Poprzednia

★ Chevrolet Camaro - chevrolet ..
Chevrolet Camaro
                                     

★ Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro-to amerykański samochód, pony car produkowany przez General Motors pod marką Chevrolet w latach 1967 - 2002) i ponownie w 2009 roku. Pierwszy egzemplarz został wyposażony w dniu 12 września 1966 roku w Detroit. Samochód dzieli podwozia i większość części Pontiakiem Żar-ptak.

                                     

1. Historia. (History)

W kwietniu 1965 roku w motoryzacyjnej prasie ogłoszono, że Chevrolet przygotowuje konkurenta dla swojego pojazdu, wykonane przez inny amerykański koncern samochodowy Ford Motor company pod nazwą "Mustang". Pierwsza oficjalna prezentacja samochodu odbyła się 12 września 1966 roku w Detroit, a następnie na 19 września w Los Angeles. Samochód trafił do sprzedaży 26 września 1966 roku do produkcji w 1967 roku.

                                     

1.1. Historia. Pochodzenie nazwy. (The origin of the name)

Początkowo uważano, że słowo "Camaro" nie ma wartości, jednak eksperci z General Motors znalazł to słowo w słowniku języka francuskiego. Jest używany w slangu oznacza "przyjaciel" lub "towarzysz". W wielu czasopism motoryzacyjnych, model został nazwany "Pantera", ale nazwa GM projektu XP-836, pierwsze zdjęcia Camaro ciała, na którym było ono podpisane, "Chaparral".

Motoryzacja prasa zwróciła się do przedstawiciela "Chevrolet", "czym jest Camaro?", na co dostałem odpowiedź "To mały, zły zwierzę, które żywi się Мустангами ". Nazwa Camaro jest idealny dla nazewnictwa Chevrolet były używane w czasie - większość tytułów swoich modeli, począwszy od "C".

                                     

2. Chevrolet Camaro I

Chevrolet Camaro i po raz pierwszy został zaprezentowany 12 września 1966 roku w produkcji 1967 roku. Samochód został zbudowany na platformie "General Motors" pod nazwą F-obudowy platformy z wykorzystaniem elementów mechanicznych popularnego Chevroleta Nova.

Wersja:

 • Z / 28. (S / 28)
 • SS / SM. (SS / CM)
 • SS.
 • SM.

Camaro SS zawiera zmodyfikowany silnik 5.7 l 350 km i V8 blok i big block V8 Л35 o pojemności 6.5 l. SS zaproponował niefunkcjonalne wloty powietrza na masce, specjalne pasy bezpieczeństwa malowaną karoserią i marki SS, znajdującym się na przedniej osłonie chłodnicy, bagażniku, klaksonie i pokrywy wlewu paliwa. Camaro został przygotowany jako samochód bezpieczeństwa w wyścigu Indianapolis 500.

W sumie wyprodukowano 268 922 egzemplarzy pierwszej generacji modelu Camaro.

                                     

3. Chevrolet Camaro II z. (Chevrolet Camaro II)

Chevrolet Camaro II został wprowadzony na rynek w lutym 1970 roku. Samochód bazuje na tej samej platformie, co pierwsza generacja.

W okresie produkcji drugiej generacji miał wiele zmian w wyglądzie i wydajności. Produkcję zakończono w 1981 roku.

                                     

4. Chevrolet Camaro III z. (Chevrolet Camaro III)

Chevrolet Camaro III został wydany w 1982 roku. Samochód został ponownie zastosowany jeden i ten sam dysk pokrycia. Był to pierwszy Camaro generacja hatchback i fabryki silników z wtryskiem paliwa.

Po raz pierwszy w modelu Camaro został zastosowany czterocylindrowych silników, które w 1985 roku zostały wycofane z serii. Również po raz pierwszy pojawił się 16-calowe koła z 1985 roku jako standard w Camaro-Z i opcji w C-28 i stop-sygnał, a następnie dla szyby tylnej z 1986 roku.

Podczas produkcji trzeciej generacji w latach 1985 - 1990 roku, był dostępny jako model słynnego Camaro-h 1985-90 nazwany na cześć serii wyścigów Międzynarodowego Wyścigu mistrzów, który w tym okresie, Chevrolet Camaro był standardowy uczestników samochodu. Camaro-Z został wyposażony w zmienionym zawieszeniem i silnikiem 5.7 l.

Produkcja trzeciej generacji trwała do 1992 roku.

Wersja:

 • Z-28. (S-28)
 • SM.
 • CAMARO-H. (CAMARO-GODZ)


                                     

5. Chevrolet Camaro IV z. (Chevrolet Camaro IV)

Chevrolet Camaro IV został wydany w 1993 roku. Auto próbka została w modelu pierwszej generacji, i był używany dokładnie tak samo, jak i poprzednie modele, zaawansowany napęd F-ciała.

W 1998 roku samochód był poruszany.

                                     

6. Chevrolet Camaro W. (Chevrolet Camaro In)

Chevrolet Camaro V jest w przeciwieństwie do poprzedniej generacji samochodów na nowej platformie koncernu General Motors i General Motors Zetha.

Wznowienie produkcji modelu Camaro ogłosił pojęciowy maszyny podczas targów w Detroit 9 stycznia 2006 roku. Stylistycznie samochód został zaprojektowany, aby przypominać pierwowzór z lat 60-tych. Odnosić się do nich, w szczególności, linia boczna i skrzela na tylnym panelu, duża Maska w kształcie litery V.

W 2011 roku została przedstawiona najmocniejsza wersja Chevroleta Camaro - ZL1 będzie. Samochód został wyposażony w silnik pomaga kompresor w zakresie systemu V8 o pojemności 6.2 litra i mocy 580 km i 754 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Samochód wyróżnia się, w szczególności, zaktualizowany przedni zderzak, maskę z dodatkowym "garb", tylnej klapie spojler i tylny dyfuzor z czterema rurkami układu wydechowego.

Model z 2012 roku ma drobnych zmian stylistycznych.m.w światła tylne lampy zostały połączone z nią. W tylnej części zainstalowano led panel. Ta modyfikacja została wprowadzona na rynek europejski.

W marcu 2013 r. samochód był poruszany. Zmienił się, w szczególności, przedniej i tylnej części samochodu. Budynki stare okrągłe przednie reflektory, które w połączeniu z delikatnym odbiorem wzmocnienia wizualnej Camaro ciała W. Od tylnej części samochodu zespolone i tylne światła. Przy okazji dach przesuwno-bogata lista wyposażenia na kolor wyświetlacz HUD, kolorowy ekran systemu informatycznego, sportowe fotele Recaro, a także pakiet niebieski wnętrze wykończenie z niebieskim odcieniem.                                     

6.1. Chevrolet Camaro W. Wersja wyposażeniowe. (Version wyposażeniowe)

 • 2ss.
 • SM.
 • LT.
 • Z / 28. (S / 28)
 • 45. rocznicy edition - limitowana wersja.
 • SS.
 • Wys. (Kierunki)
 • ZL1 będzie. (The ZL1 will be)
 • Hot wheels edition jest ograniczoną wersją.

Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje, w szczególności, 18 lub 20-calowe felgi aluminiowe, skórzana tapicerka,klimatyzacja, manualna skrzynia biegów, system audio Boston Akustyk wyposażony w port USB i Bluetooth, moc 245 W, reflektory ksenonowe przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, czujniki parkowania i kamera cofania z ekranem wbudowanym w lusterko wsteczne, system stabilizacji i kontroli trakcji.

                                     

6.2. Chevrolet Camaro W. Ciekawostki. (Trivia)

 • Chevrolet Camaro V został wykorzystany w filmie "Transformers", odegrał rolę w jego Autobota Bumblebee.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie