Poprzednia

★ Giennadij Padałka - turyści kosmiczni ..Giennadij Padałka
                                     

★ Giennadij Padałka

Giennadij Padałka Iwanowicz, ros. Giennadij Iwanowicz Падалка jest pułkownikiem sił POWIETRZNYCH, rosyjski kosmonauta. Rekord całkowity czas pobytu w kosmosie.

                                     

1. Edukacja i służba wojskowa. (Education and military service)

 • 1979 – ukończył Studia Wojskowe Lotnicze Szkoły. Władimir Komarow w Jejsku.
 • 1994 – w kwietniu ukończyła Międzynarodowe centrum szkoleniowe UNESCO, otrzymał tytuł inżyniera ekologa i międzynarodowy certyfikat "mistrz monitoringu środowiska".
 • 1975 – absolwent szkoły podstawowej nr 57 w Krasnodarze.
 • 2007 – ukończył Rosyjską akademię służby państwowej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej.
 • 1979-1988 – służył w różnych częściach sił powietrznych ZSRR. W trakcie swojej służby latał, w szczególności, na Su-24, Su-7, Mig-15, Mig-17, Aero L-29 Delfin. W sumie, pilot samolotu, spędził około 1200 godzin. Dokonał ponad 300 skoków ze spadochronem.
                                     

2. Kariera astronauty. (Career of an astronaut)

 • 2002-2004 – marcu 2002 roku Padałka i Edward Fink i Oleg Kononienko został powołany w głównej załoga ekspedycji 9 do międzynarodowej stacji kosmicznej. Stacji musiał przejść na pokład promu. Po katastrofie promu "Columbia" loty zawieszone chwytacz, i przeformowano załogi zmniejsza liczebność stałej załogi do dwóch kosmonautów. W grudniu 2003 roku Padałka i Fink został przydzielony do duplikaty załoga ekspedycji 9 do międzynarodowej stacji kosmicznej i w tym samym czasie, główny 10 stałej załogi stacji. Na początku 2004 roku, mniej niż na 3 miesiące przed rozpoczęciem Rosyjskiej TMA-4, zdecydowano, że astronauci, jednak w pierwszej części planowanego lotu. 19 kwietnia 2004 wzrosła prawie 190-dniowej wyprawy. Krótko mówiąc, misja poszła z nimi holenderski astronauta Andre Кейперс.
 • 2008 – 12 lutego, NASA oficjalnie ogłosiła skład załogi Rosyjskiej TMA-14. Padałka był dowódcą załogi i funkcji inżyniera na pokładzie powierzył Michałowi Barrattowi. W jej oryginalny skład był kandydatem na kolejny kosmiczny turysta – Nick Халик, który ostatecznie został zastąpiony przez drugi kosmiczny turysta Charles Simonyi loty na. Start misji zaplanowano na marzec 2009 roku. W październiku Padałka, Barratt i Халик był załoga dublerami Rosyjskiej TMA-13.
 • 2000-2001 – był dowódcą drugie załogi wyprawy 4 na Międzynarodową stację kosmiczną. Trenował z Edwardem Fink i Stephen Robinson.
 • 1989 – 25 stycznia decyzją Państwowej międzyresortowej komisji ГМВК został oficjalnie kosmonautów-grupa sił POWIETRZNYCH FUNK-10 i zaczęli się uczyć podstaw.
 • 1996 – w lutym był dowódcą dwóch załóg: tworzenie kopii zapasowych Rosyjskiej TM-26 okazało się, że tam również został ponownie Siergiej Awdiejew i Jean-Pierre Эньере i głównej Rosyjskiej TM-28 z Siergiejem Awdiejewem.
 • 1998 – w marcu w wieku przygotowanych dokooptowano załogi Jurij Baturin. 13 sierpnia został wystrzelony w kosmos na prawie 200-dniowej wyprawy, udowadniając Sojuzem TM-28 i 26 personel załoga ze świata. Powrócił na Ziemię na 28 lutego 1999 roku.
 • 1991-1996 – szkolenia grupa astronautów przygotowuje się do lotu na stacji orbitalnej "Mir".
 • 2009 – od marca do października, składająca się z 19 stałej załogi Międzynarodowej stacji kosmicznej odbył swój trzeci lot kosmiczny.
 • 1991 – w styczniu, po dwóch latach początkowego kursu otrzymali zezwolenie kosmonauty-badacze.
 • 1999-2000 – wkrótce po powrocie ze swojej pierwszej Padałka lotu kosmicznego w ciągu kilku miesięcy trenował z Siergiejem Trieszczowem do następnej długiej wyprawy na stację kosmiczną "Mir". Załoga wreszcie rozformowano w sierpniu, po tym, jak zdecydował się odstąpić od stacji bez stałej załogi. W połowie roku wraz z Nikołajem Budarinem rozpoczął naukę jako podstawowy program zespołu "ΜS-1R". Twoje założenie, że to była operacja ratowania w przypadku problemów z automatycznym podłączeniem modułów na orbicie i to szczególnie wyraźnie. W przypadku problemów, astronauci przeprowadzili ręczne dokowanie. 26 lipca 2000 r., automatyczne połączenie z powodzeniem, i drużyna zakończyła pracę.
 • 2005-2007 przygotowywał się w grupie astronautów do kolejnego lotu na ISS. W sierpniu 2007 roku, wcześniej został mianowany dowódcą załogi 19 Międzynarodowej stacji kosmicznej.
 • 1997 – 5 sierpnia, podczas startu Rosyjskiej TM-26 był dublerka komendanta głównego załogi. Od października zaczął przygotowuje się do swojego pierwszego lotu kosmicznego.
                                     

3. Ikony. (Icons)

 • Order Za zasługi dla Ojczyzny IV klasy 2005.
 • Medal "Złota Gwiazda" Bohatera Federacji Rosyjskiej, 1999.
 • Order Za zasługi III stopnia 2010.
 • Medal Za zasługi w podboju kosmosu", 2011, Rosja.
                                     

4. Kosmiczne podróże. (Space travel)

 • Sojuz TM-28. (Soyuz TM-28)

Jego pierwszy lot w kosmos Padałka rozpoczęła się 13 sierpnia 1998 roku. Był dowódcą statku kosmicznego. Z nim na pokładzie znajdowały się dwie inne kosmonauci Siergiej Awdiejew i Jurij Baturin, pierwszy rosyjski polityk w kosmosie. Celem tej misji było to, aby przynieść na pokładzie stacji orbitalnej "26 stałej załogi stacji "Mir". Dwa dni później, Europejska osiągnęła orbity kompleksu. Baturin wrócił na Ziemię, 25 sierpnia 1998 r. z Talgatem Musabajewem i Mikołaja Budarinem. Astronauci nowego załogi pracowali razem, do 28 lutego 1999 roku. W momencie Padałka wziął jedną wycieczkę w kosmos 10 listopada 1998 r., i trwa około 6 godzin. Na Ziemię w kapsule Rosyjskiej T-28 Tylko wrócili Padałka z Słowakiem Ivan Bella. Wylądowali około 60 km od miasta Аркалык. Awdiejew pozostał na pokładzie Świata, aż do sierpnia 1999 roku.

 • Sojuz TMA-4, wyprawy 9.

Sojuz TMA-4 został wystrzelony w kosmos 19 kwietnia 2004 roku. Na pokładzie znajdowały się 3 osoby załogi. Padałka dowodził tej misji. Edward Fink zajmował stanowisko inżyniera na pokładzie jako trzeciego członka załogi holenderski astronauta Andre Кейперс. Przez dwa dni, 21 kwietnia, był związek Rosyjskiej z Międzynarodowej stacji kosmicznej. Na piąty dzień wspólnego lotu 26 kwietnia Padałka i samochodem dziewiątego stała załoga stacji zdobyli ISS od swoich poprzedników. Aleksander Калери, Michael był faul, i Andre Кейперс 30 kwietnia w kapsule Rosyjskiej TMA-3 z powrotem na Ziemię. Podczas misji trwających do 24 października 2004 roku kosmonauci przyjęli dwa transportowych statku "Postęp", który doprowadził do dostawy stacji. Cztery razy wychodził w przestrzeń kosmiczną, zaznaczając, w szczególności, na powierzchni ISS nową antenę. Również usunięte usterki układu chłodzenia i jeden z żyroskopów. Padałka popełnili w sumie około 16 godzin. Kolejny stały załogi przybył na stację na 16 października. Sojuz TMA-5 wprowadzono zmiany na wyprawę 10 – Saliżan Szaripow i Leroy Chao. Wraz z nimi przybył na stację i Jurij Szargin, który wrócił na Ziemię z Падалка i Fink. Kapsuła Rosyjskiej TMA-4 w dół do powierzchni Ziemi w 95 km na północny-wschód od Arkałyku.

Użytkownicy również szukali:

Padaka, Giennadij, Giennadij Padaka, giennadij padałka, turyści kosmiczni. giennadij padałka,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Nowa załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na orbicie.

Giennadij Padałka Геннадий Иванович Падалка. Kosmos nęci 600 dni do Londynu polskieradio24.pl. Kosmonauta Giennadij Padałka ustanowił nowy rekord łącznego przebywania człowieka w przestrzeni kosmicznej. Do kolejnego lotu w 2018.pl Najciekawsze technologiczne nowinki. Giennadij Padałka spędził na orbicie najwięcej czasu w historii lotów kosmicznych. I bije rekord dalej.

Sojuz wylądował.

Giennadij Iwanowicz Padałka podkreślał wtedy, że niedzielenie się obniża morale ekipy. Za taki stan rzeczy obwiniał komercjalizację działań Следующая Войти. Ekstremalna podróż kosmiczna, czyli co trzeba zrobić, by dotrzeć na. Giennadij Iwanowicz Padałka, ros. Геннадий Иванович Падалка – pułkownik sił powietrznych, rosyjski kosmonauta. Rekordzista pod względem łącznego czasu spędzonego w kosmosie. Giennadij Padałka. Giennadij Iwanowicz Padałka podkreślał wtedy, że niedzielenie się obniża morale ekipy. Za taki stan rzeczy obwiniał komercjalizację działań.


Kapsuła z trzema członkami załogi ISS wylądowała w Kazachstanie.

Na pokładzie Sojuza przyleciał Rosjanin Giennadij Padałka, który of Mikhail Kornienko and Gennady Padalka of Russia and Scott Kelly of. Serwis Astronomiczny PLANETARIUM. Giennadij Iwanowicz Padałka, ros. Геннадий Иванович Падалка ur. 21 czerwca 1958 w Krasnodarze Rosja – pułkownik sił powietrznych, rosyjski. Poważna awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chodzi o. Giennadij Padałka. 28.04.2017 z CPK odszedł Giennadij Padałka ur. 1958, był kosmonautą od roku 1989. Jest on absolutnym rekordzistą w łącznym czasie​.

Spacer Kosmiczny artykuły Kurier Lubelski.

Giennadij Padałka i Jurij Malenczenko przeprowadzili wszystkie zaplanowane prace na zewnątrz ISS, w tym zainstalowali dodatkowe osłony. Sojuz przycumował Nasz Dziennik. Mały kawałek rosyjskiego satelity sprawił, że załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przeniosła się do statku Sojuz na wypadek zderzenia. Spędzą rok na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Nauka. Rosyjski kosmonauta Giennadij Padałka w związku z awarią stwierdził, że Rosjanie po swojej stronie stacji mają dużo przestarzałego sprzętu, który dawno​.


Giennadij Padałka Fakty w.

Amerykański astronauta Scott Kelly i rosyjski kosmonauta Giennadij Padałka pobili rekord najdłuższego przebywania na pokładzie ISS. Wyjątkowa misja w kosmosie Telewizja Polska SA. Absolutny rekord należy jednak do Rosjan. Giennadij Padałka przebywał na ziemskiej orbicie 878 dni. Society Science Space Astronomy. Rosja: Horror from real Mordor Gazeta Polska. Trzeci członek załogi, Giennadij Padalka, pozostanie natomiast w Amerykanin Scott Kelly oraz Mikhail Kornienko i Gennady Padalka z. Peggy Whitson powróciła na Ziemię. Spędziła w kosmosie 665 dni. Dopiero pod koniec czerwca 2015 roku jego rekord łącznego czasu spędzonego w kosmosie pobił Giennadij Padałka. Do tej pory stację.


Kelly i Padałka pobili rekordy na orbicie Artykuł.

Się eksperyment na ISS. Część astronautów spędzi tam aż rok. Na zdjęciu od lewej Scott Kelly, Giennadij Padałka, Michaił Kornijenko. Kosmonauci spacerowali w kosmosie. Giennadij Iwanowicz Padałka Геннадий Иванович Падалка. Kraj: Rosja. Data urodzenia: 21.06.1958 r. Miejscowość urodzenia: Krasnodar. W oddziale: od. Joseph Acaba, Giennadij Padałka i Siergiej Rewin Trójka RMF 24. Sumarycznie spędził w przestrzeni. Giennadij Padałka jest człowiekiem, który sumarycznie spędził w przestrzeni kosmicznej najwięcej czasu. Rosyjski statek kosmiczny Progress spadnie na Ziemię Nauka. Rosjanin Giennadij Padałka leci na standardowe pół roku. Ale jego kolega Michaił Kornienko oraz Scott Kelly z NASA zostaną na orbicie na 12 miesięcy.

2 Sojuzy, 1 Proton oraz H IIA, czyli pracowity tydzień w kosmosie.

Że jeden z silników kapsuły może zawieść. Astronauta Giennadij Padałka zgłosił, że silniki działają normalnie i przejął ręczne sterowanie nad kapsułą. Mir wiecznie żywy? Dziennik Polski. Kapsuła z trzema członkami załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS bezpiecznie wylądowała na stepie w Kazachstanie. Czy wkrótce człowiek spędzi 1000 dni w kosmosie?. Mimo to, rosyjski kosmonauta Giennadij Padałka jest sceptyczny i uważa, że problem może tylko się pogłębiać. Twierdzi on, że Rosjanie po. Kategoria:Dowódcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pedia. Weteran rosyjski kosmonauta Giennadij Padałka powiedział, że data moduły rosyjskiego segmentu są wyczerpane powiedział Padalka,.

Rosyjscy kosmonauci odbyli spacer w kosmosie – Biznes.

Giennadij Padałka dowódca Rosja. Michael Barratt inżynier pokładowy USA. Charles Simonyi turysta kosmiczny USA Węgry spędza sobie wczasy po raz. Giennadij Padałka Planeta Wiedzy. Lecą dwaj Rosjanie Michaił Kornienko i Giennadij Padałka oraz Amerykanin Padałka wróci za pół roku, ale Kelly i Kornienko zostaną na. Rozpoczyna się roczna misja na Międzynarodowej Stacji. Giennadij Padałka to rekordzista pod względem czasu spędzonego w przestrzeni kosmicznej. Jego wynik wynosi 879 dni, ale tak naprawdę. Iss strona 3. Giennadij Iwanowicz Padałka podkreślał wtedy, że niedzielenie się obniża morale ekipy. Za taki stan rzeczy obwiniał komercjalizację działań Следующая Войти Настройки Конфиденциальность Условия.


Dzisiejsze siki to jutrzejsza kawa. Mija 20 lat, odkąd ludzie.

Endeavour 14, 2000, 1998. Giennadij Padałka, 1958, Rosja 87, 198, Sojuz TM 28, 1998, 1998. Jurij Baturin, 1949, Rosja 88,:42, Sojuz TM 28,​. Giennadij Padałka w Dzienniku Internautów DI internet w życiu i. Giennadij Padałka oraz mechanik pokładowy Michaił Kornijenko umyli okna oraz zamontowali wyposażenie poza pokładem modułu serwisowego Zwiezda. Projekt Scorpio sobotazescorpio Z Międzynarodowej Facebook. Dwaj rosyjscy kosmonauci, Giennadij Padałka i Siergiej Rewin, oraz amerykański astronauta Joseph Acaba przybywali na ISS od połowy maja,.

Sojuz wystartował ku ISS a.pl.

Giennadij Padałka to rekordzista pod względem czasu spędzonego w przestrzeni kosmicznej. Jego wynik wynosi 879 dni, ale tak naprawdę istotniejszy jest inny. Astroexpress 33. Data imiejsce urodzenia. Kontrolerzy stracili kontakt ze statkiem kosmicznym Fakt. Kosmicznej ISS, Rosjanin Giennadij Padałka i Amerykanin Michael Barratt wyszli w piątek z powodzeniem w przestrzeń kosmiczną poinformowało rosyjskie. Sojuz na orbicie. Na ISS znajdują się obecnie Amerykanie Terry Virts i Scott Kelly, Rosjanie Anton Szkaplerow, Michaił Kornienko, Giennadij Padałka i Włoszka.


Sojuz TMA 16M przycumował do Międzynarodowej Stacji.

Rosjanie Anton Szkaplerow, Michaił Kornienko, Giennadij Padałka i Włoszka Samantha Cristoforetti. Według NASA załoga ma żywności na. Sojuz TMA 16A powrócił Altair Agencja Lotnicza. 17 maja statek kosmiczny Sojuz TMA 04M – na jego pokładzie 2 kosmonautów​, Giennadij Padałka i Siergiej Riewin oraz astronauta z USA Joseph Acaba. Problem z toaletą Kopa. Już Związku Radzieckiego: niekwestionowanym liderem jest po dziś Giennadij Padałka, który w kosmosie spędził ponad 878 dni. REKLAMA.


SSE Project Brak dostaw tlenu na rosyjskim segmencie ISS.

Amerykański astronauta Scott Kelly i rosyjski kosmonauta Giennadij Padałka dziś wylądują na stepach Kazachstanu po spędzeniu w kosmosie. Cyrkowiec już na Ziemi. Są to nowy dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS Rosjanin Giennadij Padalka i inżynier lotu, Amerykanin Michael Barratt. Dołączyli oni do. Giennadij Padałka Robert Dee. Na pokładzie byli astronauci powracający z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS Rosjanin Giennadij Padałka i Amerykanin Michael. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna S. 21 czerwca 1958 62lata,. G. I. Padałka Г. И. Падалка. Ekspedycja 9 Giennadij Padałka KOM KK Rosja Edward Fincke FE SO USA, 19 kwietnia 2004:00 UTC, Sojuz TMA 24 października 2004:00.

...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →