Poprzednia

★ Citroën C4 - citroën ..
                                               

Citroën C4 Aircross

Citroen C4 Aircross może − samochodów typu suv ...

                                               

Citroën C4 Picasso

Citroen C4 Picasso − samochód osobowy typu mini...

                                     

★ Citroën C4

Citroen C4 – samochód klasy kompaktowej produkcji francuskiej marki Citroen w latach 2004 - 2017 i 2012 roku jako C4L i 2015 jak C4 Sedan.

                                     

1. Pierwsza generacja. (The first generation)

Citroen C4 został zaprezentowany w 2004 roku.

Pierwsza generacja samochodu, który został zaprezentowany na salonie samochodowym w Paryżu w 2004 roku. Model produkowany w latach 2004-2010. W konkursie na Europejski samochód roku 2005 wziął 2. element z Toyota Prius ii.

C4 oferowany w trzech-drzwi w wersji coupe i pięciodrzwiowy – Berlinie. W 2008 roku w Hiszpanii, Czech, Węgier, Słowacji i Rumunii oferowane w wersji sedan.

C4 zaproponował, w szczególności, system cyrkulacji powietrza, która jest uzupełniana dozownik ferujący 9 różnych zapachów. Nietypowe rozwiązanie-to koło, które jest ruchomy tylko wieniec - w środku koła kierownicy pozostaje nieruchomy. Pozwala to na wykorzystanie prostokątne poduszki bezpieczeństwa kierowcy. Procesor zawiera przyciski i pokrętła - obsługują one dostęp do menu, samochód, radio, tempomat, ogranicznik prędkości. W bardziej wyposażonych wersjach to było możliwe do sterowania klimatyzacją i oświetleniem przez kierownicę.

Na podstawie tego modelu Citroen zaprezentował nowy samochód rajdowy – Citroen C4 WRC na sezon 2007 roku.

W 2008 roku samochód przeszedł delikatny lifting twarzy. Zmieniony przedni zderzak, maska, atrapa chłodnicy, tylny światław w wersji 3-drzwiowej. Ponadto, nowe wzory tapicerki, kolory nadwozia i koła. Samochód został wydłużony o 15 mm. Modernizacja dotknęła gamy silników.

                                     

1.1. Pierwsza generacja. Cechy. (Features)

Samochód Citroen C4 może być wyposażony w jedną z jednostek benzynowych o pojemności od 1.4 do 2.0 litra i mocy od 88 do 180 km, lub jednej z jednostek diesla HDi o mocy od 90 do 140 km. Większość tych silników spełnia normę Euro 4, a silniki HDi można ustawić filtr cząstek stałych. W 2008 roku wprowadzono nowe silniki benzynowe, opracowanych we współpracy z BMW, a mianowicie silnikiem 1.6 VTi ze zmiennymi fazami rozrządu o mocy 120 km i turbodoładowany 1.6 THP silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 150 koni mechanicznych. Jednostki te zastąpiły dotychczas stosowane silniki 1.6 16v i 2.0 16V. Istnieje również zmodyfikowany silnik wysokoprężny HDi 2.0 140 km, spełniający normę Euro-5.

                                     

1.2. Pierwsza generacja. Silniki Benzynowe. (Petrol Engines)

Dane w nawiasach dla automatycznej skrzyni biegów.

                                     

1.3. Pierwsza generacja. Silniki Wysokoprężne. (Diesel Engines)

Dane w nawiasach dla automatycznej skrzyni biegów.

                                     

1.4. Pierwsza generacja. Sedan Citroen C4 I

Ja Citroen C4 Sedan został zaprezentowany w 2006 roku.

Model C4 sedan klasy stworzony w celu, w szczególności o rynku chińskim, a także Ameryki Południowej i niektórych europejskich rynkach Południowo-Wschodniej Azji. Przy okazji, Argentyny lub na Węgrzech, gdzie samochód jest oferowany tylko jako opcja w modelu C4 w nadwoziu sedan, na większości rynków trójbryłowe kompaktowy Citroen nosił różne nazwy. W Hiszpanii i Portugalii, i w Brazylii był C4 Pallas, a w Chinach - z-łuki. Auto było produkowane w celu promowania na rynku w Ameryce Południowej w 2013 roku, a następnie wymienić je na modelu C4L.

                                     

1.5. Pierwsza generacja. Silnik. (Engine)

 • Maksymalny moment obrotowy: 200 Nm. m przy 4000 obr. / min. / min.
 • Układ zasilania: wtrysk. (Power supply system: injection)
 • P4 2.0 litra 1997 cm3, 4 zawory na cylinder, dwa.
 • Stopień sprężania: b / d.
 • Moc maksymalna: 147 moc 108 kw przy 6000 obrotach na minutę. / min.
 • Cylinder średnica × skok tłoka: 85.00 mm x 88.00 mm.
                                     

1.6. Pierwsza generacja. Cechy. (Features)

 • Prędkość maksymalna: 205 km / h.
 • Przyspieszenie 0-100 km / h: 9.9 s.
                                     

1.7. Pierwsza generacja. Citroen C-Quatre

Citroen C-Quatre po raz pierwszy został zaprezentowany w 2010 roku.

Dzieje się trójbryłowego C4 pierwszej generacji trwała do 2015 roku, gdzie po produkcji modelu c-łuk, samochód zmieniał swoją nazwę i przeszedł gruntowną modernizację, w tym i kształt ciała. W 2009 roku model c-quatre. W związku z z-łukiem, miały inny wygląd tylnej części nadwozia i inne zarysowano kształcie kuferka. Ciekawe, że oferta została wzbogacona wersja hatchback na bazie pierwszej generacji unii hatchback C4.

Było ważną aktualizację, przeprowadzonego w 2012 roku, kiedy zmieniliśmy wygląd paska przednie reflektory, zderzak i osłona chłodnicy. W połowie 2015 roku chiński z-Quatre zastąpił zaprojektowany specjalnie dla Chin modelu C4 w nadwoziu sedan, który jest ulepszoną odmianę na C4 drugiej generacji. Ciekawe, że w innych krajach jest zupełnie inny sedan, druga generacja C4 C4L, dostępnych dziś, w szczególności, Rosja, Brazylia i Chiny, jako niezależnego modelu, w stosunku do lokalnych C4 Sedan.                                     

2. Druga generacja. (The second generation)

Citroen C4 II po raz pierwszy został zaprezentowany w 2010 roku.

Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu w 2010 roku. Samochód przeszedł gruntowną metamorfozę, staje się bardziej konserwatywny, kątowe proporcje ciała. Charakterystycznym elementem stały się na dwie części, tylne światła. C4 był wyraźnie więcej, zwłaszcza w tylnej części kabiny, a kąt bagażnika. Wiele się zmieniło w kabinie - to jest bardziej tradycyjny projekt, który jest pochodną koncepcji koło ustalony środek, i zegary były bezpośrednio przed kierowcą.

Oferujemy nadwoziowa w Europie składał się tylko z 5-drzwiowy hatchback. Brakuje różnorodności, 3-drzwiowy, twierdząc, że ona nie notowała zadowalające dla producentów wyniki sprzedaży.

Produkcja hatchback C4 dla europejskiego rynku została zakończona jesienią 2017 roku, a samochód nie otrzymał następcy. Początkowo mówiło się, że model ten jest mniej miejski crossover C4 Cactus, w 2019 roku francuska marka oficjalnie potwierdziła, że S4 będzie jednak odzyskać formę kompaktowego hatchbacka w 2020 roku.

Wersja wyposażeniowe:

 • Zaangażowanie.
 • Wybór - specjalna seria.
 • Uwodzenie. (Seduction)
 • Ekskluzywna. (Exclusive)
 • Witaminy - specjalna seria.


                                     

2.1. Druga generacja. Citroen C4L

Citroen C4L został przedstawiony po raz pierwszy w 2012 roku.

Oficjalna premiera drugiej wersji * jedna z C4 na świecie odbyła się w czerwcu 2012 roku. Podobnie jak w poprzednim wydaniu, różnorodność trójbryłową otrzymałeś odrębną nazwę - jest to czas, C4L. Aby podkreślić wyjątkowość tego modelu w wersji hatchback, samochód stał się inny rodzaj listwy przedniej - była duża atrapa chłodnicy i zderzak w różnych stylach. C4L również inny Projekt tylnej części nadwozia, która zyskała charakterystyczny tylna szyba wklęsłe, znany już z modeli C5 i C6.

C4L wprowadzili na rynek, szczególnie w Chinach, Ameryce Południowej, a także w Rosji i na Białorusi i Ukrainie. W modelach czerwca 2016 roku, po gruntownej modernizacji, która całkowicie zmieniła wygląd paska, przednie reflektory, zderzak i krata.

                                     

2.2. Druga generacja. Citroen C4 Sedan drugi. (Citroen C4 Sedan second)

Citroën C4 II Sedan została wprowadzona po raz pierwszy w 2015 roku.

We wrześniu 2015 r. chiński oddział Citroen we współpracy z Dongfeng motor, który 90 lat. praca w spółce typu joint VENTURE, zaprezentowała specjalnie na rynek chiński model sedan C4, na podstawie drugiej generacji jest znany w Europie, model C4. Choć marka oferuje w Chinach modelu C4L, to plasowane C4 Sedan poniżej go jako bardziej zwartą alternatywę. Z tego powodu, samochód mniejszy rozstaw osi.

Sedan C4 różni się od C4, na których jest ona oparta, na wygląd nadwozia i kabiny. Inne, jak na przednim panelu i deski rozdzielczej i wnętrza. To były tylko drzwi kierowcy, które wskazują na pokrewieństwo z C4 i C4L.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie