Poprzednia

★ Citroën C4 Picasso - citroën c4 ..
                                     

★ Citroën C4 Picasso

Citroen C4 Picasso − samochód osobowy typu minivan cd-klasy pod francuską marką Citroen Z 2006 roku. Od 2013 roku dostępny jest druga generacja modelu, który w 2018 roku, zmienił nazwę na Citroëna C4 SpaceTourer.

                                     

1. Pierwsza generacja. (The first generation)

Citroen C4 Picasso i został wykonany w okresie 2006 - 2013.

W konkursie na Europejski samochód roku 2007 zajął 3. miejsce. element Ford C-Max i Opel Corsa D.

                                     

2. Druga generacja. (The second generation)

Citroen C4 Picasso II został zaprezentowany na wystawie w Genewie w 2013 roku. W 2018 roku samochód zmienił nazwę na SpaceTourer C4.

Samochód poprzedzone prototyp pod nazwą Citroën Technospace. Samochód zbudowany na platformie EMP2, 4 cm krótszy od swojego poprzednika, ale ma większy rozstaw osi. Samochód otrzymał maksymalną uwagę Pięciu gwiazdek w teście НКАП.

Wkrótce po premierze drugiej generacji C4 Picasso przedstawił wersję siedmioosobową – C4 Grand Picasso. Samochód jest również zbudowany na platformie EMP2, długość pojazdu pozostała niezmieniona, ale 11 cm zmniejszy zwis przedni, rośnie na tym samym rozstawie osi. Z tymi zmianami, pasażerowie mają znacznie więcej miejsca w kabinie. C4 Grand Picasso II również znacznie łatwiejsze, więc musi zużywać mniej paliwa.

                                     

2.1. Druga generacja. Zmiana nazwy. (The name change)

W lutym 2018 roku, francuski producent ogłosił, że wiosną tego roku samochód będzie zmienić nazwę na Citroëna C4 SpaceTourer. Oznacza to, że po 19 lat i 4 modele, produkowane przez tą marką oficjalnie i ostatecznie odmówił sygnowania vany pod nazwą Picasso. W tym okresie, producent regularnie poświęcać rodzinie Pablo Picasso za prawo do korzystania z jego nazwy. W przyszłym roku seria SpaceTourer składał się zatem z 3 modeli: C4, Grand C4 i duży Van SpaceTourer.

                                     

2.2. Druga generacja. Koniec produkcji. (The end of the release)

W maju 2019 Citroen ogłosił zakończenie krótszych odmian SpaceTourer C4 z powodu nieustannie padającego popytu. Dla następcy tej opcji można uznać za zwrotnica Aircross może C5. Odmiana Grand, jak teraz, a potem produkować.

                                     

2.3. Druga generacja. Wersja wyposażeniowe. (Version wyposażeniowe)

  • Więcej Życia. (More Life)
  • Uwodzenie. (Seduction)
  • Intensywny. (Intense)
  • Ekskluzywna. (Exclusive)
  • Zaangażowanie.

Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje 7-calowy ekran dotykowy 12-calowy wyświetlacz na środku deski rozdzielczej, klimatyzacja, podwójny tylny system wspomagania przy ruszaniu pod górę. Samochód może być wyposażony w kamerę cofania, system kamer 360°, system zapobiegania przypadkowemu pasa ruchu, aktywny tempomat i fotele z funkcją masażu i światła xenon.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie