Poprzednia

★ Chevrolet Impala - chevrolet ..
Chevrolet Impala
                                     

★ Chevrolet Impala

Chevrolet Impala – luksus 1996 samochód, выпускавшийся oddziałem General Motors Chevroleta. Impala został ponownie wprowadzony do produkcji w 2000 roku jako przednie samochód klasy średniej. Ed Cole, główny Chevrolet technik w końcu lat 50-tych. powiedział modelu, jak "prestiżowy samochód w przeciętny amerykański obywatel".

W latach 1958-1965 "Impala" był najdroższy samochód od Chevroleta, którego charakterystyczną cechą były wielkie skrzydła z tyłu samochodu i tylne światła przypominają zmrużone oczy gadów. W 1965 roku firma Chevrolet zaprezentował nowy model Caprice, który był jeszcze droższy.

W końcu lat 60-tych. Impala była w rodzinie luksusowych samochodów Chevrolet caprice tylko na dole, na dole, spędził bardziej ekonomiczne samochody, jak Biscayne lub Bel Air. Głównymi konkurentami Chevroleta Impali były: Ford Galaxy i Plymouth Furia.

Impala był jednym z najbardziej udanych samochodów od "General Motors", pierwszy wzorcowych lat sprzedawane są najlepsze w swoim segmencie. Poziom sprzedaży w 1965 roku, który wyniósł ponad 1 000 egzemplarzy są nadal dostępne dla innych producentów. Od 1958 w 1996 roku sprzedano prawie 13 000 egzemplarzy tego modelu, co czyni go najlepiej sprzedającym auto wszech czasów.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie