Poprzednia

★ Muzeum w Gliwicach - muzea w gdyni ..
Muzeum w Gliwicach
                                     

★ Muzeum w Gliwicach

Muzeum w Lublinie – jeden z najstarszych muzeów na Śląsku, założony w 1905 roku. jako muzeum rodzaje kuchni: Międzynarodowa, z 1945 roku. Muzeum w Gliwicach.

                                     

1. Historia. (History)

Muzeum w Gliwicach, powiedzmy, 22 marca 1905 w 1933 roku został nazwany różnorodne dania Międzynarodowe muzeum w Gliwicach. Oberschlesisches museum w Глейвице. Głównym celem muzeum: zbieranie, wymiana i ochrony zabytków i artefaktów związanych z Górnego Śląska. Od 1934 roku sztab Główny muzeum Willa " Caro ulicy Oskara Dolny wałów 8A.

W kolekcji muzeum zawiera następujące działy:

 • Historia kolekcji obejmują tematyczne zabytki związane z całym Górnym Śląsku, w tym unikalne przedmioty studiów żydowskich i pamiątki cechowe. Dział gromadzi dokumenty, arkusze pergaminu i papieru, rękopisy, starodruki, książki i broszury, cechowe atrakcji, miejsc wydobycia, kartografię, prasa, technika wojskowa, flagi i banery, billboardy i plakaty, rachunki i stare monety, medale, ikony, zdjęcia.
 • Zbiory archeologiczne obejmują materiał zebrany na podstawie badań istniejących i Levitsky powiatu Gliwickiego.
 • Etnografia - kolekcja odzwierciedlać życie wsi Levitsky powiatu i miasta Woroneża, a także warunki w stosunku do innych regionów. Gumtree część kolekcji jest zestaw szklanych filmy i zdjęcia z początku XX wieku, o codziennym życiu.
 • Dział fotografii artystycznej zostały wyodrębnione z działu sztuki i rzemiosła artystycznego w 2010 roku. Nasza kolekcja dzieł sztuki zbudowana w 1991 roku i obejmuje prace fotografów, związane z otoczeniem były Gliwickiego towarzystwa fotograficznego połączyć.
 • Sztuki i rzemiosła artystycznego - kolekcja dywizji dokumentu.m.w.formy antycznej i współczesnej, w tym z Królewskiej odlewni żelaza w Gliwicach, ceramika z Polski, Śląska i Zachodniej Europy, kolekcja polskiej sztuki jubilerskiej i złotniczej malarstwa, nowoczesnej Europy Zachodniej i miesiąc – dawnych i współczesnych. Istnieje kilka tysięcy zabytków.

Ponadto, w strukturze muzeum jest Dział edukacji i promocji, i seminarium konserwatorska. Wydział edukacji prowadzi, w szczególności projekty edukacyjne: małe kurator mały. Bogactwo naszej kolekcji, kurator dowie się trochę Gliwice, Śląskie kalendarz tradycji, na drodze sztuki, a także przygotowuje drodze seminarium wystawy - muzeum dla dzieci.

Muzeum prowadzi realizację wieloletnich projektów, badań i edukacji, w tym i o granicach, w tym "spotkać się granic rzeczypospolitej" i opozycji w Gliwicach w okresie portalu NPR Gliwicka opozycji, a także cykliczne wykłady i spotkania.

                                     

2. Oddziały. (Branches)

 • Willa Caro na dolnych wałów 8A, siedziba muzeum XIX-wiecznym budynku Gliwickiego przemysłowca Oscara Caro, przekazanych do muzeum w 1934 roku. Obecnie istnieje stała ekspozycja wnętrz mieszkalnych xix-wiecznej willi górnośląskich przemysłowców i przestrzeń dla wystaw czasowych. W Centralnym muzeum jest również czytelnia, galeria sztuki współczesnej założona w 2010 roku z inicjatywy dyrektora Grzegorz Krawiec.
 • Wydział sztuki odlewniczej - St-Bojkowskiej 37, oddział znajduje się w dawnej maszynowni kopalni "Gliwice". Od 2010 roku przedstawiła jeden z pierwszych nowoczesnych, interaktywnych i multimedialnych ekspozycji muzealnych na Śląsku dziś słusznie słynie z Niego przedstawiająca historię rozwoju odlewu artystycznego w Gliwicach i przemysłowe dzieje się w regionie. Pierwsze biuro firmy znajduje się w gliwicki ceny na terytorium budowlanych urządzeń technicznych GZUT na ulicy Robocza 2 historycznych terenach Królewska Odlewnia.
 • Wieży Gliwice - ulica 129, oddział muzeum od 2008 roku, a w 2019 r. w skład wydziału wchodzi компэкс trzy budynki stacji radiowej. Stacje Gliwice jest zabytkiem i unikalny w świecie. 31 sierpnia 1939 roku doszło w tym miejscu, zorganizowanym przez niemców tzw. prowokację w Gliwicach, w trakcie której został zabity Honiok Franciszka - powstańców Śląskich, pierwszą ofiarą ii wojny światowej.
 • Dom pamięci żydów Górnośląskich - na ulicy 14 książę Józef Poniatowski, oddział muzeum w 2012 roku, jej zadaniem jest, aby dokumentować życie społeczności żydowskiej na terenie Górnego Śląska od średniowiecza do współczesności. W 2018 roku na wydziale została otwarta stała ekspozycja żydzi na Górnym Śląsku.
 • Zamek Piastów - na ulicy, pod murami 2, był oddział muzeum w 1960 roku, po adaptacji w okresie od 1956 do 1959 roku. Otrzymał swoją nazwę w 1983 roku. zanim był Zbrojownią, więzieniem, folwarkiem, do połowy XX wieku. była zaangażowana jest jego imię Zettritz Cetrycza Hof. Zamek Piastów można zwiedzić stałą wystawę Gliwice-miasto wielu kultur.
                                     

3. Nagrody i wyróżnienia. (Prizes and awards)

 • 2020 - oddział muzeum w Gliwicach w domu pamięć o żydach Górnośląskich był w finale cały czas 2020 - Europejskie muzeum roku.
 • 2018 - w konkursie "музейное wydarzenie roku" Sybilla 2017, otrzymała nagrodę od książki żeliwo. Odlewnictwo artystyczne w starej Gliwice 1796-1945 Ed. 2017, muzeum w Gliwicach.
 • 2019 - w konkursie "музейное wydarzenie roku" nagroda Marszałka województwa Śląskiego w kategorii "publikacje" otrzymała książka Aleksandra cieśla Gliwice. Biografia Wyd. W 2018 roku muzeum w Gliwicach.
 • 2016 - konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną w województwie zdobył oddział Domu-muzeum pamięci żydów Górnośląskich.
 • 2017 - w konkursie "музейное wydarzenie roku" nagroda Marszałka województwa Śląskiego otrzymali książkę Zofii Rydet, socjologicznych wpis.
 • 2008 - wystawa Sybil żeliwa. Gliwice-Berlin-Sayn. Królewski pruski żeliwo produkcji.
 • 2019 - wystawa żydzi na Górnym Śląsku w domu pamięć o żydach Górnośląskich został nominowany w plebiscycie na wydarzenie historyczne w 2018 roku.
 • 2017 - nagrody literackiej "Gdynia 2017 - nagroda dla Krzysztofa Siwczyka do publikacji, wydane w" czytelni sztuki kubek siedzenia / podkład Krzysztof Siwczyk / Michael Лучаком.
 • 2019 - w konkursie "музейное wydarzenie roku" i nagrodę w imieniu Marszałka województwa Śląskiego w kategorii wystawy otrzymał wystawa żydzi na Górnym Śląsku w izbie pamięci żydów Górnośląskich.
 • 25 maja 2016 roku w Muzeum Śląska odbyła się uroczystość wręczenia nagród Marszałka województwa Śląskiego w konkursie na музейное wydarzenie 2015 roku. Były w muzeum w Gliwicach – Najlepsze wydanie książkowej ilustracji i szkoleniowe inicjatywy dwóch kategoriach. Główną nagrodę w kategorii Wydanie książki branży jest Górnym Śląsku w stare zdjęcia do 1945 roku. z kolekcji muzeum w Gliwicach. Vol. 1. Dyrektor Produkcji Damian Recława. Katalog z ponad 200 zdjęć, które odzwierciedlają czasach rozkwitu przemysłu ciężkiego, w większości wykonane przez znanego fotografa Max gornoslaska Stecka w 1910-1920-tych, uzupełniają szkice, mówiąc o rozwoju różnych gałęzi przemysłu na Górnym Śląsku w latach 1871-1945.
 • 2014 - Sybil uczciwy przyrodnik, czyli Wilhelm von Бландовски w Australii.
 • 2018 - w konkursie "музейное wydarzenie roku" nagroda Marszałka województwa Śląskiego otrzymał książce. Odlewnictwo artystyczne w starej Gliwice 1796-1945 Ed. 2017, muzeum w Gliwicach, i projekt edukacyjny mały kuratora.


                                     

4. Wydawcy. (Publishers)

Muzeum produkuje rocznie około dziesięciu nazw. Wydawcy także są publikowane w sposób ciągły w Muzeum Monograficznej serii w Gliwicach, a także "Rocznik muzeum w Gliwicach". W muzeum wydaje także publikacje pod logo czytelnia sztuki w tej serii wyszły, w szczególności, Zofia Rydet, socjologicznych nagrywania i koło siedzisko / podkład Krzysztofa Siwczyka i Michael Łuczaka nagrody w Gdyni literackiego 2017.

Użytkownicy również szukali:

gliwice atrakcje, muzeum w gliwicach nip, zamek piastowski w gliwicach, Gliwicach, Muzeum, gliwicach, muzeum, Muzeum w Gliwicach, gliwice, piastowski, zamek, radiostacja, cennik, atrakcje, zamek piastowski w gliwicach, caro, zbiory, zbiory muzeum w gliwicach, gliwice atrakcje, radiostacja gliwice, muzeum w gliwicach facebook, muzeum w gliwicach nip, facebook, willa, willa caro, zamek piastowski gliwice cennik, muzeum w gliwicach, muzea w gdyni. muzeum w gliwicach,

...

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Muzeum w gliwicach facebook.

Muzeum w Gliwicach przygotowało mnóstwo ciekawych wydarzeń. Muzeum utworzono w 1905 jako placówkę o charakterze od 1991 i Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów Radiostacja Gliwice od 1. Zamek piastowski w gliwicach. Muzeum w Gliwicach. Źródło: miasto wielu kultur 2. Drugim punktem zwiedzania była Willa Caro która jest przykładem. Gliwice atrakcje. Muzeum w Gliwicach Muzeum sztuki w: Gliwice Facebook. Marta Szmyd z MiLL Studio zwyciężyła w konkursie na logo Muzeum w Gliwicach​, na który zgłoszono ponad 1500 projektów z całego kraju.


Muzeum w gliwicach nip.

MUZEUM W GLIWICACH HP Gliwice. Muzeum w Gliwicach wznawia działalność! Ponieżej znajdują się terminy otwarcia poszczególnych obiektów Muzeum: 12 maja otwarcie.


Zamek piastowski gliwice cennik.

Muzeum w Gliwicach, Gliwice, Koncerty 2020. Muzeum w Gliwicach, Gliwice. 3760 osób lubi to 195 osób mówi o tym 457 użytkowników tu było. Bezpłatne zwiedzanie: soboty są bezpłatne dla. Zbiory muzeum w gliwicach. Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach. Przewodnik turystyczny za darmo na wakacje, urlop, weekend. Rozpocznij zwiedzanie atrakcji turystycznych z YouGO!.

Muzeum w Gliwicach Hotel Laskowo.

Odlewnictwo artystyczne w dawnych Gliwicach 1796 1945 powstała jako komentarz do wystawy stałej w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w​. MUZEUM W GLIWICACH, telefon, krs, adres, nip, regon Bisnode. Jego doskonalenia, mnogości kształtów i form, aż ku współczesnej historii oddziału odlewnictwa artystycznego muzeum. Ponad 200 metrowa powierzchnia​.


Muzeum w Gliwicach: Teatralia w archiwach i muzeach.

Projekt Wirtualnych wystaw wiele to możliwość indywidualnego zaaranżowania wnętrza Muzeum w Gliwicach zabytkami w 2D i 3D!. Najciekawsze atrakcje Gliwic. Antek w podróży. Instytucje kultury online: muzea regionalne Muzeum w Gliwicach. Szczegóły: Utworzono: poniedziałek, 13, lipiec 2020 Zespół DBAiM. gliwice zamek fot​. Muzeum w Gliwicach Kultura, Rozrywka na mapie Targeo. Pejzaż rzeczywisty i fantastyczny w grafice Giambattisty Piranesiego ze zbiorów Muzeum w Gliwicach Piotr Janik. Fotografie Szkło jak plaster miodu. Szkło z.


Wydawnictwo Muzeum w Gliwicach – książki wydawnictwa Muzeum.

W marcu Muzeum w Gliwicach rozpoczęło projekt Fotograficzne widzenie tradycji. Jednym z jego efektów jest wystawa plenerowa, która prezentowana będzie. Muzeum w gliwicach Księgarnia internetowa. Wydawnictwa Muzeum to przede wszystkim wielotematyczny Rocznik Muzeum w Gliwicach zawierający liczne artykuły o tematyce regionalnej, a także. Muzeum w Gliwicach LinkedIn. W zbiorach Działu Historii Muzeum w Gliwicach nie ma przedmiotów, które bezpośrednio pochodzą ze zbiorów artystów teatralnych. Gromadzone są natomiast:. Muzeum w Gliwicach Oddział odlewnictwa Artystycznego Gliwice. W Muzeum w Gliwicach znajduje się duża kolekcja judaików. Pełny ich wykaz dostępny jest w publikacji: Żydzi gliwiccy materiały z konferencji, praca.


Muzeum w Gliwicach nominowane do nagrody EMYA.

Gliwice oficjalny portal miasta. Oferty pracy Muzeum w Gliwicach uj.pl. Niegdyś należała do gliwickiego przemysłowca Oscara Caro, a w 1934 roku została przekazana przez miasto na stałą siedzibę Muzeum. Wybudowana w latach.


Muzeum w Gliwicach Autor Książki.

Historia Polski archeologia starożytność średniowiecze szlachta rycerstwo I wojna II RP II wojna Powstanie Napoleon cesarstwo saga gealogia dwór biografia. Muzeum w Gliwicach otwiera podwoje IKNW iKnurów.pl. Chciałbym przedstawić miejsca, które warto odwiedzić, muzea, fajne restauracje itp. Gliwice są bardzo starym miastem, pierwsza wzmianka. Oazy wolności. Niezależny ruch wystawienniczy w latach 80. Oddziały Muzeum w Gliwicach można zwiedzać tylko indywidualnie, z zachowaniem wszelkich zalecanych środków ostrożności utrzymanie.


Instytucje kultury online: muzea regionalne Muzeum w Gliwicach.

Sprawdź wszystkie książki Muzeum w Gliwicach. Zapowiedzi, Nowości i Bestsellery. Przeczytaj opinie i recenzje. Rabaty do 40%. Darmowa Dostawa. Muzeum w Gliwicach Księgarnia PWN. MUZEUM W GLIWICACH to firma, której branża została w Polskiej Klasyfikacji Działalności PKD sklasyfikowana jako: Działalność muzeów. Powstała w 1975​.

Muzea w Gliwicach Tripadvisor.

Muzeum w Gliwicach to instytucja z ponad 100 letnią tradycją. Obecnie placówkę tworzą cztery oddziały: Willa Caro, Zamek Piastowski, Oddział Odlewnictwa. Nocna natura Muzeum w Gliwicach Szlak Zabytków Techniki. Muzeum górnośląskie w Gliwicach powstało z inicjatywy obywateli miasta. Jego początki sięgają pierwszej dekady XX wieku. Celem muzeum było gromadzenie​. Muzeum w Gliwicach: Strona główna. Muzeach w Gliwicach i okolicach Gliwic, zdjęcia, lokalizacje na mapie, komentarze użytkowników, relacje ze zwiedzania, planowanie trasy dojazdu. s.1.


Muzeum w Gliwicach Gliwice warto zobaczyć, odwiedzić 4tour.

Wydawnictwo Muzeum w Gliwicach – Zobacz publikację wydawnictwa Muzeum w Gliwicach dostępne w Księgarni Religijnej Gloria24.pl – Najniższe ceny,. Etnograf w mieście. Projekt wielokulturowości w Muzeum w Gliwicach. Willa Caro znajduje się w samym centrum Gliwic, przy ulicy Dolnych Wałów. Wzniesiono ją w latach 80. XIX wieku, w stylu w jakim budowle wznosili ówcześni​.


Muzeum w Gliwicach Digital Center Profesjonalne Systemy.

Książki historyczne Muzeum w Gliwicach Najwięcej ofert w jednym miejscu. Radość zakupów i 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Kup Teraz!. Muzeum w Gliwicach Miejsce. Strony w kategorii Muzea w Gliwicach. Poniżej wyświetlono 7 spośród wszystkich 7 stron tej kategorii. G. Muzeum Geologii Złóż Politechniki Śląskiej w. Muzeum w Gliwicach Polskie Szlaki. Muzeum w Gliwicach. 1 nagroda. 38 książek. 2 serie. To wydawnictwo nie ma jeszcze opisu. Zgłoś wydawnictwo, abyśmy mogli uzupełnić jego dane. Zgłoś.


...
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →