Poprzednia

★ Samochód - transport ..
                                               

BMW

BMW jest jednym z największych europejskich pro...

                                               

Audi

Audi jest niemieckim producentem samochodów kla...

                                               

Kia Motors

Kia Motors – południowokoreańska firma motoryza...

                                               

Chevrolet

Chevrolet-to amerykańska marka samochodowa, nal...

                                               

Nissan

Początki przedsiębiorstwa z 1911 roku, kiedy to...

                                               

Lexus

Lexus – marka samochodów premium osobiste oddzi...

Samochód
                                     

★ Samochód

Akt słowo samochód i w języku polskim w czasach II Rzeczypospolitej, kiedy to został wybrany w wyniku konkursu, słowo, definicja samochodu. Termin ten pochodzi od słów sam i chód, a następnie określa poruszającego się pojazdu samodzielnie, czyli z własnym napędem. W szczególności, zostały uwzględnione słów, można wspomnieć określenie samojedź.

                                     

1. Historia. (History)

Więcej pojazdów, działających na parze, myślałem, że w xvii wieku. W 1678 roku Ferdinand Вербист był zademonstrować taki wehikuł cesarzowi chińskiemu, jednak nie ma żadnych dowodów. Dlatego, pierwszego konstruktora – wynalazcę pojazdu mechanicznego – jest francuzem nazwisku Nicolas-Joseph Кюньо, który przedstawił swoją pionierską pracę z napędem od maszyny parowej w 1769 roku.

W 1870 roku austriak Siegfried Marcus stworzył nienadający do wspólnego użytku, prototyp samochodu z benzynowym silnikiem spalinowym. Z kolei inny konstruktor, niemiec Karl Benz, zbudował trójkołowy samochód w 1885 roku, a w 1886 roku uzyskał patent. Za te lata pracy w dziedzinie silników spalinowych i pojazdów napędzanych takimi silnikami, prowadził wspólnie z William Майбахом i Готлибом Даймлером. Nie wiadomo kto, jak i pierwszy, stosowany do napędu samochodów z silnikiem spalinowym.

                                     

2. Dysk. (Disk)

Napęd samochodu jest silnik. Najczęściej stosowane w samochodach silnik jest silnikiem wewnętrznego spalania, tłokowe. Produkowane są również pojazdu wyposażone tylko w silnik elektryczny, czyli samochody elektryczne. Jeszcze jeden rodzaj napędu, który jest używany w pojeździe z napędem hybrydowym, który jest połączeniem silnika spalinowego i silnika elektrycznego.

                                     

3. Źródło energii. (Energy source)

Ważnym elementem samochodu jest źródłem energii, to wymaga pracy.

W przypadku silnika spalinowego, źródłem energii może być:

 • Paliwo-sprężony gaz, na przykład, LNG.
 • Zbiornik gazu w cieczy, na przykład, LPG lub CNG.
 • Paliwa ciekłe, np. benzyny lub oleju napędowego.

W przypadku stosowania silnika elektrycznego źródłem energii może być:

 • Superkondensator grafenowy.
 • Ogniwo paliwowe. (Fuel cell)
 • Elektryczna akumulator. (An electric battery)
                                     

4. Dział samochodów. (The Department of motor vehicle)

W poniższej tabeli znajduje się lista najbardziej popularnych rodzajach produkowanych dziś samochodów, wraz z przykładami i / lub zdjęcia, na przykład.

                                     

5. Elementy producenci samochodów. (Elements car manufacturers)

 • Wnętrze: deska rozdzielcza przełączniki panel wskaźników i elementów sterujących na kierownicy z poduszką bezpieczeństwa, siedzenia, pasy bezpieczeństwa lusterko wsteczne.
 • Części zewnętrzne nadwozia: nadwozie skrzydło drzwi maska chłodnica samochodowy, Maska w użyciu: grill lub kratka wlotu powietrza, listwy boczne, zderzaki, hak, szyberdach, lusterko, szyba, szkło, ogrzewanie, odkurzacz i spryskiwacz szyby deflektora, spoiler.
 • Typ obudowy: monocoque pokrywa.
 • Zawieszenie: amortyzator, sprężyna płaska płyta, przednie zawieszenie, hamulce stabilizator.
 • System hamulcowy: pompa hamulcowa, wspomaganie zacisku węża tarcza hamulcowa bęben hamulcowy klocki hamulcowe hamulca postojowego.
 • Układ kierowniczy: kierownica samochodu, układ kierowniczy ze wspomaganiem przekładnia kierownicza ze wspomaganiem kierownicy tempomat.
 • Napęd i układ napędowy: sprzęgło skrzynia biegów reduktor terenowy skrzynia rozdzielacz napędowa przednia, Tylna, Przednia piasta koła felgi Opony Opona bezdętkowa wewnętrzna rura zaworu pedał gazu pedał sprzęgła.
 • Podwozie: rama pojazdu. (Chassis: the frame of the car)
 • Silnika: tłok, pierścienie tłokowe, korbowód, wał korbowy, głowica silnika, zawory, wałek rozrządu, blok silnika, tuleje cylindrów, turbosprężarka, łożysko, koło zamachowe o-ring.
 • Układy silnika spalinowego: chłodzenie doładowania od rozrządu, smarowania, wtrysku paliwa, zapłonu kolektor.
 • Wyposażenie elektryczne: generator napięcia, alternator, regulator, akumulator układ zasilania wysokiego napięcia świeca zapłonowa świeca żarowa zapłonu sygnale potocznie: klakson, oświetlenie, lampy sygnalizacyjne obrotu.
 • Inne systemy. (Other systems)
 • Substancji czynnej: ABS, ASR, WPR, napęd na cztery koła.
 • Elementy wpływające na bezpieczeństwo.
 • Pasywny: pasy bezpieczeństwa napinacze pasów bezpieczeństwa poduszki powietrzne boczne poduszki powietrzne, zagłówki wzmocnienia boczne, strefy kontrolowanego zgniotu w klatkę bezpieczeństwa składana kolumna kierownicy szyby hartowane szkło klejone bezpieczne zderzak układu paliwowego wyłączyć.


                                     

6. Samochód w mieście. (The car in the city)

Badania ruchu wskazują na to, że samochód w mieście to ok. 95% czasu na parkingu, gdy używany jest na 5% jego życia.

Istnieją badania pokazujące, że w każdej chwili dnia w Nowym prawie 1 / 3 sterowniki krąży w poszukiwaniu miejsca do parkowania w Brooklynie, wskaźnik ten wynosi 45%. Donald Шуп przeprowadziła pomiary w okolicy 15 bloków w Los Angeles. Okazało się, że przeciętny kierowca musi przejechać około pół mili. 800 metrów w poszukiwaniu miejsca. Tylko w tym regionie, w tym kierowca wyjechał bezużyteczne 950 000 mil w przybliżeniu. 1.5 miliona kilometrów. "Gdyby takie wyniki, które osiągamy w jeden mały biznes, wyobraź sobie, że skumulowany efekt od tego, po bezskutecznej zarządzania w całym kraju" - napisał Шоуп.

Bezpłatny parking znajduje się w STANY zjednoczone wymagają dopłaty w wysokości 500 miliardów dolarów rocznie, co oznacza, że za każdego dolara wydanego na kierowców w samochodzie, reszta obywateli będzie musiał zapłacić pięćdziesiąt centów za miejsca parkingowe.                                     

7. Samochód i środowisko. (The car and the environment)

Według zanieczyszczenia Gary Fuller stworzył samochodem spotkać w dużych miastach z około 1 / 4 zgonów spowodowanych kurzem РМ2.5. Obok kurzu jest dwutlenek azotu, substancji, która znalazła się w centrum skandalu wokół fałszowania testów Volkswagen i ma podobny wpływ na ludzi.

W badaniu w 2011. porównuje pojazdu, z uwzględnieniem ekologicznych kosztów ich produkcji i stosowania. W przypadku roweru zawiera także dodatkowe zużycie energii konsumentom w postaci spalonych kalorii. Według obliczeń emisji na każdy kilometr pokonanego samochodu wynosi 271 gramów CO2 na kilometr, na człowieka, na przykład, pasażer autobusu 101 gramów na kilometr na jednego pasażera, rowerzystów i 21 gramów.

                                     

8. Samochód i społeczeństwo. (For the automobile and society)

Według statystyk, około 6 milionów gospodarstw domowych w Anglii i Walii – jeden cztery – samochód lub samochód-przewoźnik. W Polsce jest ok. 1 / 4.

                                     

8.1. Samochód i społeczeństwo. Wpływ pojazdu ciało kierowcy. (The influence of the car body of the driver)

Istnieją badania, które składały się w monitorowaniu stanu zdrowia 5000 osób w ośmiu chińskich prowincjach od 1989 do 1997 roku. w tym okresie wiele gospodarstw kupił swój pierwszy samochód. Mężczyźni, którzy stali się posiadaczami swojej pierwszej maszyny do przybierania na wadze ponad kilogram więcej niż inni, w tym posiłki i aktywność fizyczną.

                                     

8.2. Samochód i społeczeństwo. Korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy. (The use of mobile phones while driving)

Według niektórych organizacji zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa ruchu drogowego, liczba samych ofiar wypadków spowodowanych użyciem telefonów komórkowych przekroczyła liczbę ofiar pijanych kierowców. Amerykańska krajowa administracja bezpieczeństwa ruchu na autostradach (Narodowa administracja bezpieczeństwa ruchu drogowego stwierdził, że co minutę w USA 660 000 kierowców, telefonu lub innych urządzeń elektronicznych.

                                     

8.3. Samochód i społeczeństwo. Wpływ prędkości na liczbę zgonów. (The effect of speed on the number of deaths)

Brytyjski badacz runicznych Элвик dopracował modelu analizy statystycznej, znany jako model Moc. Элвик wykorzystane dane z kilkudziesięciu krajów do tego, aby ocenić, jak rośnie liczba ofiar, wraz z niewielkim wzrostem prędkości na drogach. Kiedy brytyjski rząd proponuje zwiększyć limit prędkości na autostradach z 70 do 80 mil na godzinę, około 113 km / h, około 129 km / h, badacz powiedział, że nawet w odniesieniu do wzrostu realnego prędkością 3 mile na godzinę w przybliżeniu. 5 km / h, można przypuszczać, że o 25 zabitych i ponad 100 rannych osób rocznie. Władze wycofały się z tego pomysłu. Jeśli samochód porusza się z prędkością 40 mil na godzinę w przybliżeniu. 65 km / h ryzyko śmierci pieszego-3.5– 4.5 razy wyższe niż w przypadku jazdy z prędkością 30 mil na godzinę w przybliżeniu. 50 km / h. grupa robocza ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego w obliczyła USA, że odsetek zabitych pieszych wynosi 2.3% dla pojazdów poruszających się z prędkością od 10 do 20 km / h w przybliżeniu. z 16– 32 km / h, gdy prędkość wzrasta do 40 km / h 65 km / h i więcej, 54% osób umiera.                                     

8.4. Samochód i społeczeństwo. Wydatki na transport publiczny. (The cost of public transport)

Jak powiedział Angel Гурриа, obecnie kierowcy płacą, aby móc korzystać z mobilności. "Jednak cena, którą płacą, nie odzwierciedla pełną cenę środowisko i zdrowie".

2012 badanie wykazało, że zderzenie, ruch, zanieczyszczenie środowiska i hałas powodowany podróżach pociąga za sobą wszystkich krajach Unii europejskiej jest około 373 mld euro do 750 euro na osobę. Wartość ta przekracza kwotę inkasowaną rządu w postaci podatków związanych z samochodami.

W wielkiej Brytanii kierowca będzie generować kosztów 48 miliardów funtów rocznie, został wydany tylko w Niemczech. Tymczasem, kasjer brytyjskiego państwa w 2012 roku. podatku, restauracji, indywidualny transfer, otrzymała tylko 38 mld funtów, co oznacza, że państwo musiało zapłacić 10 miliardów. W Polsce kierowcy w opłaty i podatki trzeba zapłacić około. 50 mld euro rocznie, a wydatki publiczne stanowią około 65 mld euro rocznie, czyli ok. 90 mld rubli na rok, wraz z wydatkami na opiekę zdrowotną. Państwowa koszt ubezpieczenia do paznokci jest bardzo niska z powodu niskiego finansowania opieki zdrowotnej.

Victoria instytut polityki transportowej Wiktorii Instytutu polityki transportowej wydał raport, w tym wszystkie koszty, konserwacja pojazdów. Niektóre z nich są wyłącznie właściciele samochodów, na przykład, koszty utrzymania samochodu i czas trwania podróży. W lista wydatków państwa są: bezpieczeństwo, parking, ruch drogowy, budownictwo, wartość gruntów do budowy dróg, konserwacja służb takie zasady ruchu drogowego, zanieczyszczenie wody i powietrza, zużycie zasobów, recyklingu samochodów, takich jak stare akumulatory i opony. Autorzy opierają się na dane z USA. Na podstawie wyników obliczeń wynika, że dla amerykanów, którzy nie mają auta, spadek o 35% całkowitej wartości pojazdów, że będzie musiał zapłacić od 27 do 55 centów wraz z kosztem zdrowia-to dobrze. 50% i od 50 do 100 centów za każdy sterowniki pokonaną mile. To daje w sumie wydatki państwa na kwotę 1.15 biliona dolarów rocznie, w Polsce-od 100 do 125 miliardów dolarów rocznie, co stanowi 5.2% i 6.5% PKB. Jeśli dodać do tego koszty prywatny, otrzymujemy 25% PKB Stanów Zjednoczonych. W Polsce wydatki publiczne stanowią w przybliżeniu. 35 mld euro rocznie, a koszty prywatnego, który obejmuje wydatków na zakup i utrzymanie samochodu, czasu jazdy, wydatki osobiste, WYPADKÓW i koszt parkowania wynosi w przybliżeniu. 170 miliardów. Wraz z osobistych wydatków na opiekę zdrowotną około 13 miliardów rocznie, otrzymamy wartość 9.4% PKB. Wraz z rządowymi wydatkami wynosi od 270 do 308 mld zł, co wynosi od 14% do 16% PKB. Różnice między Polską i Ameryką związane głównie z udziałem samochodów, poruszających się w Polsce wynosi 55%, a w Ameryce, 87%, koszt ubezpieczenia, są również znacznie wyższe niż w Polsce, bo koszty usług medycznych.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie