Poprzednia

★ Chevrolet Cruze - chevrolet ..
                                     

★ Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze – samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany przez General Motors pod Chevrolet i Holden 2008. W 2014 roku w Chinach zaprezentowano drugą generację modelu, która w 2016 roku, przeszedł znaczące zmiany, i w takiej postaci zadebiutowała na światowych rynkach.

                                     

1. Pierwsza generacja. (The first generation)

Model Chevrolet Lacetti, który został zbudowany w czasach istnienia Daewoo w trzecim wariancie modelu Nubira był już na przełomie 2007 i 2008 roku stare modele i odstającym od europejskich i japońskich konkurentów. General Motors w tworzeniu następcy, aby wybrać nowy rozdział w historii Chevrolet otrzymał wcześniej, ale nieznany poza granicami Japonii i Australii Cruz imię. Pomoc w opracowaniu modelu zainwestowano w proces tworzenia pierwszej generacji modelu Cruze 4 mld usd. 221 prototypy zostały przeprowadzone w wielkiej Brytanii, USA, Szwecji, Korei Południowej, Kanady i Australii.

W Cruze zbudowany na nowej platformie GM Delta II, który dał początek takim modeli należą, jak, w szczególności, Opel Astra J Opel Ampera, Opel Cascada, Chevrolet Авео i Cadillac motelu elrio. Zaprezentowany na Paris motor show światowej opinii publicznej jesienią 2008 roku nowy produkt został zaprojektowany jako model świata. W 2009 roku samochody były pierwszymi na rynku, szczególnie w Europie, a następnie w USA tylko. W niektórych krajach Cruz wymienił różne, lokalnie, pełniąc rolę zwartość w gamie Chevroleta w Australii Holden samochodów w Europie i Australii i tego samego modelu, znane odpowiednio jako Chevrolet Lacetti, Holden Viva w USA i Kanadzie Chevrolet Cobalta, a w Brazylii i Argentynie, Chevrolet Astra, która jest głęboko zmodyfikowanej Astra G. W tym modelu został wydany tylko w Korei Południowej Inczon. Później rozpoczęto produkcję również w chiński Shenyang i amerykańskim stanie Ohio w mieście Лордстауне. W listopadzie 2009 roku, asortyment produkuje dołączyła Rosja, a następnie i dziennych, zwłaszcza w Indiach, Wietnam, Kazachstan i Tajlandia.

W 2010 roku na wystawie w Paryżu został zaprezentowany długo oczekiwany europejskich nabywców wariant hatchback, który został zaproponowany na mniejszej liczbie rynków, niż sedan.

                                     

1.1. Pierwsza generacja. Modernizacja. (Modernization)

W 2012 roku na targach w Genewie została zaprezentowana wersja po pierwszym liftingu, która pojawiła się tylko w wersji europejskiej. Zmienił się, w szczególności, przedni zderzak, osłona chłodnicy, wloty powietrza. Pojawiła się nowa konsola środkowa, gdzie ekran dotykowy służy do zarządzania systemem MyLink w biednych wersjach, dostępnych, zresztą poprzedniej panelu. Wraz z liftingiem Modelu przedstawiony nowy nadwoziową różnorodność i niepowtarzalność na rynku europejskim – wagon.

Wraz z niespodziewanej decyzji GM o całkowitym wycofaniu wojsk w 2014 Chevrolet z Europy, a następnie w Rosji, w Chevrolet postanowił skupić swoją uwagę na aktualizacji Cruze z myślą o innych rynkach. W kwietniu 2014 roku, podczas wystawy w Nowym Jorku wprowadziła samochód po innych do podnoszenia, pojemność, który był podobny w planie tym, jak wziął starą europejską wersję. Zmienił się, w szczególności, przedni zderzak, kratka przedzieloną i dodano światła do jazdy dziennej w technologii LED tylne światła. Na liście wyposażenia dodane 7-calowy ekran dotykowy i system czytać SMS-y.

W połowie 2015 roku samochód przeszedł trzeci, ostatni odnowiony, który objął rynki, na których GM nie planuje wprowadzać drugie wcielenie modelu, i chciałem zapisać styl świeży rynek ukraiński, Afryki i Azji. Zupełnie nowy pasek z tyłu gdzie żarówki kupiłem inny, bardziej dramatycznej formie, a także sprawdzić, naciśnij z klapy bagażnika na zderzak. Pierwsze wcielenie Cruz i dziś produkowane z myślą o wyżej wymienionych rynkach.

                                     

1.2. Pierwsza generacja. Opcje. (Options)

  • LT.
  • Wys. (Kierunki)
  • ЛТЗ.
  • Wys. (Kierunki)
  • LT.

Standard w podstawowej wersji LS obejmuje ABS i ESP, 6 poduszek powietrznych, dzielona tylna kanapa, elektrycznie regulowane przednie szyby, centralny zamek z pilotem, komputer pokładowy, tylny podłokietnik, komputer pokładowy, kolumna kierownicy regulowana w jednej płaszczyźnie, radioodtwarzacz CD / MP3 i 4 głośniki.

Bogatsza wersja LS posiada dodatkowo wyposażony, w szczególności, klimatyzacja, manualna skrzynia biegów, klamki i lusterka lakierowane w kolorze nadwozia, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne z wbudowanymi kierunkowskazy, a także radioodtwarzacz z Bluetooth i 6 głośnikami.

Następny w hierarchii wersja LT, również został zainstalowany w tym światła przeciwmgielne, elektrycznie regulowane szyby tylne, kolumna kierownicy regulowana w dwóch płaszczyznach, tempomat, kierownica i gałka zmiany biegów skórzana, przedni podłokietnik.

Wersja to wew wyposażony, w szczególności, automatyczną klimatyzację, 16-calowe felgi aluminiowe, system audio z 7-calowym ekranem dotykowym i kamerą cofania.

Top wersji LTZ również został wyposażony, w szczególności, elektrycznie składane lusterka, felgi aluminiowe 17-calowe, chromowane zewnętrzne klamki.                                     

1.3. Pierwsza generacja. Nazwy. (Names)

Model Cruze jest tak zwany globalny model. W wielu krajach jest sprzedawany pod następującymi nazwami:

  • Holden Zafira – pod takim tytułem został sprzedany w Australii i Nowej Zelandii.
  • Chevrolet Cruze – samochód oferowany w Europie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej, a także na Ukrainie, w Azji i w Afryce.
  • Daewoo Lacetti premiere – pod taką nazwą Jest sprzedawany w Korei Południowej w latach 2008-2010. Potem zastąpił go z logo Chevroleta.
                                     

1.4. Pierwsza generacja. Chevrolet Cruze WTCC w. (Chevrolet Cruze WTCC)

Chevrolet Cruze był taki sam, jak zmieniliśmy poprzednika w wersji specjalnie dla wyścigów WTCC. Model został uruchomiony w sezonie 2009. Ze swoim poprzednikiem, ten model ma naprawdę tylko wspólne elementy ciała.

                                     

2. Druga generacja. (The second generation)

Druga generacja modelu Cruze na rynku chińskim w postaci innej wersji, znany obecnie, jest przedstawiona w połowie 2014 roku, proponuje się ustalić, jednak do 2016 roku, równolegle z obecnym wcieleniem. Temat Cruz, zadebiutuje w przyszłym wcieleniu na rynkach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej, GM postanowił odłożyć go do 2016 roku, aby przebudować projekt modelu i ustawić go na bardziej uniwersalny smak. Na motor show w Detroit w 2016 roku, firma Chevrolet oficjalnie zaprezentowała model drugiej generacji modelu Cruze, który w tej formie zostało zastąpione chińska, wersja wcześniejszego. Z punktu widzenia pojawienia się drugiego wariantu Cruze ma ponad obłymi formy w połączeniu z jasnymi liniami. Konstrukcja modelu wkomponuje się w nową estetykę marki, charakterystyczną cechą jest duży przedni grill z ikoną znajdującą się w górnym segmencie, a nie jak do tej pory na krzyżu. Wnętrze następnym wcieleniu Cruz wyróżnia się materiałów obrażenia rozdzielczej i dotykowy ekran na konsoli środkowej z zaktualizowanym systemem MyLink.

Na sprzedaż nowy Cruze został wydany w Ameryce Południowej i w Chinach w drugiej połowie 2016 roku. Mimo, że w Australii, Cruze hatchback wersja zostanie zastąpiony nowym wcieleniu Astra zaproponowali ponownie na antypody ze znaczkiem z Holden – II kwartał 2017 roku Авео sedan ponownie przebywała w Australii, w nowym wcieleniu pod nazwą Astra sedan uzupełnił gamę kompaktowych hatchback. Samochód nie jest sprzedawany w Europie.

Ostatnie samochodów kompaktowych "General Motors" produkują i sprzedają w USA za całą historię swojego produkcji w fabryce w Лордстауне, w stanie Ohio, kończący się w marcu 2019 roku, a Cruz nie jest następca, taki sam, jak w modelu Sonic, V i Impala. Przyczyną Radykalnej restrukturyzacji, ogłosił pod koniec listopada 2018 roku.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie