Poprzednia

★ Citroën Méhari - citroën ..
Citroën Méhari
                                     

★ Citroën Méhari

Modele Citroën Méhari-samochód osobowy produkcji firmy Citroen w latach 1968-1987. Przez 19 lat produkcji wyprodukowano zaledwie 144 953 egzemplarzy.

                                     

1. Opis modelu. (Model description)

Projekt identyczny 2CV w jedynym główną różnicą jest obudowa, wykonana z tworzywa sztucznego. Rurowe ramy przyspawano do mostu z rur stalowych i śruba jest przewiewną obudowę wykonany jest z tworzywa sztucznego. Warto zwrócić uwagę na skórzane pasy, aby chronić kaptur z autopsji. Ponadto, auto, możliwe, że szybkie zdejmowanie drzwi. Rezultatem było stworzenie super lekki pojazd, który, na wniosek zarządzania Citroen wszedł do produkcji w 1967 roku. Zadebiutował w marcu 1968 roku, ale jego premiera odbyła się na wystawie samochodów w Paryż. Citroën Méhari miał niezależne zawieszenie kół i tarczy hamulcowej. Nowa konstrukcja przedniej części samochodu został stworzony w 1978 roku i w roku następnym został dodany w wersji wyposażenia LIĆ i przednie hamulce tarczowe z wersji Ami. Blok silnika samochodu jest dyane 6: 2-cyl. 602 cm3 26 km przy 5400 obrotach na minutę. / min, lub po 1987 – 29 km przy 5750 obr. / min.

Pojazdy te były używane żandarmerii i wojska, tak że w latach 1972-1987 sprzedano 11 457 maszyn. Ten samochód był czteroosobowy, przewożących żołnierzy, rannych, spadochroniarzy i krótkofalowców.

W 1979 roku, nadszedł czas, aby 4x4 29 km, z niskim środkiem ciężkości i redukcji. Koło zapasowe był przymocowany na masce z przodu. Wszystkie koła miały niezależne zawieszenie na sprężynach śrubowych i hydraulicznych amortyzatorach. Ciało było tak samo jak na wozach, 2x4, z lekkim brezentową plandeki, leżały 2 lub 4 osób. Citroën Méhari 4x4 sprawdza się jako opiekun medyczny rajdu "Paryż-Dakar". Zrobili to – wraz z limitowanej edycji Méhari Azur do 1987 roku we Francji, instalacja została przetłumaczona w Belgii, a później w Hiszpanii i Portugalii.

Z ogólnej liczby 144 953 wydanych egzemplarzy, tylko 1213 znajduje się w rękach kolekcjonerów.

                                     

2. Ciekawostki. (Trivia)

  • Jak 2CV w, Méhari, który również został przez serię wideo "policji", który grał w ten niezapomniany Louis de Фюнес.
  • Na nomadów pustyni, tuaregowie, "Méhari" oznacza męski dromadera.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie