Poprzednia

★ Chevrolet - samochód ..
                                               

Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro-to amerykański samochód, pony ...

                                               

Chevrolet Cobalt

Chevrolet Cobalt-to kompaktowy samochód wprowad...

                                               

Chevrolet Lacetti

Chevrolet Lacetti – samochód cd klasy, wydane w...

                                               

Chevrolet Aveo

Chevrolet Авео – samochód miejski samochód klas...

                                               

Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette amerykańskiego samochodu spo...

                                               

Daewoo Tacuma

Historia pierwsza marka minivana Daewoo, począw...

Chevrolet
                                     

★ Chevrolet

Chevrolet-to amerykańska marka samochodowa, należącą do General Motors, których maszyny są dostępne w ponad 140 krajach na całym świecie. Jest czwartą najlepiej sprzedającą się marką samochodów na świecie.

                                     

1.1. Chevrolet na świecie. Wzrost marki Chevrolet. (The growth of the Chevrolet brand)

Chevrolet została założona 3 listopada 1911 roku, Louis Chevrolet, urodził się w Szwajcarii prawdziwym kierowcą i mechanikiem i William K. "Billy Durant-amerykański Pionier motoryzacji. Siedziba firmy znajduje się w Detroit, w stanach ZJEDNOCZONYCH. W roku powstania firmy został zaprezentowany pierwszy model classic six serii C za duży, wyposażony w sześciocylindrowy 4.9 l silnik, który został sprzedany w cenie 2 150 zł. W 1915 roku Durant wykupił udział Chevroleta w firmie, a w 1916 roku pakiet kontrolny akcji "General Motors".

                                     

1.2. Chevrolet na świecie. Chevrolet pod skrzydłami General Motors. (Chevrolet under the wing of General Motors)

W 1916 roku Durant wykorzystał sukces Chevroleta, aby odzyskać kontrolę nad "General Motors" i został prezesem firmy. Następnie, Chevrolet weszła w skład "General Motors". W 1917 roku "Chevrolet" miał swoje fabryki w Nowym Jorku, Tarrytown, w stanie Nowy Jork, Michigan, Flint, Toledo, w stanie Ohio, USA. - Louis, Missouri, Oakland, Ca, Fort Worth, Teksas i Oshawa, Ontario.

W końcu lat 20-tych. Chevrolet-wiodąca marka w branży motoryzacyjnej, gdzie zakłady produkcyjne znajdują się w wielu krajach. W 1928 roku został utworzony oddział General Motors w Indiach, co czyni Bombaju rozpoczęła montaż samochodów osobowych, dostawczych i autobusów, Chevrolet. W tym samym roku rozpoczęto produkcję samochodów na nowo otwarty zakład General Motors w Warszawie.

                                     

1.3. Chevrolet na świecie. Historia logo Chevroleta. (History Chevrolet logo)

W 1914 roku Chevrolet zaprezentował pierwszy logo w postaci "much". Został on opracowany pod kierunkiem Williama Duranta. Istnieje wiele różnych wersji historii tego znaku. Według oficjalnej Chevrolet treści". "Opowiadanie "Chevrolet" z 1961 roku", Durant był inspirowany wzorem na tapecie we francuskim hotelu, w którym zatrzymał się podczas pobytu w 1908 roku. Durant był oderwać kawałek tapety, aby pokazać ją znajomym z myślą, że to będzie dobry ona znakiem rozpoznawczym marki samochodów.

W Książkę Lawrence P. Гуштин. "Billy Durant" wdowa po Durancie, Katherine, powiedział, że pomysł logo powstała podczas pobytu na wakacjach w Hot Springs, Wirginia w 1912 roku. Według tej wersji, Kevin Durant podczas czytania gazety miał wykrzyknąć: "myślę, że to będzie dobry znak dla Chevrolet".

Jeszcze jedna koncepcja logo wygląd zaprezentowała Ken Kaufman, historyk i redaktor przeglądu Chevrolet". Dziewięć dni po utworzeniu firmy Chevrolet, czyli 12 listopada 1911 roku w gazecie "Konstytucja", opublikowanych w Atlancie, w stanie Georgia, była reklama firmy Coalettes. Ken Kaufman zauważył podobieństwo między logo Coalettes i Chevrolet. Logo wersje różnią się jednak od siebie w ilości zaznaczonych Coalettes literami przeznaczyła trzy, Durant i bez czcionki.

W 1914 roku "krawat" po raz pierwszy został przedstawiony w reklamie i na nowej, bardziej dostępne modele marki.

W 2004 roku Chevrolet zaprezentował "muszka" w złotym wydaniu, który obecnie jest ona znakiem rozpoznawczym marki na całym świecie.                                     

1.4. Chevrolet na świecie. Dziś Chevrolet. (Today Chevrolet)

Od samego początku, Chevrolet oferuje samochody półciężarowe i w przystępnych cenach, ale z wykorzystaniem rozwiązań technicznych, zarezerwowane dla droższych samochodów. W następnych dekadach XX wieku, Chevrolet, między innymi, szkło bezodpryskowe, wtrysku paliwa, неблокируемых hamulców, elektroniczne systemy stabilizacji toru jazdy i silnik V8 mały blok.

W 2011 roku, czyli sto lat i ponad 209 milionów samochodów osobowych i ciężarowych później, Chevrolet była dostępna w ponad 140 rynkach na całym świecie. Był czwartym co do wielkości marka w branży motoryzacyjnej, według wielkości rocznej sprzedaży.

W 2011 roku firma sprzedała 4.76 mln samochodów na całym świecie, tym samym ustanawiając nowy rekord sprzedaży. Wysoki poziom sprzedaży został zarejestrowany w stanach ZJEDNOCZONYCH, gdzie salonów chodź 1 775 812 samochodów, Brazylia – 632 201 i Chiny – 595 068. Inne rynki, gdzie zanotowano wysoki wzrost sprzedaży, między innymi, Wietnam 79%, Rosji, 49%, indyk 30%, a w Niemczech-21%.

W Europie, gdzie marka została ponownie wprowadzone na rynek w 2005 roku został nagrany, a sprzedaż na poziomie 517 800 samochodów.

W grudniu 2013 roku, General Motors poinformowała o całkowitej produkcji Chevrolet w Europie, za wyjątkiem Rosji i WNP do końca 2015 roku. Jeszcze w 2012 roku, Chevrolet podpisany zabity siedmioletni umowę sponsorską z angielskim klubem Manchester United na rekordowe 530 mln wartości USB na 47 milionów funtów rocznie, która weszła w życie w 2014 roku. W momencie wycofania z rynku europejskiego, w zdaniu "Chevrolet" były takie modele, jak Авео Sonic w USA, SPARK, Malibu, Orlando, Каптива Trax i zwrotnice, a także sportowe Camaro i corvette, a także elektryczny Volt. Na rynku amerykańskim była dostępna jak Impala, suv, równonocy, Trawers, Tahoe i Suburban i Silverado i Colorado w pick-up.

                                     

2.1. Chevrolet w Polsce. Chevrolet przed ii wojną światową. (Chevrolet before world war II)

Marka Chevrolet był w języku polskim, najprawdopodobniej wraz z Błękitnej armii Galler. W 1922-1923 roku, wojska sprzedali dużo swojego obywatelskiego Chevroletów. Ogólnego Eksportu Motors Ze. przywieźli do polski pierwsze samochody i użytkowe w 1924 roku, w trzy lata później, aby rozpocząć podbój polskiego rynku samochodowego. W 1927 roku został sprzedany 1205 chevroletów, co uplasowało markę na drugim miejscu wśród marek samochodów zarejestrowanych w urzędzie.

W lipcu 1928 roku na terenie warsztatu, "Elibor" L. J. piekło w Warszawie przy ulicy Wolskiej 101 / 105 rozpoczęto produkcję Chevroletów ciała. Jesień rozpoczęła się instalacja podwozia, w tym nitowaniem pamięci ram. Do końca roku w polskiej złożenia wykonane 2098 samochodów osobowych i podwozia autobusów i samochodów ciężarowych. W tym w 1928 roku w Polsce sprzedano 3554 samochodów marki Шевролет. Z powodu globalnego kryzysu gospodarczego montownia została zamknięta w 1931 roku.

W 1936 roku, General Motors rozpoczęła współpracę z firmą Lilpop, Rau & Loewenstein LR&ila l, tak, że w tym samym roku rozpoczęto montaż samochodów, w szczególności Chevrolet fabryce w Sankt-Bema 65, Warszawa. Wśród zebranych pojazdów były mistrz kombi, master De Luxe, Imperial i sedan rządzi. Zakład posiada również komercyjnych pojazdów, takich jak samochody Chevrolet 112 ciężarówka Chevrolet 121, 131, 157, a także model autobusu miejskiego 183. Model 157 używany, w szczególności za pośrednictwem Poczty Polskiej i Polskiego radia, a autobus Bielany", czyli model 183 był stosowany w autobusach miejskich w Warszawie.

Zakłady na ulicy Bema 65, a w 1937 roku podjęto do 3700 samochodów, a w 1938 roku 4680. Wielkie plany na najbliższe lata pomyliłem ii wojny światowej.

                                     

2.2. Chevrolet w Polsce. Chevrolet podczas ii wojny światowej 1939-1945. (Chevrolet during the second world war 1939-1945)

W czasie ii wojny światowej, Chevrolet zatrzymał produkcję samochodów cywilnych i wyłaczał mocy produkcyjnych do produkcji broni. Chevrolet 157 wzięli udział, w szczególności w Warszawskiej brygady Pancerno silnik i samochód "Chevrolet" został użyty, między innymi, podczas biskup polowy wojska polskiego Józef Gawlinę i dowódca Warszawskiej brygady pancerno motorowej, pułkownik Steven "Grota" Radzieckiego.

Samochód pancerny "Kubuś Puchatek" został stworzony, i w sierpniu 1944 roku na podwozie ciężarówka Chevrolet i służył w armii w czasie powstania Warszawskiego. Obecnie w Muzeum wojska polskiego w Warszawie i jest najstarszym zachowanym samochód polskiej konstrukcji.

W 1945 roku żołnierzy Polskiej armii Ludowej było kilkaset ciężarówek chevroletów II Armii Polskiej 204 maszyn tej marki. Do połowy września w tym roku Rosja otrzymała również 800 pojazdów od dowództwa wojsk amerykańskich i kanadyjskich.                                     

2.3. Chevrolet w Polsce. Chevrolet w czasach Polski 1952-1989. (Chevrolet in those days Polish 1952-1989)

W czasie ii wojny światowej, fabryka samochodów, w tym Lilpopa której zostało zniszczone, tak, że "General Motors" ma nadzieję otworzyć własne biuro. To okazało się niemożliwe z powodu centralizacji zakupów działalności przez ustanowienie celów dla nowego państwa.

Centralnego zarządu przemysłu metalowego Centralnego zarządu przemysłu motoryzacyjnego negocjacje w sprawie zakupu licencji, w szczególności, "Chevrolet" i "Fiata". Ostatecznie amerykańska marka nie jest zaznaczona, tak jak on nie uważał jej "politycznie poprawne". Mimo to, w latach 1946 – 1956 r. rząd kupiło u duńskiej złożenia około 1 500 przedmiotów osobistego Chevroletów Флитмастера, Stylemaster, Fleetline, Bel-Air i, co najważniejsze organ NP., w tym kierownictwo Polskiej zjednoczonej partii robotniczej, dlatego Chevrolet Fleetmastera zwany gwarowo "demokratką". W latach 60-tych. te samochody były osoby, które mogli kupić je w spółdzielni pojazdu lub wygrać na loterii.

                                     

2.4. Chevrolet w Polsce. Dziś Chevrolet w Polsce. (Chevrolet today in Poland)

W Polsce, marki Chevrolet pojawił się jeszcze raz w maju 2005 roku, najpierw były to tylko produkty przebrandowane GM Daewoo. 11 listopada 2007 roku w fabryce FSO w Warszawie geranium w pierwszej Chevrolet Авео, grudzień 2011 roku został wydany 100 000 sztuk. Produkcja w FSO zakończone do 22 lutego 2011 roku. Produkcja Aveo w 2013 roku została uruchomiona w Rosji. W 2011 i pierwszym półroczu 2012 roku wśród proponowanych modeli w Polsce, najbardziej popularne były Chevrolet Авео, Spark i Авео. W sumie w Polsce w pierwszym półroczu 2012 roku sprzedano 500 sztuk 6 Chevroletów, więc firma znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych marek samochodów. W grudniu 2013 ogólne Motors ogłosił, że do końca 2015 roku, Chevrolet zostaną wycofane z rynków europejskich, w tym w Rosji i WNP, w tym i polskich. W końcu, zaprzestanie sprzedaży samochodów Chevrolet w Polsce odbył się na początku 2015 roku. W 2013 roku Chevrolet był w dół około 1.2% udział w europejskim rynku 6.7% Opel / Vauxhall. HM swojej decyzji, aby uzasadnić trudnej sytuacji gospodarczej na kontynencie i koncentracji w Europie marek Opel, Vauxhall i Cadillac. Na niektórych europejskich rynkach w dalszym ciągu kupić będzie sportowy model Corvette i Camaro w Polsce, jednak te modele będą również dostępne.

W sprzedaży Chevroleta w Polsce sprzedano:

 • Авео. (The Aveo)
 • Эпика. (Epic)
 • Lacetti.
 • Тракс. (Traks)
 • Каптива. (Captiva)
 • Авео. (Aveo)
 • Orlando.
 • Malibu.
 • Эванда. (Evanda)
 • Iskra. (Spark)
 • Tacuma.
 • Camaro.
                                     

3. Chevrolet w WTCC. (Chevrolet in the WTCC)

Chevrolet jest obecny na WTCC z 2005 roku. Kierowcy Chevrolet potem był Alain menu, Robert Huff i Nikola Ларини.

Pierwsze zwycięstwo dla Chevrolet Alain menu wygrał w 2006 roku.

W przyszłym roku liczba sukcesów nie było końca – Chevrolet zdobył swoje pierwsze pole position w menu Зандвоорте pierwsze podwójne zwycięstwo, pierwszy hat-trick i trzech pierwszych nagród miejsca. W 2007 roku zespół zdobył zaledwie siedem zwycięstw.

W 2008 roku Chevrolet zajął trzecie miejsce w końcowym rankingu mistrzostwa WTCC, dzięki jeszcze pięć zwycięstw.

W 2009 roku, w debiutanckiego wyścigu nowego Cruze, i Huff i Ларини strzelili jeszcze dwa zwycięstwa.

W 2010 roku nastąpiła zmiana kierowców – Jakub Muller zastąpił Nicole Lariniego. W tym samym roku Chevrolet obchodzili podwójne zwycięstwo Jakub Muller zdobył tytuł mistrza świata w kategorii kierowców WTCC i tytuł mistrza Chevrolet w kategorii konstruktorów.

W 2011 roku zespół "Chevrolet" zdobył w sumie 21 zwycięstw w 24 wyścigach i zdobył 12 miejsc pole position na podstawie wyników 12 rund. Jakub Muller zdobył tytuł mistrza mistrzostw świata WTCC w 2011 roku Robert vice-mistrz Huff.

W 2012 roku zespół "Chevrolet" ponownie dominowały na wybiegu – Robert Huff zdobył tytuł mistrza świata WTCC Alain menu, zajął trzecie miejsce i Jakub Müller. Chevrolet otrzymał także nowo mistrzowski tytuł w kategorii projektanci.

Na początku lipca 2012 roku, firma Chevrolet ogłosił o swoim wyjściu z wyścigu Światowej Туринга. Za osiem lat drużyna wygrała trzy deblu-klasy w kategorii konstruktorów i sterowniki, a także wygrał 68 wyścigów. Chevrolet będzie nadal uczestniczyć w światowym sporcie samochodowym w innych seriach wyścigowych, w tym wyścigu IndyCar i serii GT.

                                     

4. Niektóre modele Chevroleta. (Some models of the Chevrolet)

 • Chevrolet SSR 2004-2006.
 • Chevrolet Spark 2005.
 • Chevrolet Каптива z 2006.
 • Chevrolet Авео 2002. (Chevrolet Aveo 2002)
 • Chevrolet Orlando 2010.
 • Chevrolet Malibu 1964-1983, 1997.
 • Chevrolet Silverado 1999.
 • Chevrolet Corvette z 1953.
 • Chevrolet Camaro 1967.
 • Chevrolet Volt z 2010 roku.
 • Na Chevrolet Cruz z 2008 roku.
 • Chevrolet Impala 1958-1985, 1994-1996, 2000.
 • Chevrolet Z Chevelle 1964-1977.
 • Chevrolet Сабурбан z 1936.
 • Chevrolet Nomad 1955-1961, 1968-1972.
 • Chevrolet Bel Air 1950-1976.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie