Poprzednia

★ Citroën SM - citroën ..
Citroën SM
                                     

★ Citroën SM

Citroen cm luksusowy samochód sportowy GT firmy Citroën, we współpracy z włoskim Maserati 1970-1975.

Samochód został oficjalnie zaprezentowany w 1970 roku na Genewskim salonie. W tym samym roku pierwsze egzemplarze pojawią się na rynku. Amerykańska wersja, wyposażona w automatyczną skrzynię biegów Borga Уорнера 35. Pierwsza wersja została wyposażona w trzy podwójne веберами, zostały one zastąpione na następny rok, elektroniczny wtrysk Bosch D-джетроник.

Citroen CM nie było poprzednika, nie doczekasz nigdy następcy. Jego produkcja zmniejszyła się w 1975 roku z powodu kryzysu paliwowego, gwałtowny spadek sprzedaży samochodów z silnikami o dużej pojemności. Zrobiłem 12 920 sztuk od 2400 rynku amerykańskiego. W konkursie na Europejski samochód roku w 1971 roku samochód zajął 3. miejsce. silnik Citroen GS i Volkswagen To70.

                                     

1. Opis modelu. (Model description)

Organizm trudno określić typ – zawiera między trzydrzwiowym liftbackiem i coupe, z bardzo charakterystycznej linii. W tych dniach udało się uzyskać doskonały współczynnik oporu powietrza Cx=0.339.

Należy zwrócić uwagę na światła i tablicę rejestracyjną ukryty za osłoną z pleksiglasu. Zainstalowana amerykański rynek inne reflektory i zrezygnował z pokrywy. Tradycyjnie, dla Citroën, model SM-to bezpieczne tylne koła. Samochód łączy w sobie cechy rasowego sportowego samochodu – silnik Maserati z komfortem гидропневматической zawieszeniu pierwszej generacji.

                                     

2. Sprzęt. (Equipment)

Zastosowano hamulce tarczowe na wszystkich kołach. Samochód był dostępny z skórzaną tapicerką, automatyczną standard transmisji w wersji amerykańskiej w Europie.

                                     

3. Specjalna wersja. (A special version)

Produkcja zabudów Henri Шапрон odbywa się na podstawie siedmiu sztuk cm kabriolety Monsieur Шапрон i osiem wyciągnięcie limuzyna Шапрон opery, a ponadto dwa czterodrzwiowy kabriolet "prezydencki". Dziś, francuski rząd wykorzystuje te samochody na specjalne okazje.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie