Poprzednia

★ Audi 50 - audi ..
Audi 50
                                     

★ Audi 50

Audi 50 – osobowego samochodu klasy samochód miejski, выпускавшийся niemieckim drogowego przez koncern Volkswagen AG pod marką Audi w latach 1974 - 1978. W sumie wyprodukowano 180 812 egzemplarzy.

                                     

1. Historia i opis modelu. (History and description of the model)

Historia samochodu sięga 1971 roku, kiedy to pracownicy koncernu Volkswagen otrzymał zamówienie na zaprojektowanie i długie, i w tym samym czasie, samochód, którego masa nie przekracza 700 kg, a długość wynosi 3.5 metra. To była odpowiedź na kryzys gospodarczy, który rozpoczął się w 1970 roku. Samochód został zaprojektowany przez dział projektowania "Volkswagen", pod kierunkiem Ludwiga Krause, z delikatnymi zmianami Nuccio Bertone.

Pierwsza prezentacja samochodu dla dziennikarzy odbył się we wrześniu 1974 roku na Sardynii. Później ten samochód został oficjalnie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, jak ojciec ogłosił rok później. Volkswagen Polo I. samochód został wyprodukowany w fabryce Volkswagena w Wolfsburgu jako 3-drzwiowy hatchback, sprzedawany tylko w Europie. Samochód stał się popularny ze względu na niską cenę zakupu i niskie koszty eksploatacji.

Do napędu auta służy trzy silniki benzynowe o pojemności 0.9, 1.1 i 1.3 litra i mocy odpowiednio 40, 50 i 60 kilometrów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych zawieszenie-kolumny Macphersona z przodu i wahaczom wycieraczek tylny, samochód był wygodny i mogła szybko pokonać rogach.

W sierpniu 1976 roku, na liście standardowego wyposażenia samochodu dołączony do wzmacniacza hamulców.

Samochód został wyprodukowany jednocześnie w 1978 roku, Volkswagen Polo, który jest dostępny w szerokim zakresie trybów pracy silnika i wyposażeniowej. Ze względu na niski koszt zakupu modelu Polo, Audi 50 wycofali z produkcji.

W konkursie na Europejski samochód roku 1975, ten samochód zajął 3. miejsce. punkty napędu Citroen CX Vw Golf I.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie