Poprzednia

★ BMW serii 8, 1989 - bmw ..
BMW serii 8 (1989)
                                     

★ BMW serii 8 (1989)

BMW 8 seria – typ pojazdu samochód sportowy-coupe klasy wyższej produkcji niemieckiego koncernu BMW w latach 1989 - 1999. Samochód był fabryczny kod Е31. W sumie, został on stworzony na 31 062 egzemplarzy. Nazwa wrócił do użytku w 2018 roku dla nowych modeli wysokiej klasy.

                                     

1. Historia modelu. (The history of the model)

Prace nad samochodem rozpoczęto w 1986 roku. Organizm opracował Mikołaj Kapitz. Projekt opanował ponad 1.5 mld marek niemieckich. Samochód w przeciwieństwie do swoich potencjalnych konkurentów, postanowiono wyposażyć w silnik V8 albo V12, który znajduje się w przedniej części pojazdu, a napęd na tylne koła. Samochód jest niski, nadwozie w kształcie klina z miękkiej pływa, ale "twardy" linie boczne, taki mały i niepozorny nozdrza, potężny przedni zderzak z unoszonymi światła mijania, świateł drogowych, i pod nimi światła pozycyjne i przeciwmgielne i kierunkowskazy.

W 1990 roku został pokazany prototyp dla różnych wersji serii 8 - M8, który miał silnik o mocy 550 km wersja M, w przeciwieństwie do serialu, to nie było światła mijania, który разоткровенничался z powodu ograniczonej przestrzeni pod maską, który zajmował duży wlot powietrza. To była alternatywa dla Porsche 911 i Ferrari Testarossa. W Bawarii, model M8 nazywał mordercą Ferrari. Jednak, auto-ona nigdy nie była w masowej produkcji ze względu na wysokie koszty produkcji, który BMW wyjaśnia, że były one zbyt duże, jak na ten segment aut, i w końcu zatrzymał produkcję, a tylko prototyp, zdecydowano się go zniszczyć. W 2010 roku okazało się, że ten prototyp nie został zniszczony i przyszedł w muzeum BMW w Monachium. W czerwcu 2018 przedstawił następcę Е31 o powołaniu г15.

                                     

2. 850 CSW. (850 CCA)

Pojawiła się wersja, która, jak się oczekuje, w 1992 roku, przygotowany przez specjalistów z działu M Motorsport - silnik V12 o pojemności 5.6 litra, rozwija moc 380 koni mechanicznych, co pozwala autu osiągnąć 100 km / h w 5.9 sekundy. Prędkość maksymalna została ustalona na poziomie 250 km / h we wszystkich 12-cylindrowych modeli, ale wersja CSI w państwie bez takiego osiągnięcia w 298 km / h. Wzmocnione hamulce i zawieszenie, obniżone jeszcze szybciej w zakrętach, bez uszczerbku dla komfortu jazdy, zwłaszcza z aktywnej osi, ilość aktywnych Hinterachs-w trybie kinematyki, do - komfort zalecane. Wersja 850 CSi był odróżniali się niektóre elementy zewnętrznego wykończenia, na przykład, podwójne rury wydechowe, spojlery i inne. Ta wersja jest sprzedawany tylko z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

                                     

2.1. 850 CSW. Альпина B12. (Alpina B12)

Zakład Буркард Bovenspien bardziej znany jako BMW-Alpina w 1992 r. został opracowany nowy model - Альпина B12 5.0 coupe BMW Е31 850i. On dwunastocylindrowy silnik jest wykonany w technice zaworu dwustronnego o pojemności pięciu litrów, moc grzania do 350 kilometrów. Silnik ten pozwala pojazdowi разгонятся do OK. 280 km / h. Przekazywanie mocy za pomocą automatycznego, cztery stopniu skrzynia biegów z napędem hydraulicznym.

W 1993 roku, Альпина wydała model nazwany B12 5.7 Coupe samochód z silnikiem o mocy 416 km, rozpędzającym ten samochód do 300 km / h Альпина B12 5.7 wyposażony w sześciostopniową, instrukcja lub Alpina Shift-троником - elektronicznego sterowania sprzęgłem.

                                     

2.2. 850 CSW. Sprzęt. (Equipment)

Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje ABS, automatyczna klimatyzacja, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, elektrycznie regulowane fotele, elektryczna regulacja kierownicy z funkcją pamięci, monochromatyczne lusterka, skórzana tapicerka, automatyczna skrzynia biegów, wspomaganie kierownicy Servotronic, który sprawia, że parkowanie łatwiejsze i system aktywnego Hiterachs Kinematyczna.

Samochód może być wyposażony, w szczególności w manualną skrzynią biegów bez dodatkowych kosztów z ASC T, czyli fartucha stabilności i trakcji, spryskiwacze reflektorów, podgrzewane fotele, poduszki powietrzne.

Samochód został przygotowany specjalnie dla rynku europejskiego, USA i rpa.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie