Poprzednia

★ BMW X1 - bmw ..
BMW X1
                                     

★ BMW X1

BMW X1 – typ pojazdu suv klasy kompaktowej produkowany pod niemiecką marką BMW z 2009 roku. 2015 to druga generacja modelu.

                                     

1. Pierwsza generacja. (The first generation)

BMW X1 zadebiutował latem 2009 roku, jako pierwszy model tego typu w historii marki.

W 2012 roku auto bardziej delikatny lifting twarzy. Przestylizowano przedni zderzak, nowe reflektory wkłady, zmieniony tylny zderzak i światła. W grudniu 2013 roku, samochód gruntownie przeprojektowany na zewnątrz. Dodane przez, w szczególności, światła do jazdy dziennej wykonane w technologii led dla każdej wersji sprzętowej, nowy model dysków i na zewnątrz. Zaktualizowany system teleinformacyjny i otrzymali sprzęt.

Podczas targów w Detroit w styczniu 2014 roku został przedstawiony samochód BMW X1 po aktualizacji oprogramowania. Zmienił się, w szczególności, kaseta przednich wlotów powietrza na wysoki połysk, nowy projekt, nowe 17-calowe felgi, nowy odcień lakieru i wykończenia wnętrza.

                                     

2. Druga generacja. (The second generation)

BMW X1 drugiego, zadebiutował w połowie 2015 roku.

Samochód zastępuje stary model po 6-cio letnie doświadczenie na rynku, otrzymując nowy fabryczny kod - F48. W wyglądzie i kształcie, najmniejszy suv w gamie BMW już się zmieniła - samochód stał się szerszy i wyższy, ale krótko. Zniknęły charakterystyczne długie maski do twarzy na rzecz bardziej zrównoważonych proporcjach. Jest to kolejny, po 2 series active Tourer samochód marki, która otrzymała napęd na przednie koła.

Światowa premiera drugiej generacji odbyła się na salonie samochodowym we Frankfurcie jesienią 2015 roku. We wrześniu 2019 roku ogłosił wprowadzenie do sprzedaży, a w styczniu 2020 roku rozpoczęto sprzedaż pierwszej serii wariant z napędem hybrydowym, który jest ładowany z gniazda.

Samochód zbudowany na modułowej platformie UKL2-napęd przedniej osi, co zbiega się z mini, w odróżnieniu od poprzedniej generacji, który został oparty na BMW serii 3.

                                     

2.1. Druga generacja. Sprzęt. (Equipment)

Wszystkie modele są wyposażone w 17-calowe koła ze stopu metali lekkich obręcze, bagażnik na dach, moc tylna pokrywa, 6.5-calowy ekran systemu iDrive i tkaniny siedziska. Lista opcji obejmuje panoramiczne okno na dachu, zmodernizowanego systemu iDrive navigation Plus z 8.8-calowym ekranem dotykowym, ekran do projekcji wyświetlaczem.

Model sDrive16d i 18и jest dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów, a model sDrive18i może być uaktualniony do 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Pozostałe części spektrum modeli staje się standardowej 8-biegową automatyczną skrzynią biegów Steptronic.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie