Poprzednia

★ Rothenburg ob der Tauber - księgarze według miejscowości ..Rothenburg ob der Tauber
                                     

★ Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber) – miasto w Niemczech, w Bawarii, w centrum dzielnica Środkowa Frankonia, w regionie ośrodek położony jest w dzielnicy Ansbach, siedziba Wspólnoty administracyjnej Rothenburg ob der Tauber, choć nie dotyczy. Waha się w przyrody frankenhöhe, około 30 km na północny-zachód od Ansbachu, nad rzeką Tauber, przy autostradzie A7. W domu około 10.9 tys. mieszkańców.

Najbliższej dużych miastach: Norymberga 60 km na wschód od Monachium – 170 km na południowy-wschód od Stuttgartu, 100 km na południowy-zachód.

                                     

1. Nazwa Toponimika. (Name Toponimika)

Nazwa Rothenburg ob der Tauber-to skrócona wersja oberhalb Rothenburg ob der Tauber, co po polsku oznacza do Rothenburg ob der Tauber miasto położone jest na płaskowyżu nad rzeką Tauber. W związku z nazwą Rothenburg, niektóre rodem tego słowa z języka niemieckiego Rot-czerwony kolor, i twierdza, średniowieczne miasto-twierdza. Nazwa może również odnosić się do słowa dawno zjełczała gnić, przetwórstwa lnu w produkcji odzieży, której w starożytności był znany romans. Jednak najwłaściwiej przyznać, że miasto zawdzięcza swoje istnienie słynnej niemieckiej rodziny von Rothenburg, w którym relacje rodzinne dotarli do dworu cesarskiego. Opierają się one nie licząc Rothenburga-der Tauber, sześć miast, które po dziś dzień są nazywane w Rothenburgu. Cztery z nich znajdują się w Niemczech, w Szwajcarii i jeden w Polsce Червеньске – poinformował Rothenburg nad Odrą.

                                     

1.1. Nazwa Toponimika. Legenda. (Legend)

Na głównym placu miasta-to budynek z zegarem, która związana jest z legendą. Na cześć gości imprezy, w 1631 roku, kiedy pod murami oblężonego miasta żołnierze hrabiego Tilly. Legenda głosi, że mechaniczny dźwięk skowronek, hrabia Tilly powinni byli powiedzieć, że jeśli ktoś w czasie trwania tego dźwięku wypić jeden galon wina w jeden koniec, miasto będzie zbawiony. Burmistrz Nusch podjął wyzwanie, dlatego miasto nie zostało zniszczone. Mieszkańcy miasta świętują "święto ocalenia miasta" co roku na zielone świątki, podczas którego odbywają się liczne festiwale, koncerty i imprezy kulturalne.

                                     

2.1. Historia. Kalendarz. (Calendar)

 • Z XV-XVI w. miasto kwitło, zakładano, warsztatów, poligrafii, rozwój handlu i rzemiosła, wysoki autorytet służy patrycjat rothenburgski.
 • Dziękuję artystom w latach osiemdziesiątych XIX wieku Rothenburg został ponownie otwarty. Rajcy stworzyli prawo, aby uniknąć poważnych zmian w miejskiej miasta.
 • W 1274 roku miasto otrzymało prawa nadzwyczajnego Cesarskiego miasta król Rudolf z Habsburga. W następnych wiekach nastąpił szybki wzrost gospodarczy miasta, rozwój handlu i kultury. Mieszkańcy wraz z wojskiem i jego ludzie spać rozbudowali klasztor i szpital 1376 / 78 zawarte w mury miejskie.
 • Około 1070 zamku za Taubrem, został dołączony do Gebsattelбыл osady.
 • 1194-1254 nowych spadkobierców, aby rządzić miastem i okolic Rothenburga, rozbudował klasztor.
 • Do 950 przystąpiono do budowy systemu obronnego zamku, dzięki hrabiemu Comburg-Rothenburg.
 • W 1336 roku rozpoczęła się budowa kościoła Świętego Jakuba, Świętego Jakuba, który przyciąga wielu pielgrzymów. W tym czasie miasto było jednym z 20 największych miast Cesarstwa Rzymskiego. Ludność około 5500 osób wewnątrz murów miejskich i OK. 14 000 w ciągu ok. 240 km.
 • W 1170, kiedy budowa Стауфэр, Rothenburg zaczęły funkcjonować jako ośrodek miejski.
 • W 1241 / 42 podatek dla żydów rothenburgskich. Cieszy się szczególnym szacunkiem wśród mieszkańców Rabbi Meir Ben Baruch. 1293, pochowany w 1307, w centrum Вормса, znany prawnik.
 • Z 1803 roku miasto weszło w skład Królestwa Bawarii.
 • Niemal cały XVII wieku mieszczanie został odbudowany miasto, odradzały dawnych warsztatów, rozwijał się handel.
 • 30 października 1631, w czasie wojny Trzydziestoletniej miasto zostało opanowane przez poborcami wojska pod dowództwem Johanna von Tilly.
 • W 1945 roku miasto zostało na linii ataku wojsk amerykańskich. Praca w siedzibie USA, John Макклой, który wiedział Rothenburgu jeszcze przed wojną, a on wiedział, że to ważne dla historii sztuki, istniejące zabytki i dzieła sztuki, udało się przekonać dowództwo zrezygnować z ataku nie jest chroniony miasto. Z taktycznych względów amerykanie postanowili zrobić najazd na podmiejskiej stacji witrynie. Niestety, piloci bombowców nie trafił w bramkę: kolej nie ucierpiała, bo to naprawdę było miasto. 39 osób zginęło, a 30-40% według różnych źródeł, miasto zostało zniszczone. Został zniszczony 306 domów, sześć budynków publicznych i 610 metrów od średniowiecznych murów. Po wojnie, w 1945 roku, została przeprowadzona rekonstrukcja i odbudowa miasta w duchu "średniowieczny".
 • W 1634 wróg wojska opuściły Rothenburg pozostawiając ich brudne i mocno uszkodzony.
 • W 1142 roku Konrad, jak król niemiecki Konrad III, rozszerzył Стауфэр zamek z nowymi bastionami, ulepszony administracji, reorganizacja towarów, rozwój handlu.
 • W 1116 roku zmarł ostatni przedstawiciel rodu Comburg-Rothenburg, w jego woli, cały majątek przekazano do klasztoru, ale cesarz Henryk V mianował swego bratanka, księcia Frankonii Konrada Hohenstaufa jako prawowity dziedzic zamku i jego okolic.

Obecnie miasto jest jednym z największych atrakcji turystycznych w Bawarii.                                     

3.1. Kultura. Muzea. (Museums)

 • Średniowieczny Muzeum Przestępczości Mittelalterliches Muzeum Przestępczości.
 • Muzeum Miejskie Райхсштедтмьюзим Rzeszy.
 • Boże Narodzenie W Muzeum, Weihnachtsmuseum.
 • Schäfertanzmuseum.
 • Dom Rzemieślnika Handwerkerhaus. (The Home Craftsman Handwerkerhaus)
 • Historyczny piwnicy w ratuszu.
 • Muzeum lalek i zabawek Пуппен - UND spielzeugmuseum.
                                     

3.2. Kultura. Seminarium Rothenburską mapie. (Seminar Rothenburską the map)

W mieście było kilka pokoleń drukowana warsztat, mapowania i aktywną Jungów. Jej założyciel w 1607 roku był patrycjusz Johann Georg Jung-starszy 1583-1641, który w 1625 roku podarował miastu do jego warsztatu trzy zegar słoneczny i rzeźba orła. Junga, zanim był kartografem od ojca David Jung 1538-1603 w warsztacie feuchtwangeńskiej studiował malarstwo, inkrustowania i cięcia i zdobienia szkła.

Jung-starszy miał dwóch synów: Johann Georg Jung-młodszy, też ocenił kartografa i artysta 1607-1648 i bardziej znanego kartografa, rytownika i artysta, George Konrad Jung 1612-1691, zaczęła pierwsza szczegółowa mapa dróg, gruntów Europy Środkowej. Johann Georg Jung-starszy w 1633 roku, dzięki księciu ochrony przygotowało plany i szkice na potrzeby dworu Saksonii, jednak tylko z 1638 roku-starszy wraz z George Konrad zaczął w swoim warsztacie mapie szczegółowa mapa produkcji. W 1639 roku, w szczególności obejmują: plany miasta Würzburg w skali 1:300 000, a w 1641 roku pionierskiej pracy Totius Germaniae Novum Itinerarium w skali 1:485 000, na którą naniesione wszystkie znane obecnie, szlaków, dróg i ścieżek transmisji. Jungowie również był to pierwszy w historii plan Rothenburga. W sumie, studio Jungów wykonane w tym czasie około trzydziestu różnych map. W 1669 roku w laboratorium rothenburskiej odbywała się praca, mapowanie dla prowincji Würzburgu.

Wielki następca Jana juniora w studio był jego syn Otto Christoph Jung urodził się 28 kwietnia 1647. 15 marca 1721. Ostatni z XVIII wieku artyści w rodzinie był syn Otto Christoph, nadworny malarz Jorg Christoph Jung, który założył własną pracownię w mieście Fulda.

                                     

4. Współpracy. (Cooperation)

Miasta partnerskie:

 • Rothenburg, Szwajcaria. (Rothenburg, Switzerland)
 • Suzdal, Federacja Rosyjska. (Suzdal, Russia)
 • ATHIS-Mons, Francja. (ATHIS-Mons, France)
 • Rothenburg-Вюмме, Dolna Saksonia. (Rotenburg-Wümme, Lower-Saxony)
 • Miasto Telc, Czechy. (The City Of Telč, Czech Republic)
 • Rotenburg an der Fulda, Hesja.
 • Монтаньяна, Włochy. (Монтаньяна, Влочить)
 • Цзинцзян, Chiny. (Jingjiang, China)
 • Rothenburg / O. L., Saksonia.
 • Czerwieńsk, Polska. (Czerwieńsk, Poland)
 • Uchiko, Japonia. (Uchiko, Japan)
                                     

5. Człowiek. (People)

Urodził się w Rothenburg ob der Tauber. (Born in Rothenburg ob der Tauber)

 • Jan Haller 1467-1525 – sprzedawca, wydawca i właściciel drukarni w Krakowie.
 • Georg Konrad Jung 1612-1691 – drukarka, malarz, rytownik, geograf i kartograf.
 • Georg Karl Christian von staudt za 1798-1867 – matematyk, jeden z twórców geometrii rzutowej.

Związane z miastem. (Associated with the city)

 • Andreas Libavius 1540-1616 – filozof, lekarz i alchemik.

Użytkownicy również szukali:

rothenburg ob der tauber ciekawostki, rothenburg ob der tauber legenda, rothenburg ob der tauber mapa, rothenburg ob der tauber niemcy, rothenburg ob der tauber plönlein, rothenburg ob der tauber pogoda, rothenburg ob der tauber zwiedzanie, Tauber, rothenburg, tauber, Rothenburg, Rothenburg ob der Tauber, rothenburg ob der tauber, rothenburg ob der tauber ciekawostki, rothenburg ob der tauber niemcy, rothenburg ob der tauber mapa, rothenburg ob der tauber pogoda, rothenburg ob der tauber legenda, legenda, pogoda, zwiedzanie, plnlein, ciekawostki, niemcy, mapa, rothenburg ob der tauber plnlein, rothenburg ob der tauber zwiedzanie, księgarze według miejscowości. rothenburg ob der tauber,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Rothenburg ob der tauber plönlein.

Rothenburg Ob Der Tauber Zdjęcia i ilustracje iStock. Mapa Rothenburg Ob Der Tauber plan miasta Rothenburg Ob Der Tauber. Szukasz ulicy Rothenburg Ob Der Tauber, skorzystaj z internetowej mapy. Rothenburg ob der tauber. Plik:Wappen von Rothenburg ob der – pedia, wolna. Hotele i noclegi Rothenburg ob der Tauber. Skyscanner porównuje oferty hoteli i stron rezerwacyjnych by znaleźć najniższe ceny i promocje noclegów w.

Rothenburg ob der tauber pogoda.

Hotele Rothenburg ob der Tauber Szukaj i porównaj ceny hoteli i. 30 wrz 2020 Wynajmuj w: Rothenburg ob der Tauber, Niemcy, już od 78 zł ​dzień. Znajdź wyjątkowe miejsca na pobyt u lokalnych gospodarzy w 191 krajach​. Rothenburg ob der tauber mapa. Obraz Canvas Rothenburg ob der Tauber SkyColor24. Restauracje Michelin Rothenburg ob der Tauber restauracje z gwiazdką, Bib Gourmand, talerz… i inne restauracje Znajdź i zarezerwuj restaurację. Rothenburg ob der tauber legenda. FF 6404 Altmühltal Radweg von Rothenburg ob der Tauber nach. Odwiedź bajkowe miasto Rothenburg podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem, znanej z ozdobnych średniowiecznych ulic i budynków. Po drodze.


Rothenburg ob der tauber niemcy.

Galerie Rothenburg ob der Tauber Urząd Gminy i Miasta w. Jerzego. Rothenburg ab der Tauber Jest to chyba najładniejsza z 40 fontann wybudowanych dla zabezpieczenia przeciwpożarowego miasta zbudowanego w​. Rothenburg ob der Tauber Ciekawe Miejsca Internetowy. Rothenburg ob der Tauber. Historia średniowiecznego Rothenburga sięga X wieku i wiąże się z władztwem rodu von Comburg, który wzniósł tu swój zamek. Georgsbrunnen Rothenburg ob der Tauber, Niemcy opinie. Bilety na autobus do miasta Rothenburg ob der Tauber. Ceny, rozkłady i połączenia PKS. Rezerwacja i sprzedaż biletów online na BlaBlaCar. Rothenburg ob der Tauber w Niemczech zabytki, atrakcje Podróże. Przeszukaj 6 738 zdjęć Rothenburg Ob Der Tauber i obrazów na licencji royalty ​free w iStock. Znajdź wysokiej jakości zdjęcia, których nie znajdziesz nigdzie.

Mapa Rothenburg Ob Der Tauber Mapa Polski.

Rothenburg ob der Tauber długoterminowa pogoda na 45 dni. Aktualizowana kilka razy dziennie, najdłuższa prognoza pogody. Rothenburg ob der Tauber. Stellplatz Rothenburg ob der Tauber Grupa Biwakowa. Rothenburg ob der Tauber to najbardziej bajkowe miasto jakie do tej pory odwiedziłam. A odwiedziłam już 340 różnych miejsc na świecie więc.


Rothenburg ob der Tauber, Niemcy kamery internetowe, webcams.

Znajdź najniższą cenę dla DJH Rothenburg ob der Tauber Hostel Schronisko w Rothenburg. Przeglądaj 34 zdjęcia i sprawdź 295 opinii o hotelach. Hotel?. Połączenie autokarowe Rothenburg Ob Der Tauber DE Legnica. Rothenburg ob der Tauber 14 dniowa prognoza pogody. Zobacz pogodę, zdjęcia satelitarne, spodziewane opady, widgety pogodowe Rothenburg ob der​. Reprodukcja Der Faulturm in Rothenburg ob der Tauber Carl. Jugendherberge Youth Hostel Rothenburg Ob Der Tauber Rothenburg Ob Der Tauber: szybka i bezpieczna rezerwacja pokoi, szczegółowe informacje o hotelu​. Rothenburg ob der Tauber podczas Adwentu recenzja Altstadt. Rothenburg ob der Tauber Bawaria: Mapa panoramiczna Plan Niemcy Ogólne informacje Mapa.


Praca Rothenburg ob der Tauber.

Rothenburg ob der Tauber. Wymowa. m. w południowej części Niemiec, nad rz. Tauber dopływ Menu, w kraju związkowym Bawaria. Rothenburg ob der Tauber pogoda dziś – Pogoda w. Galerie Rothenburg ob der Tauber Urząd Gminy i Miasta w Czerwieńsku. Szlak Romantyczny Rothenburg ob der Tauber WP Turystyka. Rothenburg ob der Tauber z powodzeniem mogłoby posłużyć za filmowy plan opowieści o czasach średniowiecza. Rothenburg ob der Tauber Niemcy, Bawaria. Informacje Turystyka. Zdobądź bilety na wydarzenie w kategorii Zwiedzanie w mieście Rothenburg ob der Tauber z bezpieczną rezerwacją, gwarancją ceny i całodobowym.

Jugendherberge Youth Hostel Rothenburg Ob Der Tauber Agoda.

Ponad 18 000 map z podanymi zasięgami. Mapy Polski, Europy i inne. Pełny wybór skal. Mapy turystyczne, samochodowe, rowerowe. Hotele Rothenburg ob der Tauber Anuluj większość rezerwacji. Plik Wappen von Rothenburg ob der znajduje się w media Commons – repozytorium wolnych zasobów. Dane z jego strony opisu znajdują się. Rothenburg ob der Tauber CKZiU Mrągowo. Rothenburg ob der Tauber, czyli Rothenburg nad rzeką Tauber. To malutkie miasteczko w zachodniej części Bawarii. Nazywane jest.

Rothenburg ob der Tauber podróż do średniowiecza.

Georgsbrunnen, Rothenburg ob der Tauber: zobacz recenzje, artykuły i zdjęcia dotyczące Georgsbrunnen w serwisie Tripadvisor w Rothenburg ob der Tauber,. Rothenburg ob der Tauber Encyklopedia PWN źródło. Rothenburg ob der Tauber to malownicze miasteczko w Niemczech, położone ok​. 100 km na zachód od Norymbergi. Wydaje się, że czas.


Restauracje Michelin Rothenburg ob der Tauber– restauracje z.

Altstadt: Rothenburg ob der Tauber podczas Adwentu zobacz w serwisie Tripadvisor recenzje podróżników 3 384, autentyczne zdjęcia 4 344 i doskonałe. Rothenburg ob der Tauber BERGFEX. Rothenburg ob der Tauber to małe zabytkowe miasteczko położone w Bawarii, w dolinie rzeki Tauber. Jako że naczytaliśmy się o nim sporo,. Rothenburg ob der tauber: Bajeczna równowaga Re:view. Rothenburg ob der Tauber – Szlakiem Romantycznym przez Frankonię. autorstwa Tati. opublikowany 29 lipca 2018. 38 min. czytania. 2. 0. udostępnij na​.

Rothenburg ob der Tauber miasteczko uratowane dzbanem wina.

Sprawdź hotele w Rothenburg ob der Tauber i znajdź ofertę odpowiednią dla Twoich potrzeb. Baza 1.3 miliona obiektów, ceny do 30% taniej. Rothenburg w pigułce. Klejnot na Trasie Romantycznej mapa. Rothenburg ob der Tauber szczegółowa pogoda na 72 godziny. Aktualizowana co 60 min – prognoza pogody Rothenburg ob der Tauber. Najlepsza. Rothenburg ob der Tauber noclegi, domki i apartamenty w. Połączenia z Polski do Rothenburg ob der Tauber. Rozkłady jazdy na autobus i bus z miejscowości w Polsce do Rothenburg ob der Tauber.


Autobusy Polska Rothenburg ob der Tauber. Rozkłady jazdy.

Hotel Rappen Rothenburg ob der Tauber prezentuje oferty pracy w mieście: Rothenburg o.T. Niemcy. Aplikuj łatwo teraz!. Pogoda długoterminowa Rothenburg ob der Tauber na 16, 25 i 45 dni. Wycieczki objazdowe w niskich cenach Rothenburg ob der Tauber. Wejdź i porównaj, zarezerwuj najlepszą. Rezerwacje 24 h Gwarancja najniższej ceny z. ATK25 G05 Rothenburg ob der Tauber maporto. Znajdź najlepsze Wycieczki Piesze szlaki w Rothenburg ob der Tauber, Bavaria ​Germany. Odkryj najpiękniejsze miejsca, pobieraj trasy GPS i śledź najlepsze. Rothenburg ob der Tauber wycieczka Tanie noclegi wakacje. Praca Rothenburg ob der Tauber aktualne, legalne oferty pracy, również bez języka. Poloniusz Twój portal pracy za granicą.


Tanie hotele w Rothenburg ob der Tauber Oferty hoteli w eSky.

Rothenburg ob der Tauber Miejsce Rothenburg ob der Tauber Kraj Niemcy, Stan Bawaria, Dzielnica Powiat Ansbach. Dostępne informacje Adres pocztowy,​. Bajkowa Bawaria Rothenburg ob der Tauber – womenofpoland. Rothenburg ob der Tauber. Odwiedziliśmy miasto, które uważane jest za najpiękniejsze miasto Bawarii. Miasto pełne zabytków, tradycji, muzeów. Hostel Schronisko DJH Rothenburg ob der Tauber, Rothenburg. Połączenie autokarowe na trasie Rothenburg Ob Der Tauber DE Legnica PL ​. Data wyjazdu: 2020 12 20. Typ połączenia: w jedną stronę Skorzystaj z.

...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →