Poprzednia

★ Citroën DS - citroën ..
Citroën DS
                                     

★ Citroën DS

W latach 1960-1973 został wyprodukowany przez Citroen DS w najrzadszej kabriolet wersja dla kolekcjonerów. To jest produkowany w małych partiach na etykiecie podparyską Henri Шапрон. Tam był prawdopodobnie mniej niż 2000 szt.

                                     

1. Modernizacja. (Modernization)

We wrześniu 1962 r. została przeprowadzona modernizacja Citroëna DS, umieszczając najbardziej wyraźna zmiana, bardziej aerodynamiczne do przodu. Oprócz tego poprawiono wentylacji i wykonane przez inne ulepszenia. Po lewej stronie wygląd dwóch państwowych lampy w wiodących, ale były dostępne dwa dodatkowe reflektory zamontowane na skrzydłach.

W 1964 roku został urządzony w luksusowym wersja DS z greckiej pallas Atheny. Ta wersja różni się od standardowego modelu bardziej zacienionych wewnętrznych i zewnętrznych dodatkowo: skórzana tapicerka i wiele innych przyozdobieniem na świeżym powietrzu.

W 1967 roku, Citroen zmienił się wygląd modelu DS i ID, wprowadzając bardziej opływowym reflektory, która udostępniła samochód frontowi, wygląd zbliżony do rekinów. W wyniku tej modernizacji samochód otrzymał dwie pary reflektorów zastrzeżone opływowymi szybkami, z oświetlenia wewnętrznego doświetlającymi okazuje. Załamanie był bardzo pomocny podczas szybkiej jazdy w nocy na krętej drodze. Ta wersja, jednak nie został dopuszczony do sprzedaży w USA i sprzedawane tam samochody z gołej żarówki do 1983 roku, kiedy zmienili prawo i stosuje oryginalne podświetlenie szczotki.

W 1970 roku firma Citroen zaprezentował nowy, droższe i bardziej luksusowe modele cm, które jednak miały mało wspólnych części z DS. Na początku lat 70-tych xx w., po kilku latach produkcji, projektowania samochodów technik wyglądać nowocześnie. Dziedzictwo, w szczególności, nadkola wyraźnie oddzielona od linii maski.

                                     

2. DS na rynkach zagranicznych. (DS in foreign markets)

W latach 60-tych. Australia stworzyła swego rodzaju DS, kod 19 Parisiene.

Podczas gdy w Europie, DS stała się hitem w USA potraktowano jako dziwną maszynę. Wydawałoby się, luksus, nie miał jednak podstawowe wyposażenie, które, jak się oczekuje, amerykański nabywca od tej klasy samochodu: automatyczna skrzynia biegów, klimatyzacja, elektryczne szyby i mocny silnik V8, zamiast skromnego silnika 4-cyl.

                                     

3. Ciekawostki. (Trivia)

  • W 1965 roku film "Powrót Fantomas" wystąpił Citroëna DS jako ukrytych strumienia składane skrzydła. W finale filmu, działa na pasie startowym lotniska Citroen i DS Fantomas Jean Marais, otwiera ukryte pod podwoziem, składane skrzydła i statecznik poziomy i dysze silników odrzutowych, znajdującego się w bagażniku, a potem drive Citroëna DS unosi się, uciekając od powietrza ścigającymi do komisarzowi policji - Podłoga, zobacz, Louis de Фюнес i dziennikarz Jérômem Fandorem Jean Marais.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie