Poprzednia

★ Chevrolet Lacetti - chevrolet ..
Chevrolet Lacetti
                                     

★ Chevrolet Lacetti

Chevrolet Lacetti – samochód cd klasy, wydane w 2003 roku spółka GM Daewoo. Na początku produkcji samochód ten sprzedawany jako Daewoo Lacetti i Daewoo Нубира, ale w związku z rozpadem producenta i firmy "General Motors" w większości krajów na świecie zaczęły oferować te samochody pod różnymi nazwami i markami w Europie, na przykład, pojawił się model o nazwie Chevrolet Lacetti.

Latem 2003 roku. jako pierwsza na rynku wprowadziła hatchback. Nieco zmieniona wersja zadebiutowała w 2006 roku.

Hatchback został zaprojektowany włoski stylista Джорджетто Giugiaro, a sedan i kombi studio projektowe Pininfarina.

                                     

1. Nazwy. (Names)

Pod oryginalną nazwą - Daewoo Lacetti - samochód był sprzedawany w Korei, i w kilku państw, które doświadczyły marki Daewoo. Pod nazwą:

 • Holden Viva w Australii i Nowej Zelandii.
 • Buick Автово w Chinach i na Tajwanie.
 • Daewoo Равон 2013-2015 zmieniał i zmieniał 2015 jest już dostępny w Uzbekistanie i w krajach WNP.
 • Chevrolet Lacetti położony jest on we wschodniej części Europy Środkowej, Europy Wschodniej, Turcji, na Cyprze, Malcie i wyspach Brytyjskich.
 • Hatchback Chevrolet EOT, sedan Chevrolet Optra i Chevrolet Optra Magnum w Indiach i Pakistanie.
 • Chevrolet Optra Chevy sedan i kombi w Indonezji.
 • Hatchback Suzuki Reno i Suzuki w mieście Форенца sedan i kombi, w stanach ZJEDNOCZONYCH i Puerto Rico.
 • Chevrolet Optra w Ameryce Łacińskiej, Azji Południowo-Wschodniej, nie Indonezja, Japonia, Kanada, republika Południowej Afryki, Bliski Wschód, Гуама i Północnych Mariana wysp.
 • Hatchback Chevrolet Lacetti i Chevrolet Нубира sedan i kombi w Zachodniej Europie, bez wysp Brytyjskich i Skandynawii bez Islandii.
                                     

2. Europa. (Europe)

W Europie Zachodniej w 2003 roku. sprzedawane Daewoo Lacetti hatchback i sedan i kombi Daewoo Нубира. W 2004 roku. nazwy te samochody Chevrolet Lacetti Chevrolet Nubirę.

W przypadku sedana i ogólnym, w niektórych krajach pozostano z nazwą Nubira, ale - jak w Korei - oferuje im wraz z hatchbackiem jak Lacetti.

Jako źródło silnikami benzynowymi silnikami napędu są dostępne:

 • 1.6 l e-TEC II i P4 o mocy 109 km i 150 Nm.
 • 1.8 l e-TEC II i P4 o mocy 122 km i 169 Nm.
 • 1.4 l e-TEC II w R4 o mocy 95 km i 131 Nm.

Od początku 2007 roku. istnieje również diesel:

 • 2.0 l WM silniki R4 o mocy 121 km i 280 Nm.
                                     

2.1. Europa. Mistrzostwa Świata Samochodów Drogowych. (The World Touring Car Championship)

Od 2005 roku. Europejski Lacetti sedan, Нубира stosowane w wyścigu mistrzostw świata w piłce nadwozia wyścigów WTCC. Wiosną tego samego roku Chevrolet zaprezentował dostosowany do zwykłej drogowej samochód koncepcyjny Lacetii / Нубира w WTCC P, w zależności od wersji rajdu. Jest on wyposażony w 1.8-litrowy silnik znany ze standardowych modeli, ale moc wzrosła do 172 km, turbosprężarka.

                                     

2.2. Europa. Top Gear

W wypadku programu Top Gear, począwszy od wiosny 2006 roku. do 27 czerwca 2010 roku, pór roku, 8 i 14, niebieski Lacetti sedan cena 10 000 funtów i jest Hammond jako model 1.8 l 119 km prędkość maksymalna 193 km / h, samochód był używany w ramach programu Gwiazda w budżetowym samochodem. Został zastąpiony w tej roli Suzuki Lianę. W Lacetti wystąpił programu 57 gwiazdek, i najlepszy czas na torze testowym Top Gear osiągnął Jay Kay z czasem 1:45.83. Samochód został zniszczony, 28 marca 2010 roku, w wyniku, odejść, Richard Hammond w zakresie wyburzeniowym kominach cementowni Lafarge Cement Ltd. Budowa Норфлит, który został pokazany w pierwszym odcinku 15 sezonu programu. Zaraz po wyjściu z tej historii, Jeremy Clarkson zaprezentowała nowy samochód za rozsądną cenę, która była Kia.

                                     

3. STANY zjednoczone i Kanada. (The United States and Canada)

Niektóre GM Daewoo samochodów sprzedawanych w USA i Kanadzie pod marką Suzuki. W przypadku zmiany Lacetti marki jest używany tylko w USA, w Kanadzie, i oferuje go pod powszechnie stosowaną nazwą na świecie Optra dla.

Jest sprzedawany jako Suzuki mieście Форенца sedan i kombi, i jak Suzuki Reno hatchback. Oni nie różnią się szczególnie od oryginału.

                                     

4. Australia i Nowa Zelandia. (Australia and New Zealand)

Daewoo Lacetti zaproponowano w Australii i Nowej Zelandii w 2003 / 2004. Po upadku Daewoo samochody były sprzedawane jako Holden Viva. On przychodzi w palecie poniżej Holden Astra, która jest tańszą alternatywą.

                                     

5. Indie i Pakistan. (India and Pakistan)

Indie produkuje trzy pochodne Lacetti - sedan, hatchback i sedan Optra dla EOT 2007 Optra dla Magnum ze zmienionym nadwoziem i 2.0-litrowy silnik wysokoprężny. Są one przeznaczone dla lokalnych i pakistańskich rynkach.

Używany Optrze i SRV 1.6-litrowy silnik daje również samochodem pod tytułem Formuła Ролон. Jest on stosowany w serii wyścigowych, podobnych do "Formuły-1".

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie