Poprzednia

★ Audi Q5 - audi ..
                                     

★ Audi Q5

Audi Q5 − samochód, jak suv klasy średniej produkowany pod niemieckiej marki Audi z 2008 roku. 2016-to druga generacja modelu.

                                     

1. Pierwsza generacja. (The first generation)

Audi Q5, został zaprezentowany po raz pierwszy w połowie 2008 roku.

Samochód zadebiutował podczas salonu samochodowego w Paryżu w 2008 roku. Model Q5 zestaw elementów wspólnych z czwartej generacji Audi A4 B8 telefon. Samochód został stworzony na bazie platformy MLB, która jest już używana, w szczególności w A4 B8 i A5, a od grudnia 2013 roku do produkcji dwa modele Porsche – Макана.

Jesienią 2012 auto bardziej miękkie poruszany. Przemodelowano reflektory, atrapa chłodnicy, zderzaki. Od grudnia 2012 roku, ofertę uzupełnia sportową wersję SQ5 TDI z silnikiem diesla 3.0 o mocy 313 km. jest To pierwszy samochód w składzie napędzany jest silnikiem diesla. Od maja 2013 dostępna jest również wersja SQ5 z silnikiem benzynowym 3.0 TFSI o mocy 354 km, zadebiutował na salonie motoryzacyjnym Detroit motor show 2013. Model posiada silnik benzynowy został stworzony głównie na rynki USA, Kanady i Chin, ale dostępna jest również w Rosji, na Ukrainie, w Południowej Afryce, Ameryce Południowej i niektórych krajach azjatyckich. To na sprzedaż na rynkach europejskich.

W 2012 roku na rynku pojawił się hybrydowy Audi Q5 hybrid Quattro nie. Jest to pierwszy w segmencie premium SUV z napędem hybrydowym, który jest ustawiony jako standardowy akumulator litowo-jonowy. Napęd silnik 2.0 TFSI o mocy 155 kw 211 km i silnik elektryczny o mocy do 40 kw 54 km, w tym te bloki generują moc 180 kw 245 km i moment obrotowy 480 Nm. Akumulator litowo-jonowy zamontowany w tylnej części samochodu ma pojemność o wartości nominalnej 1.3 kw. Audi Q5 hybrid quattro od 0 do 100 km / h przyspiesza w 7.1 sekundy. Ze stałą prędkością 60 km / h, może przejechać do trzech kilometrów, wykorzystując jedynie energię elektryczną. Prędkość maksymalna w tym trybie jazdy wynosi 100 km / h samochód zużywa średnio zaledwie 6.9 litrów benzyny na 100 kilometrów.

W lipcu 2014 roku, samochód Audi SQ5 był sześciomilionowym z napęd na cztery koła quattro samochód produkowany przez Audi.

Pierwsza generacja Audi Q5 prawie od debiutu, był najbardziej najnowszy model Audi w Polsce i drugi raz po Volvo ХС60 najpopularniejszych samochodów segmentu premium w kraju.

                                     

2. Druga generacja. (The second generation)

Audi Q5 II został po raz pierwszy zaprezentowany pod koniec 2016 roku.

Pierwsze oficjalne zdjęcia drugiej generacji Q5 i został opublikowany pod koniec września 2016 roku, odbyła się światowa premiera nowej wersji suv klasy średniej na Paris motor show w październiku tego roku. Samochód w porównaniu z poprzednikiem, otrzymała podobne proporcje ciała, i przeszedł znaczne zmiany z kątem stylistyczne. Produkujemy wydłużone przednie reflektory, duża krata dominuje na przednim panelu, z kolei pozostałe części ciała zdobią jasne odsłaniając rzeźbione nadkola i masywne tylne światła. Maszyna do tego i więcej i jednocześnie mniej, niż u poprzednika.

Kabinie jest już skonfigurowany w tej chwili dominującej estetyki Audi, który został zaktualizowany zarządzającego projektem koła, mniej masywne i kabiny osiedli i domontowanym ekran dotykowy, który pozwala zarządzać systemem multimedialnym. Ze względu na jego rozstawowi osi B5 drugiej generacji ma więcej miejsca w kabinie i bagażniku pojemniejszym zarówno złożonych, jak i niezłożonym drugiego rzędu siedzeń.

Na początku 2020 roku zostaną zaprezentowane modele po aktualizacji. Podobnie jak inne modele Audi jest aktualizowana w czasie, w Q5 otrzyma nowe oprawki led, różne formy poniżej wbudowaną kratką, i przeprojektowane tylne światła są połączone chromowane drążka listwą. Wnętrze będzie mieć większy ekran dotykowy, który służy do sterowania systemem multimedialnym.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie