia – pedia, wolna.

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie Church of the Assumption of Mary in Koronowo. Bazylika W Koronowie artykuły Koronowo Nasze Miasto. Wykorzystanie pliku. Następujące strony korzystają z tego pliku: Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie Bazylika katedralna. Wspaniałe święto Zespół Szkół Zawodowych w Koronowie. Bydgoska 23, miasto Koronowo, pow. bydgoski, woj. kujawsko pomorskie Wyznanie: katolicka Wezwanie: Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.


...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →